Ú s t í n/L. - Ve 29. kole dorostenecké extraligy se na ústeckém ledě střetla mužstva Ústí nad Labem a Karlových Varů. I když už po čtyřech minutách Lvíčata vyhrávala, nedokázala náskok udržet. Karlovy Vary nastartoval gól Chytrého natolik, že zvedli hokejky nad hlavu celkem pětkrát- z toho dvakrát v početní převaze a jednou dokonce ve vlastním oslabení.
pá 14. 12. 2007
HC Energie Karlovy Vary
2:5 1:2, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 5. Chytrý (Jankovič), 41. Pojezný (Slavíček) - 6. Hampl (Sýkora), 17. Kverka (Schusser, Putyera), 38. Schusser (Vachovec), 40. Vaněk, 58. Hampl. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:3, navíc Sova (UNL) TS. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Burkovec, Kubín, Sova, Hříbal, Andres, Špila, Poláček - Ptáček, Žák, Faigl, Ribalkin, Chytrý, Richter, Jankovič, Slavíček, Pojezný.

HC Energie Karlovy Vary: Habal - Hluchý, Škrdle, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Liška, Funk - Frk, Švec, Putyera, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Kubáč, Kverka, Fusek, Záhora.

Úvod první třetiny zcela režírovali domácí. Karlovarský brankář musel čelit střelám Slavíčka a po té Andrese. V čase 4:04 vstřelil úvodní gól utkání Chytrý, který dostal pěknou přihrávku od Jankoviče a zakončil tak mezi Habalovy betony- 1:0. Jako první si v početní výhodě zahráli hosté a hned ji také, na samém konci, dokázali využít- Hampl trefil přesně pravý roh Petráskovy branky- 1:1. V 10. minutě si na dvě minuty oddechl karlovarský Schusser. Lvíčata dokázala vytvořit přesilovkovou formaci a uzamknout soupeře ve třetině. Nejblíže měl ke gólu ústecký kapitán Žák, který ale přihrávaný puk promáchl. V čase 11:31 nařídil hlavní sudí trestné střílení, když ústeckým bekům ujel karlovarský útočník, a tak si Sova musel pomoci sekáním. Naštěstí pro Lvíčata Hampl Petráska nepřekonal. Na konci první třetiny viděli diváci ještě jeden gól, který padl do ústecké branky, když Karlovarští dokázali využít další přesilovku- Kverka zvýšil na 1:2.

První minuty druhé třetiny opět diktovali domácí. Už ve 21. minutě byl ve velké šanci Chytrý, který se po tlačenici nejrychleji zorientoval před karlovarskou brankou, ale neprostrčil puk do brány. Ale šance měli i Karlovarští. Ve 24. minutě mohl zvýšit Fusek, ale Petrásek se dokázal včas přesunout a zmařil tak jednu z mnoha šancí soupeře. Od poloviny utkání hráli Karlovarští jako vyměnění. Lépe bruslili a u puku byly vždy o krok první. V jednom z ostřejších soubojů si poranil koleno ústecký Kubín. Ale Ústí se nevzdávalo a snažilo se zranění spoluhráče potrestat dalším gólem. Ale z přemíry snahy domácích vyplynul další gól Karlovarských. Vachovec nahrál Schusserovi, který poslal skákající puk do ústecké branky- 1:3. V závěru druhé třetiny mohli hosté zvýšit, když se ihned z trestné lavice zapojil do hry karlovarský Šik, ale Petrásek ho vychytal. V čase 39:50 poslal hosty do tříbrankového vedení Vaněk- 1:4.

I začátek třetí třetiny byl v rukou Lvíčat. V čase 40:44 skóroval Pojezný- 2:4. Domácí gól nabudil, ale Karlovarští dobře bránili a Ústečany nepustili do zakončení. Zrychlilo se i tempo hry a i osobní souboje byly ostřejší, ale obě družstva si dávala velký pozor na vyloučení. V posledních deseti minutách hry už docházely Lvíčatům síly a karlovarským hráčům nestačili. V 55. minutě ujeli ústecké obraně dva Karlovarští, ale naštěstí pro Lvíčata je zastavil ofsajd. Soupeři se snažili střílet z každé pozice. Ihned po vhazování pálil těsně mimo branku Fusek a Petrásek se jen za střelou ohlédl. V čase 57:37 si Lvíčata zahrála poslední přesilovku- za krosček byl vyloučen Vachovec. Domácí vsadili na divokou kartu a zkusili štěstí bez brankáře. Ale ani hra v 6 proti 4 se jim nedařila. Hosté se rychle přesouvali a nepouštěli Lvíčata do zakončení. Dokonce se dokázali osvobodit a v čase 57:49 přidali pátý gól. Od obranné modré čáry nahodil Hampl puk, který doklouzal až do ústecké branky- 2:5.