Ú s t í n/L. - Úvodní třetinu začala obě družstva velmi zvolna. Gólového okamžiku se však diváci nedočkali. Až ve druhé třetině vstřelil gól budějovický Koren. Ústí tak šlo do kabin s jednogólovou ztrátou. Po přestávce Lvi naskočili na led s jasným cílem - vyrovnat. Třetí dějství ale naprosto ovládli hosté. Nasázeli domácím ještě dva góly, o které se postarali Koren a Somerauer. Malé zlepšení nálady domácím zařídil David Kubů, který svým gólem upravil stav na konečných 1:3.
ne 6. 1. 2008
ČEZ Motor České Budějovice
1:3 0:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 59. Kubů (Slavíček) - 21. Koren (Heřman, Seidl), 55. Koren (Jáchym), 55. Sumerauer (Švihálek, Sekera). Rozhodčí: Štěpán - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 2:5. Využití: 0. V oslabení: 0. Střely na branku: 24:12.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Šefl, Sova, Andres, Špila, Poláček, Antal - Kubů, Ptáček, Žák, Faigl, Rybalkin, Chytrý, Klouček, Jankovič, Slavíček, Bezpalec, Pojezný

ČEZ Motor České Budějovice: Hnízdil - Jank, Heřmánek, Předota, Pavlíček, Makovský, Jáchym - Bernat, Marek, Sekera, Sumerauer, Heřman, Švihálek, Koren, Seidl, Přibyl

Do úvodu první třetiny vstoupili domácí velmi dobře. Dokázali vyhrát úvodní vhazování. Po necelých dvou minutách domácí obránce Šefl pálil od modré, ale trefil pouze soupeřovy brusle. Chvilku po něm se do šance dostal domácí Rybalkin, jehož samostatný průnik byl zastaven dvěma bránícími hráči Českých Budějovic, stačil však ještě vystřelit, ale letící puk neunikl Hnízdilově pozornosti a spolehlivě kotouč ukryl v lapačce. Ve čtvrté minutě se k puku konečně dostali hosté a pohrozili situací dva na jednoho, ze které nakonec žádný gól nevzešel díky dobře bránícímu ústeckému hráči, který puk dokázal vyšťouchnout z hokejky velmi rychle se přibližujícímu hráči z Budějovic. V šesté minutě poslal rozhodčí na trestnou lavici budějovického Předotu za hru loktem, tak se naskytla domácím první možnost přesilové hry. Nejen, že se domácí nedostali do gólové šance, ale naopak českobudějovický Seidl sebral Lvům puk a uháněl s ním vstříc Petráskově brance. Naštěstí se domácí hráč stačil vrátit a zmařit tak Seidlovu velkou šanci. Po třiceti vteřinách byl vyloučen ústecký Slavíček za podražení a hosté si tak zahráli přesilovku také. Povedla se jim o něco více než domácímu týmu. Budějovický Makovský střílel tvrdě od modré, puk se odrazil od ústeckého brankáře a nekontrolovatelně poskakoval před bránou, ale ani následné pokusy o dorážku neskončily úspěšně. Přesilovka hostí tedy nedokázala změnit stav utkání. V závěru třetiny se blýskl svým samostatným únikem Marek, který bez větších problémů prokličkoval celým hřištěm, a dostal se tak sám před bránu domácího Petráska, ale nemohl svou akci dokončit, jelikož byl sražen k zemi. Hráči obou družstev si v první třetině udrželi svá konta naprosto čistá.

V čase 20:27 se hostům podařilo vsunout kotouč za Petráskova záda, o jednogólové vedení hostujícího týmu se tak postaral českobudějovický Koren, jemuž asistovali Heřman se Seidlem. Hosté zatlačili domácí do jejich vlastní třetiny a nepustili je odtud dobré dvě minuty. V dvacáté páté minutě se uvolnil českobudějovický Sumerauer a rychle spěchal k Petráskově brance, ale ten puk vyrazil svými betony. Ve dvacáté páté minutě sehráli domácí další přesilovku, ve které se do šance dostal Sova, střílel od modré, ale minul. V dalších minutách se Budějovičtí dostali do dvou menších šancí. První Petrásek úspěšně odvrátil a v druhé ani nemusel zasahovat, protože přihrávka, která směřovala před branku na Švihálka, byla moc dlouhá. Ale domácí hráči nenechali nic náhodě a dostali se do úžasné šance dva na jednoho, ale českobudějovický hráč našeho útočníka zastavil nedovoleně a šel si tak sednout na dvě minuty za vysokou hůl, za chvilku ho na trestnou lavici následoval jeho týmový kolega Makovský, který byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Domácí tak hráli v pěti proti třem. Ani v dvojnásobné přesilovce nedokázali domácí vstřelit gól. Ještě tři minuty před koncem si též České Budějovice zahráli přesilovou hru, ale také ji nedokázali využít. Druhá třetina skončila stavem 0:1 ve prospěch hostí.

V prvních minutách třetího dějství se hráči přetahovali o kotouč, hra se přiostřila. Domácí si byli dobře vědomi toho, že prohrávají, a určitě nechtěli být těmi poraženými. Měli hned příležitost změnit nepříznivý stav v přesilové hře, kterou si zahráli ve 44.minutě, ale tým Českých Budějovic měl viditelně navrch. Hosté nenechali Lvy vymyslet jedinou úspěšnou akci a vše jim překazili. Celou třetí třetinu měli hosté více sil, proto závěr třetiny drželi pevně ve svých rukách právě oni. V posledních pěti minutách nadělili domácím ještě dva góly navíc. O první se postaral Koren s Jáchymem a o druhý Sumerauer se Švihálkem a Sekerou. Domácí tým prohrál po dlouhém a urputném boji na domácím ledě 1:3.