J i h l a v a - Tak jako v pátek, i v sobotu měli ústečtí junioři na dosah ruky tříbodové vítězství. Jenže stejně jako v zápase s Třebíčí i v duelu s Jihlavou se nakonec museli spokojit s pouhým jedním bodem, když svého soupeře nechali nejprve před koncem zápasu vyrovnat a nakonec si nechali utéct i prémiový bod za výhru v prodloužení. Se dvěma body ze šesti zápasů se tak v tabulce zatím krčí hluboko vzadu, v pásmu sestupu.
so 22. 9. 2007
HC Dukla Jihlava
2:1pp 0:1, 0:0, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 53. Dzurik (Komůrka), 62. Pometlo (Vacek) - 2. Szabo (Mizera, Kočí). Rozhodčí: Blecha - Drobílek, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 150. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Dukla Jihlava: Vajner - Vejvoda, Kašpar, Pekárek, Rosendorf, Zelený, Chaloupka, Posmyk, Vacek - Man, Pankratz, Pánek - Dzuri, Komůrka, Šaršok - Láznička, Novák I., Kuřítko - Dvořák, Pometlo, Dolina.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Zachar, Procházka, Musílek, Brož, Mizera, Šimon - Hanzl, Bacovský, Novák M. - Kauschitz, Regner, Salač - Kočí, Šrámek, Szabo - Janíček, Svitavský, Chládek.

Do utkání nevstoupili domácí nikterak růžově. Hned ve 2. minutě se totiž Zelený provinil držením a hostům stačilo pouhých 9 vteřin početní výhody na to, aby se tečovanou střelou od modré ujali brzkého vedení 0:1. Po této brance Michala Szabo se naskytla možnost početní převahy i Dukle, ta si s ní ovšem poradila o poznání hůře, když ji předčasně ukončilo sekání Rosendorfa. Tempo v první třetině nebylo nikterak závratné, k pořádné šanci se až ve 20. minutě nachomýtl Novák, ale sám před ústeckým gólmanem Dědkem ani nadvakráte neuspěl.

Po úvodní seznamovací části hry nastoupili domácí na svého soupeře opravdu zostra. Přestali hrát hokej kolem branky soupeře a snažili se cpát všechny puky mezi tyče. Hned ve 22. minutě si vypracovali po sobě střelecké příležitosti Dzurik s Šaršokem, ale zakončení ani jednoho z nich nebylo dostatečně důrazným. Další nápor Dukly přišel v minutě 28, jenže Kuřítko se Zeleným se do střelecké listiny zapsat nedokázali. Jihlavští získali alespoň přesilovou hru po držení Kočího. V ní se však do brejku dostal ústecký Regner, jeho zakončení sólového úniku však muselo na tvářích nezaujatého fanouška vykouzlit posměšný úšklebek. Na souboj najíždějícího útočníka s gólmanem došlo o pár minut později i na druhé straně, když Zelený našel krásnou přihrávkou přes střední pásmo našlápnutého Dolinu, ten narozdíl od protihráče diváky sice nepobavil, ale zato přestřelil. Bojovnou dvacetiminutovku zakončil nebezpečnou střelou z mezikruží Bacovský, ale i jihlavský Vajner podržel své spoluhráče.

V úvodu posledního dějství jakoby se do bruslí aktérů dnešního střetnutí vrátila ospalost ze začátku utkání, ta však úderem 52. minuty zmizela jako když utne. To se Šaršok prezentoval pohlednou samostatnou akcí, jeho průnik však na poslední chvíli zhatil za cenu faulu hákující Hanzl. S početní převahou si domácí dokázali poradit, po nahození kotouče od modré si v brankovišti soupeře počínal neohroženě Komůrka, přistrčil kotouč na hůl Dzurika a ten rozjařil přítomné jihlavské fandy, 1:1. Vstřelený gól zvýšil hlad domácích po vítězství a na dvě šance Pankratze v krátkém sledu reagoval ústecký lodivod Pecka oddechovým časem. Promluva do duše hostujících hráčů ovšem své ovoce nepřinesla a domácí jasně opanovali zbytek utkání. Jásot se na Horáckém zimním stadionu ozval v 56. minutě, jednalo se však o radost předčasnou, neboť touš z hole Doliny rozvlnil brankovou síťku úderem do její vnější části. A když ani souhra Mana s Pankratzem neskončila za brankovou čarou, přehoupl se děj utkání do prodloužení. I v něm pokračoval drtivý nápor Dukly a tak se nikdo nemohl divit, když se v čase 61:48 odrazilo Vackovo nahození na hůl nepokrytého Adama Pometla a ten vystřelil Jihlavanům bonusový bod. Utkání tedy vyznělo lépe pro domácí, kteří si připsali 2 body za vítězství 2:1 v prodloužení a završili tak úspěšný víkend.

Karel Dvořák: Já bych řekl, že jsme dneska nezačali moc dobře, hráči si asi mysleli, že to půjde samo. Zvlášť v tý první třetině jsme byli takový zakřiknutý, možná že po tom včerejším výkonu sme byli trochu zatavený, ze začátku zápasu jsme nebruslili dobře. O hostech jsme věděli, že je to bojovnej tým, ale tak zaplať pánbůh aspoň za ty dva body.

Miloš Pecka: Zápas jsme začali dobře, první třetinu jsme hráli výborně, měli jsme hru pod kontrolou, dostávali jsme se do šancí a taky jsme ji 1:0 vyhráli. Potom už jsme ale nehráli tak zodpovědně a pustili jsme Jihlavu do šancí. To byla škoda, myslím si, že kdybysme hráli jak v tý první třetině a přidali nějaký branky, tak jsme to utkání zvládli. Tu třetí třetinu jsme se dostali do několika oslabení, dostali jsme se pod tlak a nakonec tam i ten vyrovnávací gól padnul. V prodloužení nám tam zůstal nepokrytej hráč na modrý, kterej dvakrát za sebou střílel a pak přišla ta dorážka... Je to škoda, protože se dá říct, že oba zápasy, jak včera s Třebíčí tak dneska v Jihlavě, jsme hráli slušně a myslím si, že z těch dvou zápasů jsme mohli vytěžit ne dva, ale aspoň čtyři body.