Ú s t í n/L. - Den po prohře v prodloužení čekal na ústecké dorostence druhý soupeř z Ostravy, tým Vítkovic. Vítkovičtí dorostenci porazili v prvním kole Litvínov vysoko 6:0 a těšili se tak na dalšího severočeského soupeře. Po dvou třetinách vedli domácí 3:0, na začátku poslední části dokázal utkání zdramatizovat Slavíček, ale krátce poté zvýšil opět na rozdíl tří gólů Vicherek.
ne 2. 9. 2007, ČEZ Arena
HC Vítkovice Steel
4:1 2:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Slovák (Prokop), 13. Hlinka (Šaitar), 35. Kucsera (Palát), 44. Vicherek (Šebesta) - 41. Slavíček. Rozhodčí: Libiger - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Vítkovice Steel: Mrázek - Prokop, Žvatora, Pastor, Hruzík, Kovář, Večeřa - Slovák, Kucsera, Palát - Šaitar, Včíslák, Hlinka - Řehák, Šebesta, Vicherek - Mareček, Kolouch, Stránský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Špila, Hříbal, Medjanöi, Sova, Kubín, Rektořík - Slavíček, Ehrlich, Žák - Chytrý, Richter, Pojezný - Bezpalec, Purma, Ptáček.