B r n o - Přestože se zápas ústeckých juniorů s Kometou Brno zdál jako jasná záležitost, nakonec tomu tak nebylo. Lvi vedli už 0:3, ale domácí se zvedli, dokázali vyrovnat a posléze i otočit skóre ve svůj prospěch. Ústečtí Lvi ale nakonec zabojovali a utkání opět otočili. V čase 56:55 vstřelil svůj druhý a zároveň rozhodující gól Robin Hanzl. I díky jeho gólům putují tři body na sever Čech.
so 8. 3. 2008
HC Kometa Brno
4:5 0:2, 2:1, 2:2

Branky a nahrávky: 29. Skočovský (Kožár), 40. Stehlík (Grmela), 41. Staša (Mišura, Svoboda), 43. Stehlík (Reschowský) - 3. Brož (Novák), 8. Hanzl (Novák, Hadbavný), 22. Salač, 48. Brož (Salač), 57. Hanzl. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5.

HC Kometa Brno: Hubačka - Babic, Žalud, Reschowský, Pospíšil, Skočovský, Vozdecký, Novák J., Vejvar, Blaheta, Stehlík, Svoboda, Mišura, Staša, Šidák, Štěpánek, Grmela, Zima, Popolanský, Kozár.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Šulc, Procházka, Müller, Mizera, Šimon, Zukal, Brož, Bacovský, Hanzl, Regner, Šrámek, Novák M., Hadbavný, Slavíček, Salač, Vernek, Chládek.

Další utkání play out extraligy juniorů bylo na pořadu v sobotní poledne. Kometa hostila Ústí nad Labem. Zápas začal jednoznačně v prospěch Severočechů. Hned ve třetí minutě z první šance zápasu otevřel skóre Vladimír Brož, který od modré čáry svižným nahozením propálil Hubačku mezi nohy. Asistence si připsal Martin Novák.

Ústí potvrdilo svoje vedení hned v osmé minutě, když na 0:2 zvýšil Robin Hanzl. Brněnská obrana doslova zaspala, když nechala první útok Ústí několikrát dorážet, až se to povedlo právě Hanzalovi. Kometa mohla kontrovat po pěkné kombinaci, na jejímž konci stál Jakub Svoboda. Brněnský střelec ovšem jemnou tečí brankáře Dědka nepřekonal.

V závěru třetiny si Kometa zahrála první přesilovku zápasu, ale v ní málem inkasovala. Od třetí branky ji zachránil až šikovný obranný zákrok Jakuba Vejvara. Gól v první třetině už nepadl.

Co se nestalo v té první, stalo se hned minutu po zahájení druhé třetiny. Hosté již v pěti díky Vlastimilu Salačovi dali gól na 0:3 a Kometa se zdála být na lopatkách. V 28. minutě ovšem šťastnou střelou, kterou někdo z ústecké obrany tečoval, překonal Dědka z rohu David Skočovský. Domácí se poté dostali do mírného tlaku, ale gólové vyjádření chybělo.

Až 39 sekund před koncem se povedlo Kometě snížit podobným gólem, jako v případě Skočovského střely. Jan Grmela přihrál k mantinelu Ondřeji Stehlíkovi, ten se nerozpakoval a propálil Dědka rychlou střelou 2:3. Když ještě pár sekund před koncem nestačil vyrovnat faulovaný Popolanský, hráči se rozešli do kabin.

Domácí do třetí části nastoupili podle svých představ. Přesilovku využil po dorážce odražené Mišurovi střely Roman Staša. Brnu to ale nestačilo. Neuběhli ani dvě minuty a Kometa vedla. Hned po buly se dostal puk na modrou k Reschowskému, ten vypálil a ústecká obrana totálně zaspala, když nechala před Dědkem několikrát dorážet Ondřeje Stehlíka. Ten svým druhým gólem v zápase otočil stav z 0:3 na 4:3 pro Brno. Domácí tak vstřelili tři góly ve třech minutách, byť je rozdělila přestávka mezi třetinami.

Ústí se zdálo být zaskočené z náhlé ztráty vedení. Po chvíli se ale oklepalo a začalo znovu tlačit. To si vybralo daň v podobě přesilovky 3 na 4, kterou hosté sehráli na výbornou, byť ke vstřelení branky dopomohlo štěstí. Hlavním hrdinou byl Vladimír Brož, který efektní kličkou objel dva brněnské hráče, položil si Hubačku, ale místo zakončení zvolil poměrně nečekanou přihrávku na obsazeného spoluhráče. Ke štěstí Ústí a smůle Komety se puk odrazil od holeně jednoho z vracejících se hráčů Brna a skončil v síti – 4:4.

Po tomto vyrovnávajícím gólu bylo na ledě k vidění velice pohledné utkání. Hrálo se nahoru, dolů, emoce rostly na obou stranách a nebylo daleko k potyčce. Jednu z nich odnesl střelec brněnských dvou branek, Ondřej Stehlík, trestem ve hře. Brnu mohl vedení vrátit postupně Mišura, Staša, Svoboda, Ústí mohl poslat do vedení Novák nebo Hadbavný. Ani jeden z nich ovšem branku v gólové příležitosti nevsítil.

Rozhodující moment přišel v čase 56:55. Největší chyba zápasu stála Kometu všechny body. Z těžko pochopitelných důvodů zapomněla domácí obrana na úplně volného Robina Hanzla, ke kterému se dostal puk. Hanzl třikrát zamíchal, položil si Hubačku a bekhendem zavěsil puk do sítě – 4:5.

Závěr utkání byl hodně vyhrocený, ale šancí už bylo poskrovnu. Když se Brňané nechali vyloučit do tří, bylo veskrze jasné, že Ústí svoje vedení udrží a tak se také stalo. Po napínavém a vyrovnaném zápase putují body na sever Čech.