pá 2. 11. 2007
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2 1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Stahorský (Honza), 32. Němec (Vondráček), 55. Tůma (Vlček) - 13. Jankovič (Žák), 44. Chytrý (Sova). Rozhodčí: Coufal - Mlčoch, Musil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 165. Střely na branku: 20:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Ilašenko - Belatka, Kolda, Záhradný, Koukal, Kotrba, Hlaveš, Drápela, Bartejs, Honza, Pavlík, Vlček, Zdražil, Vysloužil, Fusek, Tůma, Němec, Vondráček, Večeřa, Deveri.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Ponikelský, Kubín, Sova, Hříbal, Andres, Špila, Med, Rybalkin, Žák, Vajgl, Chytrý, Tuček, Richter, Jankovič, Slavíček, Purma.

Hned v první minutě úvodní třetiny se podařilo překonat hostujícího brankáře. Autorem branky byl Dominik Stahorský po nahrávce Marka Honzy – 1:0. Po vstřelené brance se snažili hosté srovnat krok se svým soupeřem, ale domácí brankář Ilašenko byl vždy na svém místě. Hostům se podařilo vyrovnat až ve 13. minutě, když Branislav Jankovič poprvé překonal třebíčského Ilašenka po nahrávce Martina Žáka. Ke konci první třetiny nastřelili Severočeši tyč třebíčské branky, a hned vzápětí nevyžili domácí svůj protiútok, který výborně zastavil brankář Petrásek. Po skončení první třetiny odcházela obě mužstva do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Ze začátku druhé třetiny si vytvořili domácí mírný tlak před soupeřovou brankou, skórovat se jim však nepodařilo. V 10. minutě po menší chybě ve středním pásmu opět zachránil domácí jejich brankář Ilašenko, když vychytal slibný nájezd hostů. O minutu později se mohli znovu radovat domácí, vedení svého mužstva zvýšil Jakub Drápela po asistenci Tomáše Vondráčka – 2:1. Druhá třetina se dohrávala převážně u domácí branky, ale Severočechům se přesto nepodařilo srovnat krok s domácími.

Do poslední části hry nastoupili hosté s jistým cílem: udělat něco s nepříznivým výsledkem, což se jim hned ve čtvrté minutě třetí třetiny podařilo. Po drobném závaru před domácí brankou protlačil puk za Ilašenkova záda Marek Chytrý po nahrávce Aleše Sovy – 2:2. Domácí byli ve třetí třetině lepším týmem, ale z jistých šancí se jim nepodařilo skórovat. Už to vypadalo, že se mužstva smířila s remízou, ale v 55. minutě propálil Martin Tůma hostujícího brankáře a zajistil tak pro své mužstvo první výhru na domácím ledě. Utkání skončilo výsledkem 3:2.