so 24. 11. 2007, Zimní stadion Na Lapači
VHK ROBE Vsetín
7:0 3:0, 0:0, 4:0

Branky a nahrávky: 3. Kubo (F. Vrba), 8. Matuštík (Pořický, Ptáčník), 16. Vávra (Kubo), 43. Ptáčník (L. Vrba, T. Mikuláštík), 44. D. Jaškin (F. Vrba), 48. Podešva (D. Jaškin), 50. D. Jaškin (Podešva). Rozhodčí: Krenželok - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. Diváci: 218. Střely na branku: 49:19. Průběh utkání: 7:0.

VHK ROBE Vsetín: Hromada - Vrba F., Trška, Vrba L., Jaškin M., Hladký, Mikuláštík, Tyralík, Synek - Slováček, Ptáčník, Vávra, Kentoš, Pořický, Kozák, Podešva, Jaškin D., Kubo, Kajaba, Matuštík.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kubín, Sova, Hříbal, Andres, Špila - Med, Rybalkin, Ptáček, Žák, Faigl, Chytrý, Tuček, Richter, Poláček, Jankovič, Slavíček, Bezpalec, Pojezný, Janča

Úvod utkání 24. kola extraligy dorostenců mezi HC Vsetín a HC Slovan Ústí nad Labem, jako by z oka vypadl pátečnímu utkání Valachů s Litvínovem. Než se hosté vůbec stihli na ledě rozkoukat, hráli v oslabení třech proti pěti. A i tentokrát Vsetínští udeřili těsně po skončení této kratičké dvojnásobné výhody. Konkrétně to byl Kubo, který v čase 2:26 z bezprostřední blízkosti dorazil touš za bezmocného brankáře hostů Petráska (1:0). Po tomto divokém úvodu se hra uklidnila a většina dění se odehrávala ve středním pásmu. Na hostech sice bylo jasně patrné, že by případným vyrovnáním rozhodně nepohrdli, gólmana Valachů Hromadu však ohrozili jen několika pokusy z uctivé vzdálenosti.

To domácí byli přeci jen nebezpečnější a v 7. minutě pálil v akci dvou proti jednomu nepřesně Pořický. Touto střelou však akce neskončila, Pořický, společně s Ptáčníkem, znovu vybojoval puk, aby jej následně poslal z pravého rohu před bránu na zcela nekrytého Matuštíka, pro nějž již nebyl problém poslat puk do polo-odkryté klece hostů (2:0). Dorostenci Ústí i nadále působili snaživým a sympatickým dojmem, stejně jako jejich lehce starší kolegové z juniorky před pár týdny, se ale Na Lapači potýkali s nedůraznou až chabou koncovkou. Důkazem budiž 12. minuta, kdy do téměř zcela odkryté brány Vsetína pálil z úhlu Ptáček, gól však nedal a když se Lvům po několika dalších dorážkách podařilo konečně dotlačit puk do odkryté klece, byla již tato dávno posunuta mimo jí vyhrazené území.

A tak to byli opět domácí, kteří trestali. V čase 15:55 se do útočného pásma vřítil po pravé straně Vávra a dělovkou na vnitřní tyč poněkud zaskočil brankáře hostů (3:0). V minutě 18. byl sám před hostujícím gólmanem znovu Vávra, tentokráte však neuspěl, z následného protiútoku pak ještě zvonila tyč Hromadovy branky po ráně aktivního Slavíčka. Do kabin tak domácí odcházeli s příjemným tříbrankovým náskokem.

Do třetiny druhé vstoupili Lvi se zjevnou snahou něco s výsledkem udělat, domácí, vědomi si svého náskoku, se ale nikam nehnali a pozorně si hlídali vedení. Hromadu tak vylekala snad jen opakovaná střela Slavíčka ve 24 a Sovova dělovka z kruhů ve 26. minutě, ta však jen trefila připraveného brankáře. K protržení nuly na svém kontě nepomohla hostům ani přesilovka, v níž na bránící čtveřici Valachů nevymysleli zhola nic.

