Ú s t í n/L. - Ve 28. kole juniorské extraligy přivítala Lvíčata na svém ledě soupeře ze středu Čech- pražskou Slavii. Ústečtí se ze začátku snažili držet s hosty krok, ale ve 12. minutě, na samém konci přesilovky hostů, otevřel skóre Křišťan. Lvíčata zabojovala a v 16. minutě vyrovnal domácí Hanzl. V 54. minutě poslal Slavii do vedení Česnek, který prostrčil puk do ústecké branky kolem pravé tyčky. V závěru třetí třetiny vyzkoušeli domácí power play, ale ani v šesti hráčích v poli nedokázali přelstít brankáře Furcha.
so 8. 12. 2007
HC Slavia Praha
1:2 1:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 17. Hanzl (Mizera) - 13. Křišťan (Kachlík), 55. Česnek. Rozhodčí: Turčan - Doskočil, Toman. Vyloučení: 7:8, navíc Hafenrichter (SLA) 10 min. ZHK. Využití: 0:1. Diváci: 52. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Brož - Kočí, Kauschitz, Hanzl, Šrámek, Svitavský, Bacovský, Novák, Hadbavný, Chládek, Vernek.

HC Slavia Praha: Furch - Beránek, Gaisler, Mazanec, Veselý, Horváth, Drbohlav, Soldán, Moščic - Křišťan, Nestrašil, Doležal, Petrán, Malárik, Krejčí, Freisler, Fára, Hafenrichter, Kachlík, Vokál, Česnek.

V úvodu zahajovací třetiny si Ústečtí nevedli vůbec špatně. Už v 1. minutě si Lvíčata zahrála přesilovku. Slavie dobře bránila, přesto si Ústí dokázalo vytvořit několik pěkných šancí. Nejblíže měl ke gólu Hanzl, který ale nepřehodil Furchovy betony. V 5. minutě si na dvě minuty oddechl domácí Hadbavný. Lvíčata, ale nepustila Slavii do žádné větší akce. V 9. minutě mohl ústecké hráče poslat do vedení Šrámek, ale Furch se dokázal famózně přesunout a švihnout lapačkou. V 10. minutě doplatila Lvíčata na svou nedisciplinovanost a za držení protihráče byl vyloučen Mizera. Slavie několikrát vystřelila na ústeckou branku, ale Dědek byl vždy na správném místě. Ale naneštěstí pro Lvíčata skóroval, na samém konci přesilovky, Křišťan - 0:1. Ústecké gól Slavie zaskočil. Ve 13. minutě mohl poslat Slavii do dvoubrankového vedení opět Křišťan, který ujel ústeckým obráncům ve svém vlastním oslabení, ale Dědek ho skvěle vychytal. Na vyrovnávací gól si musela Lvíčata počkat až do 16. minuty - Mizera skvěle nahrál Hanzlovi přes celé hřiště až na útočnou modrou, a tak Hanzl nikým netísněn přelstil Furcha - 1:1.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku z předchozí třetiny, ale Slavie dobře bránila a nenechala Ústecké ani rozestavit do přesilovkové formace. Slavie byla aktivnější a tlačila se do ústecké branky. Ve 24. minutě mělo Ústí velké štěstí, když Slavie nastřelila tyčku a puk se zastavil těsně před brankovou čárou. Z tlaku, který si dokázala Slavie vytvořit, se zrodil i další faul domácích. Za držení protihráče si šel sednout opět Mizera. Hosté se urputně snažili dát gól, ale domácí se ochotně pokládali do střel, takže vždy Slavie zasáhla bránícího Ústečana. Další početní výhodu si tentokrát připsala Lvíčata - nejdříve jim byla ponechána výhoda, ale ani v šesti hráčích v poli nedokázala skórovat. Ani přesilovka se nevyvedla podle představ Ústečanů. Do konce druhé třetiny diváci neviděli hru v plném počtu. Dokonce si na obou stranách vyzkoušeli hráči hru 5 na 3, ale vždy se také výborně bránilo.

Počátek závěrečné třetiny diktovali hosté. Hafenrichter dokázal ujet ústeckým obráncům, ale Dědek byl připraven a puk zasáhl pouze lapačku. Na Slavii bylo vidět, že chce za každou cenu vyhrát a že se nespokojí s prohrou. Vždy byla u puku první a měla rychlejší rozehrávky. Ale i domácí se snažili. Z přemíry snahy vzešlo další vyloučení, jak na straně Slavie, tak na straně Ústí. Lvíčatům šla hra ve čtyřech lépe než v pěti. Nejblíže byl ke gólu Svitavský, který si ale najel do velkého střeleckého úhlu a vystřelil pouze nad branku. Ústí se hodně snažilo. Dokázalo uzamknou Slavii v útočné třetině, ale štěstí nestálo na jejich straně. V čase 54:12 vstřelila Slavie vítěznou branku - Česnek to zkoušel u pravé tyčky a našel malou mezírku, kterou prostrčil puk do ústecké branky - 1:2. V samotném závěru třetí třetiny hráli domácí téměř minutu bez brankáře, ale ani šest ústeckých hráčů nedokázalo vstřelit vyrovnávací gól.