Ú s t í n/L. - Dvě utkání vtěsnaná do dvou dnů, to byl program neděle a pondělka ústeckých juniorů. První zápas v Karlových Varech se nevydařil. Ten druhý navzdory hubenějším skóre dopadl stejně - nulovým bodovým ziskem. Tentokráte si na Slovanu přilepšil Litvínov, když těsně přehrál domácí 2:1.
po 7. 1. 2008
HC Verva Litvínov
1:2 1:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 3. Novák (Hanzl) - 11. Mach (Přeučil), 37. Čejka (Kafan). Rozhodčí: Bolina - Chochola, Frühauf. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 155. Střely na branku: 24:36. Průběh utkání: 1:0, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Procházka, Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Brož - Hadbavný, Hanzl, Novák - Salač, Kauschitz, Bacovský - Vernek, Svitavský, Regner.

HC Verva Litvínov: Brzobohatý - Stříteský, Panuška, Lomička, Havelka, Kubát, Čejka, Gula - Bojer, Zima, Maxa - Mach, Přeučil, Andres - Kafan, Češka, Biza.

První třetina přinesla oboustranně útočný rychlý hokej, v němž nebyla nouze o šance. První branka mohla padnou de facto už z prvního útoku domácích, kdy střílel Hanzl a dorážel Hadbavný. Ale zde ještě zasáhl litvínovský brankář Brzobohatý. Ve třetí minutě ale už byl na první ústecký útok krátký, puk za jeho záda prostrčil Novák. Ani hosté ale nezaháleli, pokus Bizy dorážel Mach, v přesilové hře pálil Stříteský a Andres střílel z dobré pozice, když se k němu odrazil puk vyhazovaný Mizerou. Vyloženou šanci spálil Bojer, střelu z první z hranice kruhu Dědek vyrazil. Aktivita se Litvínovu vyplatila v jedenácté minutě, Přeučil přistrčil Machovi a ten vymetl horní růžek ústecké branky. Poté se hra opět vyrovnala. Šanci ujmout se vedení nejprve promarnili litvínovští Andres a Přeučil, druhý z nich měl před sebou už jen ležícího Dědka, ale přestřelil branku. Ani Lvíčatům se nepovedlo zhoupnout vahami zápasu, po chybě Stříteského se Kauschitz hnal sám na Brzobohatého, ale nevyzrál na něj. První třetina znamenala tedy smírný stav 1:1.

Na začátku druhého dějství hráli Ústečtí přesilovou hru, v níž se pokusil Kauschitz překvapit gólmana hostí střelou z úhlu a Musílek pálil od modré mimo. Už v plném počtu se do ústecké obrany vřítili Maxa s Kubátem, skvělým obranným zákrokem jim Procházka nedovolil dostat se do šance. V oslabení se na výlet vydal Novák, střelec první branky a střelou z pravého křídla donutil Brzobohatého použít jeden z obtížnějších zákroků. Označení vyložená by určitě snesla příležitost litvínovského Macha, kdy sám před Dědkem střílel z první. Domácí gólman měl ale dobrý den. Litvínov zvýšil obrátky, ale Dědek podržel nerozhodný stav ještě proti několika zajímavým šancím. Ve 37.minutě byl přesto nucen kapitulovat, Kafan přihrál Čejkovi, který byl v levém kruhu úplně sám a trefil opět horní růžek – 1:2. Ústečtí měli ještě možnost zareagovat v přesilové hře v závěru třetiny, ta se jim ale hrubě nevydařila.

Bohužel pro domácí tak jak končili předchozí dějství, tak začali i to poslední. Úroveň jejich hry znatelně poklesla. Po druhé brance se jim přestali dařit přihrávky, obtížně se dostávali do útoku, hostujícího brankáře ohrožovali méně. Naopak Litvínovským se hra v útoku zalíbila a nebýt výborného výkonu domácího gólmana mohli svůj náskok mnohonásobně zvýšit. Za všechny jmenujme například Andresovu bekhendovou střelu, kterou se do branky snažilo dorazit hned několik litvínovských hráčů, střelu Zimy nad, sám před brankou se ocitl Kafan, ale ani jemu se neosvědčila střela z první, Mach pro změnu nepotrestal Dědkovo zaváhání v rozehrávce. Ústečtí také přidali pár výstřelů, ale se stejným výsledkem. Šimonova střela od modré skončila nad, Novákův ostrý pokus po ledě vyrazil gólman. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny si vzali domácí oddechový čas a v 59.minutě odvolali gólmana. V posledních vteřinách netrefil Mach vyprázdněnou branku. Utkání přesto skončilo ziskem tří bodů pro Litvínov.