Ú s t í n/L. - Lvíčata proti lídru juniorské extraligy ze Zlína začala nebojácně, ale přesto v závěru první třetiny inkasovala. V druhé části ztráta domácích narostla ještě o další dvě branky, ale vzápětí stáhl náskok hostí na 1:3 kapitán Musílek. V divokém závěru nejprve skóroval Novák, poté odskočil Zlín na 4:2 Goišem, na jedinou branku se pak přiblížilo Ústí brankou Regnera, ale hosté při power-play Slovanu uzavřeli na konečných 3:5.
pá 23. 11. 2007
PSG Zlín
3:5 0:1, 1:2, 2:2

Branky a nahrávky: 38. Musílek, 52. Novák (Musílek, Hadbavný), 59. Regner (Hanzl) - 19. Finsterle (Horák, Puna), 23. Honejsek (Finsterle), 36. Goiš (Ondráček, Hampl), 58. Goiš (Vlach, Ondráček), 60. Vlach (Ondráček). Rozhodčí: Turčan - Doskočil, Šerý. Vyloučení: 13:10. Využití: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Šimon, Müller, Šulc, Mizera, Brož, Musílek - Hadbavný, Hanzl, Novák - Svitavský, Kauschitz, Regner - Vernek, Bacovský, Místecký - Janíček, Kočí, Chládek.

PSG Zlín: Hampl - Musil, Staněk, Chocholáček, Horák, Bokroš, Matula, Bořuta, Šenkeřík - Gazdík, Goiš, Čech - Honejsek, Finsterle, Puna - Okénka, Jurík, Okál - Ondráček, Vlach.

Lvíčata se od prvních minut s lídrem příliš nemazala a sama překvapivě držela prsty na tepu zápasu. Výborným pokrytím obranného pásma nepouštěla hosty do zakončení a sama si vypracovala úvodní gólovku zápasu. Zblízka se gólmanu Hamplovi podíval do očí Hadbavný, jeho zakončení z kruhu však schoval gólman ve výstroji. Zlín se v průběhu první třetiny zmátořil, zpřesnil přihrávku, zrychlil pohyb a Lvíčatům zbyl už jen čas na obranu, byť pozornou. Ta ovšem trestuhodně propadla v 19. minutě, kdy od modré uháněl s pukem nikým neatakován Finsterle a švihem načal střelecký účet zápasu - 0:1. Ústečtí před první sirénou ještě jednou připomněli hostům svůj um. V přesilovce podél mantinelu vyrazil Hadbavný, na kruhu pustil puk za sebe a Šimon zpoza obránce napálil tyč. Kotouč se pak ještě protančil brankovištěm, než ho Hampl zkrotil, ale skóre se neměnilo.

V prostředním dějství nečekali hosté s brankou ani tři minuty. Z rohu se kolem neškodných obránců Lvíčat protáhl až před Dědka Honejsek a kotouč procpal do branky - 0:2. Zlín trápil domácí především svou rychlostí, držel puk a pouštěl se do rychlých kombinací, které často uťala až faulující Lvíčata. V jedné z přesilovek se až příliš natěsno Dědkovi octnul Vlach, ale gólman domácích se nenechal rozhodit. Na začátku 36. minuty hosté rozehrávali z obranného pásma další přesilovku, na modré se ústeckým obráncům ztratil Goiš a svůj nájezd suverénně zakončil - 3:0. V kritické situaci poté jako správný kapitán zaúřadoval Musílek, v útočném pásmu vybojoval kotouč a nekompromisním švihem pod víko snížil na 1:3.

V poslední části měl kontaktní gól jako první na holi Svitavský, kterému báječně nalil před branku Kauschitz. Na druhé straně pak Dědek tasil výtečný semafor proti jedovaté střele Staňka, po kterém se ještě tlačil do šance Jurík. Domácí udeřili zčistajasna v 52. minutě, na modré dostal puk do jízdy Novák, zpomalené obraně hostí ukázal záda a s přehledem snížil na 2:3. Po vyrovnání pak volala jasná gólovka Hanzla z mezikrůží v dvojnásobné převaze, kterou však ještě mohla Lvíčata zaplatit gólem. Hosté totiž vzápětí záhadným způsobem přečíslili ústeckou obranu a Okála dělil od gólové pojistky jen výtečný Dědek a jeho vyrážečka. Z dalšího přečíslení však už domácí nevyvázli bez úhony. V situaci 2 na 1 čekal Vlach s přihrávkou do poslední možné chvíle, Goiš si pak kotouč před Dědkem bleskově stáhl na bekhend a do prázdné branky zvýšil - 2:4. Slovan však nerezignoval, obranné šiky hostí rozrazili Hanzl s Regnerem a ústecká naděje znovu ožila - 3:4. Tu ovšem v power-play domácích nechal umřít Okál a zajistil lídrovi všechny body - 3:5.

Zdeněk Čech (Zlín): „Dvě třetiny jsme hráli dobře, bohužel v koncovce jsme byli dost jaloví, takže stav 3:1 po dvou třetinách byl pro domácí lichotivý. Po brance na 3:2 se domácí vrhli do útoku, začali riskovat a bylo otázkou, jestli gól dáme nebo dostaneme. Dokonce se nám podařilo ujet v oslabení 3 na 5, ale opět jsme neproměnili. Já jsem počítal, že to nebude jednoduché utkání. Ústí hraje dobře do obrany, už u nás to ukázalo. V průběhu zápasu se zdálo, že bysme mohli dát víc gólů, ale nakonec to bylo dramatické až do poslední chvíle. Byl to těžký zápas.“

Miloš Pecka (Ústí nad Labem): „Hráli jsme proti velmi kvalitnímu soupeři. I když jsme bojovali ze všech sil, tak jsme na něj nestačili. My jsme tlačili pořád do kopce, byli jsme hodně vylučovaní a to nás stálo hodně sil. V koncovce pak už nebyla taková šťáva. Mrzí mě, že jsme za stavu 2:3 nevyužili přesilovku 5 na 3. My jsme si nechali Zlín utéct o tři branky a takový tým už to nepustí. První třetinu jsme hráli slušně, dali jsme tyčku a pak tam ještě byla jedna šance na začátku. Kdybysme dali první branku, tak by to pro nás bylo příznivější, ale Zlín byl dneska asi lepší a zasloužil si vyhrát.“