Po smolné páteční prohře v Třebíči odehráli ústečtí dorostenci sobotní utkání na ledě Jihlavy. Domácí vstoupili do zápasu lépe a po úvodní části vedli 2:0. Mladíkům Slovanu se podařilo utkání zdramatizovat, když Martin Žák snižoval na 3:2. Jihlavané však poté přidali ještě tři branky a zvítězili 6:2.
so 3. 11. 2007
HC Dukla Jihlava
6:2 2:0, 3:2, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Brychta (Pěška), 15. Malec (Kuřítko), 23. Kasalý (Zeman), 32. Kuřítko (Zeman, Malec), 37. Malec (Pěška), 52. Pěška (Malec) - 27. Jankovič (Žák, Chytrý), 28. Žák (Jankovič). Rozhodčí: Homola - Jeletz, Pavlík. Vyloučení: 11:7. Využití: 2:1. Diváci: 65. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2.

HC Dukla Jihlava: Šťastný - Musil, Cirhan, Pekárek, Hejl, Šidlík, Kvasnička, Zmrhal, Tobola - Kuřítko, Kasalý, Malec - Brychta, Pěška, Zídek - Polcar, Zeman, Vysloužil - Svobodník, Přidal

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Hříbal, Špila, Sova, Kubín, Andres, Rektořík - Žák, Chytrý, Jankovič - Rybalkin, Richter, Slavíček - Tuček, Faigl, Bezpalec - Pojezný

Po smolně ztraceném pátečním zápase vztyčili jihlavští dorostenci hlavy a jali se zkrotit ústeckého lva. Ten chtěl své drápky do jihlavské svatyně ovšem mermomocí zatnout jako první, k čemuž se přiblížil doslova na milimetry zásluhou Hříbala ve 3. minutě. Přesně tolik totiž dělilo kotouč z jeho hole od protnutí brakové čáry domácích. Poté ale našli na hostující šelmu ten správný bičík, konkrétně se z dorážky prosadil Jakub Brychta - 1:0. Ještě veseleji bylo domácím v 15. minutě, kdy Martin Kuřítko našel perfektním pasem hůl Odřeje Malce a ten vtiskl první třetině podobu 2:0.

Ani nástup do další části hry nebyl ze strany domácích špatný. Ba naopak! Ujala se totiž dorážka Adama Zemana, která znamenala zvýšení na pohodových 3:0. O pět minut později se ovšem hostům povedlo zásluhou dvou slepených branek Jankoviče a Žáka připravit domácí o získaný klid a ti museli znovu za stavu 3:2 začít bojovat. Prapor domácích znovu pozvedl Martin Kuřítko zásluhou přesné střely do růžku a následně jej ještě výše dostal Ondřej Malec, jenž ve dvojnásobné početní převaze upravil na 5:3.

O snížení se hosté pokoušeli v početní převaze na začátku poslední části hry, bizardní nahození Jankoviče ale zazvonilo jen o jihlavské břevno, stejný zvuk vyloudila o několik vteřin poté střela Andrese od modré. O gólový zápis se tedy postarala znovu Dukla, k odražené střele Malce se dostal Ondřej Pěška a uklidnil domácí střídačku, 6:2. Čtyřgólový náskok již byl pro hosty vskutku otesánkovským soustem a mladíci Dukly tedy své tři body uhájili.

František Richter (trenér Ústí): „My momentálně procházíme takovou menší krizí, ještě před čtrnácti dny se nám dařilo, nyní je tomu naopak. Minulý týden nám nevyšel zápas se Šumperkem, poté jsme sice získali dva body s Opavou. Výjezd na Moravu nás zachytil v nedbalkách a bohužel po špatných výkonech v obou dnech jsme nezískali ani bod."

František Zeman (trenér Jihlavy): „Kluky jsme před zápasem nabádali, aby zapoměli na včerejší utkání. Chtěli jsme hrát trpělivě, aby ten výsledek byl po šedesáti minutách byl pro nás příznivější. Což se nám nakonec povedlo. Chtěli jsme získat za víkend získat šest bodů, ale bohužel máme jen tři, pokud je však budeme sbírat pravidelně, budu spokojený.“