Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři excelovali na domácím ledě. První třetina byla velmi bohatá na góly, hned tři si zajistili domácí a udrželi si tak převahu po celou třetinu. Do druhé třetiny se sice hosté vrhli s velkou vervou, ale kýžený výsledek jim to nepřineslo, naopak domácí ještě přidali další gól. Na začátku třetí třetiny upravil stav na krásných 5:0 pro domácí Novák. Ústeckým juniorům však čisté konto dlouho nevydrželo. V 50.minutě totiž k velké radosti hostí snižoval Kotlík a upravil tak stav na konečných 5:1.
so 3. 11. 2007
HC Dukla Jihlava
5:1 3:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Šrámek (Hanzl), 12. Regner (Kauschitz), 15. Regner, 39. Novák (Mizera), 41. Novák (Procházka) - 51. Kotlík (Rosendorf). Rozhodčí: Turčan - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 6:11, navíc Dolina (JIH) TS. Využití: 2:0. Diváci: 140. Střely na branku: 33:15. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Šulc, Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Procházka, Brož - Kočí, Kauschitz, Hanzl, Regner, Šrámek, Vernek, Svitavský, Janíček, Novák, Hadbavný, Chládek, Salač.

HC Dukla Jihlava: Navrátil - Zelený, Rosendorf, Pekárek, Kašpar, Vejvoda, Chaloupka - Pánek, Man, Kuřítko, Novák, Pometlo, Komůrka, Kotlík, Dolina, Pankrátz, Dzurik.

První třetina začala zvolna. Ale již v první minutě vystrašil jihlavskou obranu ústecký Kašpar, který se bez větších obtíží prokličkoval až k Navrátilově bráně, ale už nestihl úspěšně zakončit. Ve druhé minutě byl vyloučen jihlavský Vejvoda na dvě minuty za sekání, což pro domácí znamenalo, že si zahrají první přesilovou hru této třetiny. Tuto velkou šanci domácí neuchopili zrovna za ten správný konec, přetahovali se s hosty stále o kotouč a až ke konci přesilovky se do menší šance dostal ústecký Kauschitz, který jen od modré čáry lehce nadhodil puk před jihlavského brankáře, ale ten si puk s jistotou pohlídal. Třetí minuta se stala svědkem trestného střílení, kdy byla důvěra vložena na hokejku ústeckého Svitavského, ten se hbitě rozjel na jihlavskou bránu, ale neposedný kotouč nedosáhl vytouženého cíle, ani upřené zraky ústeckých hokejistů nedopomohly kotouč dotlačit do brány, a tak puk míjel jihlavskou bránu s velkou rezervou. Prvním zlomovým okamžikem byla pátá minuta, kdy první gól ústeckým hráčům zajistil Martin Šrámek, ale nebýt výborné přihrávky Robina Hanzla, ústečtí by se určitě z gólu netěšili. Další minuty se nesly v duchu přetahované, jednou tam a jednou sem, ani jedno z družstev nemělo navrch. Hosté si moc dobře uvědomovali, že prohrávají, i když jen o jeden jediný gól. Ale přeci jen ústecké družstvo mělo trošku navrch a v jedenácté minutě padl v pořadí už druhý ústecký gól, jehož autorem se stal Tomáš Regner, kterému asistoval Kurt Kauschitz. Po necelých dvou minutách byl vyloučen jihlavský útočník Dzurik za podražení, čehož domácí náležitě využili. Ve 14. minutě totiž třetí gól Ústečanů vstřelil opět Tomáš Regner díky dobře spolupracujícímu Svitavskému. Hosté se tak dostali do velkého presu, neboť tříbodová ztráta se jen těžko dala dohnat. Hosté tak v závěru třetiny přitvrdili, jejich velká chtivost vyvrcholila v menší potyčku před ústeckou brankou a to nemohlo zůstat bez potrestání, na obou stranách byli proto vyloučeni dva hráči za hrubost, zbytek třetiny se dohrával již v klidu.

Do druhé třetiny vlétli hosté jako uragán, ale jejich tempo nebylo zas až tak vražedné, aby je dobře bruslící ústečtí hráči nestíhali. Ve 21. minutě to potvrdil ústecký útočník Kočí, který pálil na jihlavskou svatyni z otočky. O tři minuty později dostal pěknou přihrávku ústecký Novák, který svým tvrdým úderem zasáhl tělo jihlavského brankáře, jenž neměl kotouč zcela pod kontrolou a puk se od něj odrazil, a Novákovi se tak naskytla příležitost dorážky, ale puk svojí čepelí minul. Hosté po nějakou dobu nemohli srovnat s domácími krok, až ve 26.minutě se dostal ke kotouči jihlavský Pánek a pokusil se tak prověřit připravenost ústeckého gólmana, ale ten měl betony v pravý čas na pravém místě. Hosté jako by chytili druhý dech, ve 36. minutě zahýbal ústeckou vnější brankovou síťí jihlavský útočník Pankrátz. Domácí se ale nenechali zastrašit. A o minutu později svoji sílu ukázal ústecký Janíček, který se krásně uvolnil a ujel tak jihlavským obráncům, a bravurní jízdou se přibližoval k jihlavskému brankáři, ale jeho akce byla zmařena díky nedovolenému zákroku jihlavského Vejvody, tak si Ústí zahrálo již osmou přesilovku, ve které padl čtvrtý gól Lvů, na který Martinu Novákovi přihrával Mizera. Konec třetiny zaznamenal jen několik málo menších akciček na obou stranách, které ale nijak nepozměnily stávající výsledek.

Světlým okamžikem byl na počátku třetí třetiny pátý ústecký gól, který padl bezmála 40 vteřin po vhození puku do hry. Jeho autorem byl výborně hrající Martin Novák, kterému nahrával Procházka. Výborná kooperace ústeckých hráčů Brože se Svitavským vyústila ve velmi nadějnou gólovou šanci, kdy se na zlomek sekundy odkryla jihlavská branka, ale ti jen puk popošťouchli kousíček k brance, stačilo málo a Ústí se mohlo radovat z dalšího gólu. Po chvilce přišlo několik jihlavských přesilovek, neskončila ještě ani jedna a už následovala druhá. Jihlavští ale ani jednu z nich nevyužili. V 50. minutě přišel zvrat, štěstí se konečně usmálo i na jihlavský tým. Jihlavští dokázali vstřelit svůj první a poslední gól, zasloužil se o něj jihlavský útočník Kotlík, jemuž byl po ruce spoluhráč Rosendorf. Tento gól nastartoval jihlavský tým neuvěřitelným způsobem. Hráči přitvrdily a stali se více důraznými, hra se tak stala pro oko diváka více přitažlivou a velmi dramatickou. Ale vysoké tempo chlapců z Jihlavy nevydrželo až do konce. A tak závěr třetiny patřil domácím, kteří si s přehledem uhlídali své konto.