Že hosté nesmějí zapomínat ani na bránění jim připomněli domácí v minutě 33. kdy se z rohu až před Petráska proháčkoval Podešva, ústecký gólman však byl pozorný. O pár vteřin později se ve dvou proti jedinému zadákovi Slovanu řítili Vávra s Kentošem, druhý jmenovaný však z blízka těsně minul. Ve 35. minutě se už už řítili Lvíci sami na brankáře Hromadu, jejich brejk však zastavil těsný ofsajd. V závěru třetiny si ještě domácí zahráli přesilou hru, v níž se v dobré příležitosti ocitl opět Pořický, než si však u levé tyčky stihl zpracovat letící puk, stihl se Petrásek lvím skokem přemístit a jeho následnou střelu vykrýt. I po druhé třetině tak hosté odcházeli do šaten s třígólovým mankem.

Jestliže po dvou třetinách v sobě Ústečtí udržovali alespoň malou jiskřičku naděje na případný bodový zisk, úvod té třetí je bezostyšně o tuto naději připravil. Krátce po sobě totiž zbytečně faulovali Ptáček a Slavíček, načež si domácí mohli zahrát minutu a 26 sekund v pěti proti třem. Vsetínští mladíci si celou minutu nerozhodně posílali puk po útočném pásmu, až se na to nemohl dívat Ptáčník a bombou z levého kruhu poslal, v čase 42:44, puk za Petráskova záda po čtvrté (4:0). A aby toho nebylo málo, tahal za dalších 25 sekund nebohý Petrásek kotouč z branky znovu. V doznívající přesilovce totiž téměř z totožného místa jako Ptáčník napřáhl Dmitrij Jaškin, jeho rána pouze škrtla o brankářovu lapačku a zastavila se až v síti (5:0).

Tyto dva slepené góly zcela odrovnaly hostující morálku a od této chvíle led definitivně ovládlo pouze jediné mužstvo. Ve 46. minutě po ukázkové kombinaci na jeden dotek neuspěl z blízka Kentoš, o 2. minuty později však nalomená lví obrana hrubě zazmatkovala, čehož po spolupráci s Jaškinem využil z blízka Podešva (6:0). Hosté všechny své zbylé síly upřeli k jedinému cíli a to vsítit alespoň čestný úspěch, ani toto jim však nebylo dopřáno. Jednak jim totiž cestě stál tradičně bezchybný gólman Hromada a jednak se stále potýkali tristním zakončením. Kýženého gólu tak nedocílili ani Faigl s Tučkem, kteří marně dostávali puk do ze tří čtvrtin odkryté brány Vsetína, ani Slavíček o chvíli později, který zase z blízka napálil touš pouze do připraveného Hromady.

Z ofenzivních snah Lvů navíc pramenily i výkladní skříně v jejich obraně. Do jedné z nich se v minutě 49. vřítil Kajaba, tváří v tvář Petráskovi však minul. Co nezvládl Kajaba, zvládl o minutu později opět Dmitrij Jaškin, který za totálního nezájmu bránících hostů prokráčel s pukem až do útočného pásma,, kde přesnou ranou k tyči skóroval po sedmé (7:0). V 51. minutě pak měli Valaši další velikou příležitost, i oni však dokázali, že zakončení není vždy jejich největším spojencem. S přibývajícím časem již bylo stále více patrné, že Vsetínští jsou s náskokem nadmíru spokojeni a soustředili se především na to, aby pomohli Hromadovi udržet čtvrtou nulu v sezóně. Zdecimovaní hosté se sice ještě chvílemi pokoušeli ho o tuto radost připravit, stále více však bylo zřejmé, že jim docházejí síly fyzické a hlavně morální, a že pro ně bude siréna vysvobozením. Až do konce utkání tak bylo k vidění již pouze několik vyloučení na obou stranách a střela vrchního domácího spalovače šancí v zápase Pořického, který v 58. minutě napálil v akci dvou na jednoho břevno hostující svatyně.

Po závěrečné siréně se tak mohli Vsetínští radovat ze zisku dalších tří bodů, díky nimž si upevnili 12. místo v tabulce. Tento víkend tak s pěti body mohou považovat za úspěšný, i když nebýt nepovedené třetí třetiny proti Litvínovu, mohl být jejich bodový zisk ještě o malinko lepší. Naopak Ústí jen potvrdilo své prokletí stadiónu Na Lapači, i tentokrát odjíždějí jeho hráči s nepořízenou. Jelikož stejně „úspěšní„ byli Lvi i při zápase v sousedním Zlíně, klesli v tabulce ELD až na nelichotivé 22. místo.