Ve 42. kole juniorské extraligy přivítala Lvíčata na ústeckém ledě svého souseda z tabulky - Hradec Králové. Už ve 4. minutě poslal domácí do vedení Vernek. Ale hosté okamžitě odpověděli - dva rychlé góly si připsal Ropický. I když Lvíčata opět vyrovnala zásluhou Hadbavného, tak to byli právě hosté, kteří zvedli ruce nad hlavu ještě třikrát.
so 2. 2. 2008
Královští lvi Hradec Králové
2:5 2:3, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Vernek (Mizera, Svitavský), 14. Hadbavný (Brož, Hanzl) - 9. Ropický (Svoboda), 11. Ropický (Březina), 16. Svoboda (Ropický), 36. Březina (Ropický), 59. Berger. Rozhodčí: Jílek - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 7:8. Diváci: 80. Střely na branku: 27:28.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hiadlovský - Procházka, Mizera, Musílek, Šimon, Zukal, Brož - Osladil, Bacovský, Hanzl, Regner, Šrámek, Svitavský, Novák, Hadbavný, Salač, Vernek

Královští lvi Hradec Králové: Brož - Zelený, Spudil, Rozlivka, Svoboda, Drtina, Seidl - Ropický, Berger, Březina, Jindřich, Fiedler, Stehno, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař

První vážnější zákrok v úvodní třetině si připsal brankář hostí po padesáti sekundách hry, když Zukal na modré napálil puk, který vyrazil královéhradecký brankář před sebe a dva ústečtí hráči se ho snažili dorazit do brány. Tu samou akci, jako přes kopírák, předvedli i hosté, ale Hiadlovský byl pozorný a puk si pohlídal. V čase 4:16 otevřeli domácí skóre – Svitavský to zkoušel od modré, ale královéhradecký brankář vyrazil puk přímo na hůl Vernekovi, který střílel už do prázdné branky – 1:0. Ale i Hradec se dostal do několika šancí. Nejdříve to zkoušel kapitán Šimoníček, ale trefil jen boční síť. Po něm pálil Březina, ale ani s tímhle pukem neměl ústecký brankář problém. Hiadlovský si dokázal poradit i s nepříjemnou střelou Jindřicha, který dostal přesnou přihrávku zpoza brány, ale nepřehodil betony domácího brankáře. V čase 8:54 se i hosté dočkali prvního gólu – Ropický ujel ústeckým obráncům a v klidu zakončil blafákem nad lapačku domácího brankáře – 1:1. Uběhlo jen pár minut hry a Lvíčata lovila ze své sítě další puk – a opět to byl Ropický, který se ani tentokrát nemýlil – 1:2. Ve 14. minutě dokázali domácí využít první přesilovku a vyrovnali – Lvíčata se rozestavila do přesilovkové formace a puk putoval po ose Hanzl – Brož – Hadbavný přímo do prázdné branky – 2:2. Ale ani tento stav nevydržel dlouho. Za nedovolené bránění byl vyloučen Šrámek a tentokrát to byli hosté, kdo využil početní výhodu – Ropický vybojoval puk, nahrál Svobodovi, který poslal hosty do vedení – 2:3.

Do druhé třetiny vlétla Lvíčata jako uragán. Dokázala uzamknout královéhradecké hráče v útočné třetině, ale vůbec se nedostala k zakončení. Nejblíže měl ke gólu Salač, který se octl sám před brankářem, ale střílel jen nad bránu. Další přesilovku si zahráli domácí, ale Hradec dobře bránil a vůbec k ničemu Ústí nepustil. V čase 27:07 mohli hosté přidat další gól, když Ústečané špatně vystřídali, ale naštěstí pro Lvíčata se jednomu z útočníků svezl kotouč po čepeli a nezakončil tak přesně. Ale i na druhé straně viděli diváci šanci. Bacovský se přes celé hřiště proháčkoval až do útočné třetiny a královéhradecký brankář se musel hodně natáhnout, aby puk skončil v jeho lapačce. V čase 36:22 přidali hosté čtvrtý gól – tentokrát Ropický „pouze“ přihrál Březinovi, který se nemýlil - 2:4.

Třetí třetina se nesla ve znamení opatrnosti. Ústečané nechtěli udělat zbytečné chyby, aby neinkasovali další gól a Hradečtí si chtěli svůj náskok pohlídat. Ve 46. minutě měli hosté obrovskou šanci přidat v pořadí již pátý gól, když byli postupně vyloučeni domácí Musílek a Mizera. Ale Lvíčata výborně bránila a nepustila hostující mužstvo do téměř žádných šancí. Ústečanům tato neproměněná přesilovka zvedla sebevědomí. Hodně se snažili dát gól, ale štěstí nestálo na jejich straně. V čase 57:03 předvedli Hanzl s Brožem pěknou kombinační hru před hradeckým brankářem, ale ani z toho nevzešel gól v soupeřově bráně. V 59. minutě to Lvíčata zkoušela v šesti hráčích v poli, ale hosté přidali pátý gól – Berger vybojoval puk a poslal ho přes celé hřiště do prázdné ústecké brány – 2:5. Na samém závěru třetí třetiny mohli domácí opět inkasovat, ale puku se na brankové čáře připletla do cesty hokejka jednoho z ústeckých obránců.