Ú s t í n/L. - Až samostatné nájezdy rozhodly o výsledku pátečního utkání mezi Lvy a Panthery. V úvodní třetině se diváci gólu nedočkali. První gól utkání padl až ve 30. minutě, kdy skóroval havířovský Radim Haas. Vzápětí odpověděli domácí- ve 35. minutě ujel Vlastimil Salač havířovským obráncům a mířil přesně do levého rohu branky. Domácí mohl poslat do vedení Robin Hanzl, ale trestné střílení neproměnil. V čase 39:50 překonal ústeckého brankáře Kudláček. Na začátku třetí třetiny domácí přitvrdili. Vytvořili si několik šancí a v 51. minutě prostřelil havířovského brankáře Jan Svitavský. Ke konci třetí třetiny měli oba brankáři plné betony práce, ale ani jeden z nich nechyboval. V prodloužení mohlo Ústí rozhodnout, ale puk se zastavil na brankové čáře Šimkovy brány. Rozhodující samostatný nájezd proměnil ústecký útočník Martin Novák.
pá 19. 10. 2007
AZ Heimstaden Havířov
3:2sn 0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 36. Salač (Brož), 52. Svitavský (Mizera, Kauschitz), 65. Novák - 31. Haas R. (Haas M., Klimša), 40. Kudláček (Maruna). Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 4:5, navíc Hanzl (UNL) 10 min ZHK a Zimmer (HAV) TS. Využití: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Procházka, Brož - Kočí, Kauschitz, Hanzl, Regner, Janíček, Vernek, Svitavský, Novák, Místecký, Chládek, Salač.

AZ Heimstaden Havířov: Šimko - Kudláček, Vydra, Krutil, Zimmer, Kopel, Hruška, Jurčík - Maruna, Říčka, Haas M., Majerek, Matysz, Polák, Klimša, Haas R., Mikula, Bacul.

První třetinu začali domácí aktivně. Už ve 3.minutě si dokázali vytvořit tlak na soupeře, uzamknout ho v jeho třetině, ale brankář Šimko si puk pohlídal. Ve 4. minutě byl za hákování vyloučen havířovský útočník Klimša a domácí si zahráli první přesilovku. Ústeckým se přesilovka moc nepovedla- brankář Dědek zariskoval v souboji s havířovským obráncem a měl plné betony práce, aby nepustil puk za svá záda. Ihned po vypršení dvouminutového trestu se havířovský útočník zapojil do hry a zahrozil před brankářem Dědkem, ale ten s klidem puk vyrazil. Do obrovské šance se dostali domácí v 7. minutě, když po krásné přihrávce od Nováka střílel na bránu Hanzl, ale minul. V 10. minutě si domácí opět zahráli v početní výhodě. Za podražení byl vyloučen Kopel. Domácí zasypali havířovského brankáře několika střelami, ale ani jedna neprošla do brány. V 19. minutě se i hosté dočkali přesilovky. Za podražení byl vyloučen ústecký obránce Šimon. Ale diváci se gólu už nedočkali.

Druhá třetina začala početní převahou hostů. Domácí se ale nevzdávali. Do šance se mohl dostat už v první minutě druhé třetiny ústecký Novák, ale puk mu přeskočil hokejku. Pantheři měli také několik šancí. Od modré pálil Bacul, ale minul ústeckou branku. Po něm střílel obránce Vydra, ale trefil pouze Dědkovu lapačku. Ve 24. minutě fauloval ústecký Hanzl, který dostal ke dvouminutovému trestu ještě deset minut osobní trest. Ústečtí dokázali držet tempo i ve čtyřech. Po hrubé chybě havířovského obránce Hrušky se před Šimka dostal Kauschitz, ale vystřelil pouze nad bránu. V čase 24:24 fauloval havířovský Zimmer. Hra pokračovala ve čtyřech na obou stranách. Další přesilovku si zahráli hosté. Za nedovolené bránění byl v čase 29:25 vyloučen obránce Brož. Toto vyloučení už ale dokázali Pantheři potrestat. V čase 30:27 prostřelil ústeckého brankáře Radim Haas, když mu přesně přihrál kapitán Marek Haas. Ale Lvi se nevzdávali a bojovali. V čase 35:23 mířil přesně do soupeřovy brány Salač, který ujel havířovským obráncům a trefil přesně horní roh soupeřovy brány. Ve 36. minutě mohl poslat ústecké do vedení Hanzl, ale trestné střílení neproměnil. Na konci druhé třetiny hosté zvýšili náskok o jednu branku, když v čase 39:50 skóroval Kudláček.

Na začátku třetí třetiny hosté přitvrdili. Ve 41. minutě prověřil pozornost ústeckého brankáře R. Haas, který jen nahodil puk na bránu. Po něm zkoušel střílet Matysz, ale trefil pouze ústeckého hráče. V polovině třetí třetiny se sám pokoušel proniknout do útočného písma Novák- podařilo se mu přelstít havířovského obránce, ale brankář Šimko si puk pohlídal. Vyrovnávací gól vstřelil v čase 51:06 Jan Svitavský, který zasunul puk do brány po pěkné přihrávce od Mizery. Velké úsilí bylo vidět na obou stranách. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Poslední přesilovku si zahráli Ústečtí. Za hákování si dvě minuty oddechl havířovský Krutil. Lvi se urputně snažili, ale havířovská obrana byla neprostupná. V posledních dvou minutách se ani jednomu týmu nepodařilo vstřelit gól.

V největší šanci v prodloužení se ocitli Lvi v 63. minutě, když tečovali puk do havířovské brány, ale ten se zastavil na brankové čáře a Ústečtí se k zakončení už nedostali. Ani prodloužení nerozhodlo.

Rozhodující samostatný nájezd proměnil ústecký útočník Martin Novák.