Plzeň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - HC Slovan Ústí nad Labem 6:2. Ústečtí mladíci nedokázali z ledu vysoko v tabulce postavené Plzně dovést nějaké body, přestože se již po pětapadesáti minutách jako první do střeleckých statistik zapsal Branislav Jankovič. Domácí dvěma slepenými góly dokázali výsledek zvrátit a pak si již vedení hlídali až do závěrečné sirény.
so 22. 12. 2007, ČEZ Arena
HC Škoda Plzeň
6:2 3:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Matějka (Špaček), 5. Sýkora (Hošťálek), 14. Hájek (Petr Straka), 21. Matějka (Petruška), 28. Petr Straka (Pacanda), 60. Culek – 1. Jankovič (Špila, Slavíček), 37. Jankovič (Slavíček). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:6 + Mrázek (PLZ) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 108. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2.

HC Škoda Plzeň: Král – Ruprecht, Štrunc, Jiří Straka, Hrbas, Karpíšek, Špaček, Mrázek, Blumentrit – Petruška, Hošťálek, Culek, Matějka, Sýkora, Pacanda, Hájek, Petr Straka, Babický.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Šefl, Sova, Hříbal, Andres, Špila, Poláček, Antal – Ptáček, Žák, Faigl, Rybalkin, Chytrý, Tuček, Jankovič, Slavíček, Purma, Bezpalec, Pojezný.

Utkání začalo velmi svižně. Jako první se do útoku dostali domácí, ale úspěšní nebyli. To na druhé straně překonal Tomáše Krále po pětapadesáti vteřinách Jankovič, který tečoval střelu od modré. V páté minutě hrála Plzeň přesilovou hru, ale sama sebe držela ve své třetině kvůli chybám, které při rozehrávce hráči kupili jednu za druhou. Do šance se proto dral gólem povzbuzený Jankovič, ale ve dvojici se Slavíčkem neuspěl. Zato domácí udeřili hned z protiútoku. Petruškovu ránu od modré pohotově dorazil do lví svatyně Lukáš Matějka. Hosté jakoby zůstali v myšlenkách u inkasované branky, a tak nevěnovali příliš pozornosti další rodící se akci modrobílých. Přerostovi svěřenci ji dokázali využít, když Matěj Sýkora schoval svou střelu za clonící hráče, a Petrásek puk pak viděl až za svými zády. O chvíli později vybízel Pacanda ke skórování kapitána pro tento zápas Hájka, ale ten minul. Přesto se domácí radovali do první sirény ještě jednou – Petr Straka našel přesnou přihrávkou osamoceného Radka Hájka, jenž bez problémů poslal puk do sítě potřetí. V samém závěru ještě plzeňský Blumentrit nastřelil pravou tyčku.

Domácím se podařil raketový vstup do druhé dvacetiminutovky, již po 38 sekundách se důraznou dorážkou podruhé zapsal do střeleckých statistik Matějka. Ve třiadvacáté minutě se hodně naštvaně rozmachoval hokejkou hostující Jankovič, který ve dvou stoprocentních šancích nechal vyniknout Krále. Mladý gólman se vytáhl i proti Tučkově střele. Ve 28. minutě měl čtvrtou branku na holi Pacanda, ale také on ztroskotal na brankáři. Lépe se vedlo Petru Strakovi. Ten po několika zmařených šancí pěkným pokusem zaskočil Petráska jemuž puk prolétl mezi betony. Aktivní Jankovič pak ujel ve dvojici se Slavíčkem, kapitánem hostujícího celku, proti jedinému Plzeňanovi, ale ani nyní nedokázal puk dostat za brankovou čáru.V čase 36:09, ihned po vyhraném buly, střelou pod víko snížil Jankovič.

V pětačtyřicáté minutě neúnavný Jankovič, který společně s parťákem Slavíčkem jako jediný přidělával vrásky domácím, se ocitl před brankou úplně sám, ale mířil nepřesně. O sto dvacet sekund pak kličkující Hříbal ztroskotal na v pohodě chytajícím plzeňském gólmanovi. Poté se pokusil Blumentrit napodobit Sýkoru, ale tentokrát si Petrásek poradil. V 53. minutě vyslal Pacanda do minisóla Petra Straku, jeho střelu ústecká jistota vytěsnila lapačkou nad. Klidně hrajícím domácím patřilo i poslední slovo v tomto utkání, jmenovitě Jakub Culek, který dal výsledku konečnou podobu.