ne 9. 12. 2007
Piráti Chomutov
5:3 2:0, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 5. Zdvořáček (Hanzlíček), 15.Patyk P. (Ordoš), 17. Zdvořáček (Hucek), 38. Rubeš (Ordoš), 42. Ordoš (Richter) - Chomutov skóroval ve 20., 31. a 35. minutě. Rozhodčí: Volf - Mikula. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 24:16. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Čepelík (Haisl) - Loukota, Balcar, Hucek, Richter - Rubeš, Kašek, Ordoš - Patyk P., Hanzlíček, Zdvořáček - Kotrba, Machulda.

V první třetině je nutno pochválit celé mužstvo za výkon. V druhé třetině se lvíčata ujala vedení na 3:0, ale po vlastních chybách rychle Chomutov snížil a nakonec vyrovnal na 3:3. Do třetí třetiny kluci nastoupili s tím, že mají silné mužstvo a ukázali, kdo je pánem na ledě. Po gólu Filipa Rubeše a Honzy Ordoše nakonec lvíčata poprvé porazila blízkého rivala z Chomutova.

Jan Daniš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Chválím celé mužstvo za bojovný výkon. Zejména bych chtěl vyzdvihnout výkony brankáře Mathiase Čepelíka a Petra Zdvořáčka."