Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté ani po čtvrté v sezoně nestačili na Vítkovice. Zatímco z Moravy si odvezli aspoň dva body po porážkách v prodloužení, doma bodovat nedokázali. Dnes podlehli 2:4. Nevyvedl se jim vstup do utkání a celou dobu museli dotahovat. Ve třetí části mač aspoň zdramatizovali, když přesilovku využil Zeman. Při power play se už dotáhnout nezvládli. Naopak. Burger výhru hostů pečetil. První branku ve žlutomodrém vstřelil Andrej Nedorost.
pá 18. 1. 2008
HC Vítkovice Steel
2:4 0:1, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 33. Nedorost (Špirko), 47. Zeman (Klobouček) - 4. Káňa (Hubáček R.), 22. Mrázek J. (Ujčík), 39. Jánoš (Ujčík), 60. Burger. Rozhodčí: Hradil - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 3934. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Gýna, Hořava, Zeman, Klobouček, Nedorost, Evan, Zukal - Čaloun, Martinec, Mrázek - Janků, Pazourek, Hašek - Novák, Špirko, Havel - Šagát.

HC Vítkovice Steel: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Kuboš, Gulaši, Ovčačík, Mrázek J., Heš, Trnka - Klimek, Burger, Tomášek - Ujčík, Šimíček, Jánoš - Vala, Hruška, Köhler - Svačina, Hubáček R., Káňa.

Před úvodním bully uctili všichni na stadioně minutou ticha památku zesnulého trenéra Zdislava Tabary. Hosté pak měli velkou šanci hned v úvodní minutě. Domácím to jako výstraha nestačilo a po rychlém protiútoku se mezi Přikrylovy betony trefil Káňa. Poté se domácí třikrát krátce po sobě museli bránit vítkovické přesilovce, ale hosté zvýšit svoje vedení nedokázali. Ve 13. minutě si početní výhodu vyzkoušeli i domácí. Hned po vhazování vytvořil minelu Hořava, hosté však v oslabení chybu domácího zadáka nepotrestali. V 17. minutě naskočil za záda domácích obránců Köhler, jeho střela z brejku jen orazítkovala horní tyčku domácí svatyně.

Už po 15 vteřinách druhé třetiny měli domácí štěstí, když se málem prosadil první útok Vítkovic. Lvi okamžitě kontrovali a vytěžili z toho přesilovou hru. Při ní ale Ujčík od mantinelu krásně našel rozjetého J. Mrázka a ten sklepl puk mezi Přikrylovy betony - 0:2. Domácí hokejisté se dostali do útlumu, a přestože se nevzdávali bez boje, tón v zápase udávali hosté. Přibližně v polovině zápasu se hra vyrovnala a domácí mohli za svou bojovnost sklidit první úspěch. Ve 33. minutě se kličkou do bekhendu trefil z brejku Nedorost. Ve 35. minutě dostali hosté půlminutovou výhodu dvou mužů v poli, nevyužili ji a navíc se po jejich faulu hrálo ve 4 proti 4. Ve 39. minutě si při brejku vylámal zuby na Přikrylovi Ujčík. Co se nepovedlo jemu povedlo se o chvíli později s přispěním Evanovy teče Jánošovi při signalizovaném vyloučení.

Brzy po úvodu třetí třetiny měli domácí výhodu přesilové hry, ale hned v jejím počátku mohli inkasovat. Poté se sice dostali do tlaku a vytvořili si šance, ani jednou však netrefili branku. Hosté přitvrdili a ve 46. minutě hráli opět v oslabení. Jenže domácím se v přesilovce nevedlo. Až necelou půlminutu před jejím koncem napřáhl od modré Zeman a kotouč se zastavil až v brance - 2:3. Domácím narostla křídla a hned jich byl plný led. Úzko však bylo domácím v 53. minutě. V přesilovce se užuž prosadil Ujčík, Přikryl ale parádním zákrokem spoluhráče podržel. S přibývajícími minutami domácí stále více tlačili, koncovka se jim ale nevedla. Jejich tlak vyústil v 59. minutě ve faul hostujícího celku. Domácí trenéři si vyžádali oddechový čas a minutu před koncem odvolali brankáře. Půl minuty před závěrečnou sirénou ale trefil Zeman Burgera a ten střelou přes celé kluziště poslal tři body na sever Moravy - 2:4.

Petr Bolek (HC Vítkovice Steel): "Věděli jsme, že dnešní utkání pro nás bude hodně těžké. Dvě třetiny jsme byli mírně aktivnější a získali dvoubrankový náskok. Ve třetí třetině se nám vedení podařilo ubránit a jsme rádi, že si odvážíme z Ústí tři body."
Miroslav Mach (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zaspali jsme, jako obvykle, začátek zápasu. Pak jsme se herně zvedli a podali dobrý výkon, za to musím kluky pochválit. Nemám, bohužel, přebytečných 50 tisíc korun, abych mohl hodnotit výkon rozhodčího."