Ú s t í n/L. - Dorostenci proti čtvrtému celku soutěže Liberci nezačali vůbec zle, ale jejich šance gól nepřinesly. Liberec naopak v 18. minutě zužitkoval přesilovku. Druhá třetina se obešla bez branek. Tu třetí načal gólově Slavíček, hosté šli ovšem zakrátko do vedení. Lvíčata se drala před libereckou branku vším, co měla. Vzadu však často chybovala. Libereckou pojistku na konečných 1:3 přidal Oppelt a hosté si odvezli z Ústí všechny body.
pá 30. 11. 2007
Bílí Tygři Liberec
1:3 0:1, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 43. Slavíček (Sova) - 18. Jurčák (Vašek), 47. Skalický (Bortňák, Jánošík), 59. Oppelt (Bortňák, Jánošík). Rozhodčí: Dundr - Chochola, Kebrle. Vyloučení: 6:9, navíc Kulda (LIB) 10 min + OK NESP. Využití: 1:1. Diváci: 231. Střely na branku: 21:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Hříbal, Špila, Sova, Kabeláč, Andres, Poláček - Chytrý, Jankovič, Žák - Slavíček, Richter, Pojezný - Rybalkin, Purma, Ptáček.

Bílí Tygři Liberec: Pyrochta - Lacek, Jánošík, Sobotka, Rohal, Jurčák, Kulda, Příkazský - Jánošík, Bortňák, Oppelt - Skalický, Filippi, Mulač - Vašek, Maďar, Bulíř - Knap, Miškovský.

Lvíčata v úvodu utkání nedbala postavení soupeře v tabulce a hned ve 2. minutě dostal od zadního hrazení výborný puk před branku Rybalkin, z jeho příležitosti však gól nevzešel. Domácí si pak vzápětí svým pohybem vynutila první přesilovku, s kterou ovšem nenaložili nejlépe. V 8. minutě se do šance řítil od modré Richter, který se k bekhendovému pokusu dostal i přes dojíždějícího obránce hostí. Záhy vysunul Jankovič mezi kruhy Žáka a brankář Liberce Pyrochta měl co dělat. Hosté se postupně probrali v druhé půli třetiny o to však výrazněji. Nejprve po chybné rozehře obrany nebezpečně doráželi na Petráska Maďar s Bulířem, pár vteřin nato jen těsně vedle skončila Oppeltova teč. Do třetice se hosté dočkali - v 18. minutě vyslal z kruhu projektil Jurčák a Petrásek měl nejspíš zakrytý výhled – 0:1.

Pro první šanci druhého dějství si zpoza branky vyjel Slavíček, ale gólman Liberce byl na místě. Fatální následky pak mohla pro Lvíčata mít hrubka domácí obrany, po jejíž minele uháněl v oslabení sám na Petráska Vašek, své zakončení ovšem mezi tyče nevměstnal. Parádní akcí prozměnu vyšachovali kompletní defenzivu hostí ve 32. minutě trojice Slavíček, Pojezný a zakončující Richter. Jeho jedovku z první však gólman Liberce vytáhl ramenem. Druhou třetinu, v níž si soupeři ani píď ledu nedarovali zadarmo, zakončil ve 39. minutě liberecký Bortňák. Ten nadvakrát zkoušel dostat puk do ústecké svatyně a zvláště při jeho dorážce se Petrásek nechal vidět.

Po pár vteřinách třetí části vyrazil za vyrovnáním do brejku Slavíček, ale přestřelil. Svoje zaváhání napravil Slavíček ve 43. minutě, kdy v přesilovce tečoval Rybalkinův pokus - 1:1. Hosté smírný stav nenechali žít dlouho, po další přesilovce se ještě zdrželi v pásmu, Bortňákovu střelu zblízka vykopl Petrásek betonem k volnému Skalickému a ten neměl před prázdnou brankou problém - 1:2. Vzápětí měla Lvíčata proti sobě jen tři Tygry, ale místo žlutomodrých šancí musel Petrásek řešit nebezpečný brejk Skalického. Nečistě hrající Liberec mohl pykat, kdyby parádní příhry zpoza branky využil z dobré pozice Žák. Místo toho se však v 59. minutě v rozhozené obraně Ústí chopil kotouče Oppelt a mezi Petráskovy betony uzavřel skóre zápasu.

Luboš Bouchner (Liberec): „Chtěli jsme vyhrát. Ale na nás doléhá chřipková epidemie a půlka hráčů není ve své kůži. Kdyby byl soupeř o něco hokejovější, tak nás musel trestat. Skoro jsme si to vítězství ani nezasloužili. Jsme štastní za tři body, ale výkon byl špatný. Jsme třetí tým extraligy a měli bysme hrát úplně jinak. Podržel nás gólman, jinak jsme taky mohli skončit bez bodu. Jsme spokojeni jen s výsledkem.“

Vlastimil Davídek (Ústí nad Labem): „Začátek nebyl moc dobrej, druhá třetina se nám povedla víc. Ale rozhodly přesilovky, když jsme hráli 5 na 3, tak jsme se ani nedostali do šance. Naopak nám ujel hráč Liberce a málem skóroval. Beci navíc pomalu rozehrávali, pomalu dojížděli kotouče. Liberec navíc výborně napadal, jejich hráči byli rychlejší, výborně bruslili i po ztrátě kotouče. Prostě byli lepší.“