Ú s t í n/L. - V dohrávce 2. kola extraligy juniorů zvítězili Ústečtí Lvi, kteří porazili Vítkovice 4:0. Brankář Lvíčat si tak na své konto připsal první vychytanou nulu v sezóně. Už po 7 minutách hry slavili domácí první gól, který vstřelil Martin Novák. Ve druhé třetině dvakrát po sobě skóroval Jan Vernek a po něm ve 35. minutě Robin Hanzl. V samém závěru třetí třetiny se Vítkovičtí snažili, jak mohli, ale Dědek ukázal, jak má chytat správný brankář a nula mu byla připsána zaslouženě.
so 1. 12. 2007
HC Vítkovice Steel
4:0 1:0, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 7. Novák (Hanzl, Vernek), 24. Vernek (Novák, Brož), 26. Vernek (Hanzl), 36. Hanzl (Mizera). Rozhodčí: Štěpán - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 4:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Procházka, Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Brož - Kauschitz, Hanzl, Regner, Šrámek, Svitavský, Bacovský, Novák, Hadbavný, Vernek.

HC Vítkovice Steel: Taťák (36. Michalec) - Hrubý, Sedlák, Hartmann, Mlynář, Slavík, Krause - Vrána, Noga, Bartoš, Šedivý, Palát, Seidler, Strapáč, Szturc, Bursík, Chaloupka.

V úvodu první třetiny jsme viděli velmi neurovnanou hru na obou stranách. V 6. minutě se do několika šancí dostali hosté, ale ústecký brankář všechny střely vychytal. V čase 6:50 otevřeli skóre domácí. Martin Novák dostal pěknou přihrávku od Robina Hanzla a zasadil puk do brány - 1:0. V polovině první třetiny si vyzkoušeli Vítkovičtí hru v pěti proti třem, ale Dědek byl vždy pozorný a nedal hostům šanci. V závěru třetiny byla Lvíčata v početní výhodě, když byl za hákování vyloučen vítkovický Sedlák.

Na začátku druhé třetiny si pro změnu hru pěti proti třem vyzkoušeli domácí. Pálili na soupeřovu bránu, jak mohli, ale štěstí jim nepřálo. V čase 23:19 se domácím podařilo vstřelit gól. Martin Novák zabojoval u mantinelu a vybojoval kotouč pro Jana Verneka, který prostřelil vítkovického Taťáka. O dvě minuty později pálil opět Jan Vernek a puk se octl v soupěřově bráně - 3:0. Po třetím inkasovaném góly změnili Vítkovice brankáře a do hry naskočil Michalec. Hosté se ale nevzdávali a dokázali zahrozit, když ústecký brankář vyrazil puk před sebe a dřív se k němu dostal Vítkovický útočník, ale naštěstí pro Lvíčata nedokázal přehodit brankářovy betony. Čtvrtý gól utkání vstřelili opět domácí. V 15. minutě byla rozhodčím signalizována výhoda pro domácí, když fauloval jeden z Vítkovických, a tak Dědek zamířil na střídačku a místo něj naskočil další ústecký útočník - hra 6 na 5. A povedlo se. Robin Hanzl se nemílil a zamířil přesně do Michalcovy brány - 4:0.

Do třetí třetiny vstoupili o něco aktivněji domácí. Už v první minutě třetí třetiny mohl snížit Jakub Hadbavný, ale tentokrát vítkovický brankář nechyboval. Hosté se urputně snažili dát gól, ale ústecký Dědek byl dnes ve formě a nedal žádnému vítkovickému hráči šanci- nejdříve to zkoušel vsetínský kapitán, po něm pálil od modré Strapáč. V čase 50:13 si další přesilovku zahráli Vítkovičtí, ale obránci ani ústecký brankář jim nedal šanci. V čase 53:13 si naopak početní výhodu vyzkoušeli domácí, ve které si dokázal Vítkovický Szturc pohrát s našimi obránci a Dědek měl co dělat s jeho střelou. V samém závěru třetí třetiny se Vítkovičtí snažili, jak mohli, ale Dědek ukázal, jak má chytat správný brankář a nula mu byla připsána zaslouženě.