Ú s t í n/L. - Jako jediný extraligový tým Ústečtí Lvi v sérii přípravných utkání reprezentační dvacítky darovali mladíkům výhru. Nepomohlo jim ani brzké vedení. Reprezentanti do přestávky otočili vývoj a když 23 vteřin před druhou sirénou v oslabení zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Hampl, bylo rozhdonuto. Korekci na konečných 2:4 pak v samotném závěru napsal František Mrázek.
út 6. 11. 2007
Česká republika 20
2:4 1:2, 0:1, 1:1

<Branky a nahrávky: 3. Šagát (Evan), 57. Mrázek (Nedorost) - 11. Sturz (Kundrátek), 13. Kundrátek (Ondráček), 40. Hampl (Růžička), 52. Sturz (Strapáč) . Rozhodčí: Fraňo - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Ficenc, Mizera, Zeman, Hořava, Brož, Zápotočný, Houdek, Pojkar - Mrázek, Nedorost, Hašek - Šaffer, Klobouček, Klimt - Šagát, Špirko, Evan - Novák V., Hanzl, Regner.

Česká republika 20: Daněček (30. Cikánek) - Višňák, Jebavý, Kajínek, Martinec, Bořuta, Kundrátek, Zíb, Kubát - Kubalík, Strapáč, Szturc - Hampl, Růžička, Sklenář - Ondráček, Zohorna, Meidl - Kuběna, Valský, Semorád.

Už ze začátku bylo poznat, který ze soupeřů má větší motivaci. Ústečtí po náročném vstupu do sezony se těší na přestávku. Do utkání nezasáhla hned čtveřice forvardů ze základního kádru. Volno dostal vedle první lajny Janků, Pazourek, Antoš i Tomáš Martinec. Kompletní tak zůstal jen útok urostlých dravců Mrázek – Nedorost – Hašek. Přesto se jako první radovali Lvi ústečtí. Na konci souhry střílel Evan, který naskočil zase v útoku. Dorážku už uklidil z úhlu do branky Martin Šagát, čerstvá ústecká akvizice. Při prvním střídání na ústeckém ledě! Mladíci vyrovnali v polovině třetiny. Měli k dispozici deset vteřin dvojnásobné převahy. Vymezený interval jim sice o dvě vteřiny nestačil, přesto zvětšený prostor pro manévry zužitkovali. Odraženou střelu od zadního hrazení uklidil nad betonem natahujícího se Zikmunda Roman Szturc. Do vedení poslal reprezentanty o dvě minuty později obránce Tomáš Kundrátek, který se trefil milimetrově z hranice pravého kruhu pro vhazovaní. Zužitkoval práci svých spoluhráčů, kteří mu puk na modrou čáru vybojovali. V závěru třetiny místo šancí vynikly zvláště dva obranné zákroky plzeňského beka Martince.

Ústečtí vstoupili do druhé periody o poznání aktivněji. Vytvářeli si příležitosti, ponejvíce první řada, jenže nedokázali žádnou proměnit. Reprezentanti zahrozili nebezpečně dvakrát. U obého byl ústřední postavou Vladimír Růžička. V polovině třetiny nejdřív jeho bekhedovou kličku vychytal Zikmund a Kubát střílející odražený puk od modré čáry nepropálil klubko těl před prázdnou brankou. Aktivní ústecká formace vybojovala v závěru třetiny přesilovku, jenže Ústečtí s ní naložili prachbídně. Hořava v obranném pásmu upadl, puku se zmocnil Růžička a jeho pobídku zužitkoval přesnou střelou zblízka Zbyněk Hampl.

Ve třetí třetině se zápas již dohrával. Mladí reprezentanti bez větších obtíží drželi vybudovaný náskok, nepouštěli domácí hokejisty téměř do šancí ani náznaku tlaku. Jen trochu si jej dokázala vybudovat Nedorostova formace. Když přestáli reprezentanti v polovině třetiny oslabení, sami udeřili. Zikmund nejdřív zarazil brejk Kuběny, pak domácí další šanci zarazili Nedorostovým faulem. V následné přesilovce si Strapáč i přesto, že byl zasažen vysokou holí, dokázal najít střeleckou pozici. Jeho švih ústecký brankář vyrazil. Na dorážku vítkovického spoluhráče Romana Szturce už byl krátký. Ústečtí si alespoň trošku spravili náladu po akci Nedorosta, kterou zakončil přesnou střelou pod horní tyčku František Mrázek a uzavřel konečný účet utkání na 2:4.

Pak si ještě oba týmy zkusily sérii nájezdů. Ta se protáhla až na čtrnáct střelců. Jediným úspěšným byl Tomáš Kubalík

Vladimír Evan: Rychle jsme se dostali do vedení, pak jsem polevili. Ale důležité bylo, že byl spokojený soupeř. Nyní nám trenéři děkovali, že jim zápas pomohl a kluci se srovnali s extraligovým hokejem. Dnes byla opravdu důležitější spokojenost trenérů národního mužstva.