so 12. 1. 2008, Svijanská arena
Bílí Tygři Liberec
3:0 0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 23. Filippi, 53. Miškovský (Šetka, Jánošík A.), 60. Jánošík A. (Vašek, Bulíř). Rozhodčí: Úlehla - Kmoníčková, Potůček. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Průběh utkání: 3:0.

Bílí Tygři Liberec: Pyrochta - Příkazský, Lacek ("A"), Vašek, Jánošík F. ("C"), Oppelt, Bulíř ("A"), Bulva, Jánošík A., Filippi, Bittner, Šetka, Maďar, Knap, Rohal, Mulač, Dám, Miškovský, Vlach.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kubu, Šefl, Sova, Burkovec, Špila, Poláček, Antal - Žák ("A"), Faigl, Rybalkin, Chytrý, Tuček, Klouček, Kučera, Slavíček ("C"), Purma, Bezpalec, Pojezný ("A").

Již po devatenácti sekundách se probil před Petráskovu branku domácí kapitán Filip Jánošík, bekhendem však na ústeckého brankáře nevyzrál. Ve čtvrté minutě byl v přesilovce ve velké šanci znovu Liberec, konkrétně Michal Bulíř, stejně jako Filip Jánošík ale tváří v tvář brankáři Slovanu neuspěl. Tygři na začátku utkání téměř nepustili hosty z jejich obranného pásma, v sedmé minutě dělal Slovanu znovu problémy Filip Jánošík, když po spolupráci se svým bratrem přestřelil Petráskovu branku. Hosté se osmělili až v přesilové hře v desáté minutě, když nebezpečně pálil Aleš Sova. Ve zbytku třetiny byli Tygři stále aktivnější než jejich soupeř, nedokázali však svou převahu brankově vyjádřit. Do šaten se tak šlo za bezgólového stavu.

Ve dvaadvacáté minutě předvedl skvělý zákrok brankář Petrásek, když nadvakrát vychytal domácího útočníka Bulíře. V čase 22:48 se však již Liberečtí dočkali. Tomáš Filippi vybojoval na své modré čáře kotouč, rozjel se s jedním ze svých spoluhráčů na jednoho obránce hostí a sám zakončil střelou pod víko. 1:0. Tygři mohli ihned přidat další branku. Své šance ale, hlavně díky vynikajícímu Petráskovi, nevyužili. Ústí se poté na okamžik vymanilo z obrany a vytvořilo menší závar v obraně domácích. Nicméně šance poté přišly opět na liberecké straně, hlavně Michal Bulíř dělal ústecké obraně velké problémy. V jednatřicáté minutě skončila střela Patrika Maďara na břevně hostující branky. Pár minut před koncem se z čista jasna ocitli ve velké šanci také Ústečtí. Artur Ribalkin se objevil sám před poloprázdnou brankou, puk mu však podjel pod hokejkou. Tygři tak po druhé třetině drželi těsný náskok 1:0.

Na začátku třetí části ujel ve vlastním oslabení hostující obraně Tomáš Oppelt a jeho bekhendové zakončení skončilo na břevně. Ústí bojovalo, ale větší kvalita na liberecké straně byla znát. V polovině třetiny neproměnil již svou několikátou šanci Michal Bulíř, když z levé strany střílel těsně vedle. V čase 52:53 přihrál přes půl kluziště Marek Šetka Danieli Miškovskému, ten najížděl sám na Petráska a chladnokrevně zakončil. 2:0. Slovan se ještě snažil vstřelit kontaktní branku, dokonce ještě v posledních dvou minutách zkoušel hru bez brankáře při vyloučení Bulvy, Pyrochta však své mužstvo podržel. Při power-play hostí ještě podtrhl svou smůlu Bulíř, když z poloviny kluziště netrefil prázdnou ústeckou branku. K puku se však dostal jeho spoluhráč Adam Jánošík a stanovil výsledek zápasu na 3:0 pro Liberec.