Ú s t í n/L. - Třinec měl na půdě Lvíčat fámozní rozjezd, ve 2. minutě skóroval Pánik. Domácí stačili bleskově reagovat brankou Kočího, Oceláři však během dalších pěti minut zamířili dvakrát do černého a šli do vedení 3:1. Ještě do první přestávky se stačila Lvíčata přiblížit na rozdíl jedné branky a v 26. minutě Svitavský srovnal na 3:3. Domácí však kolem poloviny utkání polevili v soustředění a hosté dvěma slepenými brankami rozhodli zápas. Ústečtí nesložili zbraně a několikrát jim scházelo jen to pověstné štěstí, ale porážku 3:5 už neodvrátili.
so 20. 10. 2007
HC Oceláři Třinec
3:5 2:3, 1:2, 0:0

Branky a nahrávky: 3. Kočí (Salač, Mizera), 13. Novák (Brož, Chládek), 26. Svitavský (Procházka, Kauschitz) - 2. Pánik (Samiec), 6. Razska (Pánik, Potoček), 8. Hampl (Mičulka, Pánik), 33. Potoček (Hampl, Samiec), 34. Mičulka (Kania). Rozhodčí: Froněk - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek (34. Tichý) - Procházka, Müller, Šimon, Mizera, Brož, Musílek - Novák, Hanzl, Chládek - Salač, Vernek, Kočí - Svitavský, Kauschitz, Regner - Místecký, Janíček.

HC Oceláři Třinec: Razska Ondřej (21. Boška) - Špaček, Samiec, Razska Jiří, Toman Jakub, Rangl, Kania - Pánik, Hampl, Potoček - Martičák, Palička, Capcara - Toman Michal, Zeliska, Mičulka.

Třinečtí se k prvnímu úspěchu probili už po 90 sekundách. Podél hrazení našlápl od půli hřiště Pánik, v útočném pásmu se stahovačkou vypořádal s domácím bekem a podél Dědkova betonu skóroval - 0:1. Lvíčata s odpovědí nijak neotálela, se Salačovým příklepem si gólman Třince Razska neporadil nejlépe a ležícího brankáře přehodil bekhendem Kočí - 1:1. Bruslařsky skvěle vybavení Oceláři v 6. minutě dokonale rozhýbali domácí obranu, volný prostor před svatyní žlutomodrých si našel Jiří Razska, který se trefil po zemi k tyčce - 1:2. Apetit hostí se však dvěma brankami ukojit nenechal, za další dvě minuty znamenal Hamplův bekhend třetí gól. Lvíčatům pak pomohla zpátky na nohy přesilovka. Během ní sice Ústečtí nic kloudného nevymysleli, avšak útočnou třetinu nevyklidili ani po návratu třineckého hříšníka, a tak mohl Brožovo nahození umě tečovat Novák - 2:3. Žlutomodrým ke konci první části už rychlost hostí nebyla na obtíž a naopak sami se v dalších přesilovkách činili. Po práci Kauschitzovy útočné formace se nejprve puk skutálel těsně vedle brankové čáry a poté Novákovu střelu její rychlosti navzdory výtečně lapil Razska.

Třetí branku měl na dosah hned z kraje druhého dějství Kauschitz, jeho střela křížem na lapačku se ale mezi tyče nevtěsnala. Vzápětí se na druhé straně od mantinelu vyloupl Zeliska a svůj bekhend poslal jen těsně mimo. Vyrovnání nabídla Lvíčatům další přesilovka. První pořádnou kombinaci přesilovkové formace zakončil tři sekundy před uplynutím početní výhody švihem do víka Svitavský - 3:3. Ústí pak bez újmy na skóre přežilo oslabení, ale napodruhé už ve čtyřech přesile hostí neodolalo. Trojice Samiec, Hampl a Potoček vyšachovali přihlížející ústecké beky a poslední jmenovaný se mohl u tyčky optat Dědka, kam že to bude - 3:4. Chvilková ztráta koncentrace žlutomodrých poslala Třinec za další půl minuty do dvoubrankového náskoku. Dědek při Kaniově střele také nebyl zrovna stoprocentní a po jeho zaváhání se činil Mičulka - 3:5. Ve 38. minutě si během akce 2 na 2 vyzkoušel lapačku vystřídavšího Tichého třinecký Potoček, za domácí to pak zkoušel díky Hanzlově pasu zpoza branky Novák.

Ve třetí třetině se Lvíčata do svého soupeře pustila bez bázně a hany, nicméně Třinec se do kouta zahnat nenechal. Ve 43. minutě posunul Brož v přesilovce na křídlo Regnerovi, jehož bekhendový blafák neúčinkoval. Své individuální kvality nechal později vyniknout Svitavský, na cestě k brance hostí se elegantně zbavil obránce, svůj blafák do forhendu ovšem příliš přetáhl. Oceláři nenechali šance domácích bez odezvy a Lvíčata na takřka půldruhé minuty nepustili z obranné třetiny. Skóre se však nehýbalo. Nezměnilo se ani když Kauschitz, Regner a Svitavský vyrazili na zteč třinecké branky. Zakončení jejich pohledného manévru skončilo nad brankou. V 53. minutě se nechal ke hrubosti vyprovokovat domácí Procházka a div že ho z trestné lavice nevyhnalo Zeliskovo zápěstí. Lvíčata se s porážkou smířit nehodlala, se vší vervou se tlačila kupředu. Dvakrát si však Třinec otevřel okénka v jejich obraně, samotní se před Tichým objevili Toman a po něm Pánik. Šesté branky ale zůstala obrana Ústeckých ušetřena.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): "Venku se nám vůbec nedaří, toto je naše první vítězství. Když soupeř dotáhl na 3:3, tak jsme se o výsledek dost báli. Potom se nám povedla poprvé přesilovka a hned nato jsme dali další gól. Jsme velmi rádi za výhru. My máme hrozně mladé mužstvo, když se podíváte třeba na soupeřovu soupisku, tak oni mají čtrnáct starých hráčů, my šest. Máme tam některé vynikající hráče, ti už hrají národní ligu, ale máme problémy v obraně."
Miloslav Pecka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Když jsme včera porazili na nájezdy Havířov, mysleli jsme si, že bychom mohli bodovat i v tomto zápase. Bohužel jsme ho začali hodně špatně, v sedmé minutě jsme prohrávali 1:3 a hra nebyla dobrá. Přesto jsme se zvedli, začali jsme více bruslit a vyrovnali jsme na 3:3. Tam se ten zápas lámal. Měli jsme pak dvě, tři vyložené šance, byla tam tyčka, tam kdyby se ten gól dal, tak to mohlo skončit obráceně. Soupeř proměnil skoro všechno, my jsme ze 40 střel proměnili tři. Zápas byl vyrovnaný, proto je ta porážka pro nás krutá."