Ú s t í n/L. - Junioři už mají účast v nejvyšší soutěži pro příští rok jistou. V Jihlavě tak Lvíčata předvedla uvolněný výkon. V první třetině vystřílel hostím dvougólový náskok Slavíček. Ústí však polevilo v koncentraci, a tak v 51. minutě na 2:2 srovnával Dzurik. Ještě v té samé minutě se však o vítěznou branku Lvíčat postaral Hanzl a za další tři minuty korunoval svůj výtečný výkon brankou na 4:2 ve prospěch Ústí Martin Novák. V utkání nasbíral 4 body.
so 15. 3. 2008
HC Dukla Jihlava
HC Slovan Ústečtí Lvi
3:4 0:2, 1:0, 2:2

Branky a nahrávky: 28. Dzurik (Kotlík, Pekárek), 51. Kotlík (Pometlo, Dzurik), 59. Kuřítko (Man, Dvořák) - 1. Slavíček (Novák M., Hanzl), 16. Slavíček (Novák M.), 51. Hanzl (Novák M.), 54. Novák M. (Brož). Rozhodčí: Kubeš - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.

HC Dukla Jihlava: Navrátil - Pekárek, Musil, Kolda, Cirhan, Rosendorf, Vacek, Chaloupka - Dzurik, Pometlo, Kotlík - Novák I., Dvořák, Pěška - Kuřítko, Vysloužil, Man - Brabec, Polcar, Honza

HC Slovan Ústečtí Lvi: Dědek - Müller, Brož, Sova, Zukal, Šimon, Šulc - Hanzl, Novák M., Hadbavný - Regner, Svitavský, Slavíček - Bacovský, Šrámek, Chládek

Komentář

Hosté vstoupili do utkání patřičně nažhaveni a hned v úvodní minutě o sobě dali vědět gólovým zásahem. Perfektní kombinaci v jihlavském obranném pásmu předvedla po šestačtyřiceti sekundách trojice ústeckých mladíků a po kombinaci na jeden dotek s Novákem a Hanzlem do odkryté klece zakončoval Bohumil Slavíček – 0:1. Hra poté nabrala rychlé tempo, hlavní rozhodčí Kubeš vyloučil za celou třetinu pouze jediného hráče. O vzruch se postaral v 15. minutě Rosendorf, ale jeho pokus skončil pouze na tyči. A z následující akce hosté Duklu potrestali. Bohumil Slavíček si najel z levé strany před Navrátila a střelou pod víko nedal jihlavskému gólmanovi šanci – 0:2. S dvougólovým vedením, které zařídil dvěma trefami Slavíček odcházeli hosté spokojeně do kabin.

Druhá dvacetiminutovka příliš velkých příležitostí nenabídla, domácí však z nenápadné akce dokázali snížit. Ve 28. minutě se dostal za ústeckou brankou ke kotouči Dan Kotlík, poslal jej před branku, kde jen nastavil hokejku Tomáš Dzurik a puk se po jeho teči doklouzal až za záda Dědka – 1:2.

Ve třetí části se povedlo domácím vyrovnat. V polovině třetiny se o branku postaral Dan Kotlík, který sám před gólmanem nezaváhal – 2:2. Jenže jihlavští junioři vedení nedokázali držet příliš dlouho. Ještě v téže minutě dobře zakombinovali Lvi a po střele Robina Hanzla do odkryté branky hosté opět vedli – 2:3. V 54. minutě pak vítězství hostů pojistil Martin Novák, který ke svým třem gólovým přihrávkám přidal také přesnou trefu. Najel si před Navrátila, vystřelil a jihlavský gólman po jeho pokusu neudržel kotouč – 2:4. Dukla se ale ještě nevzdala, dvě minuty před kocem snížil na 3:4 Jaroslav Kuřítko. Očekávaný závěrečný tlak domácích už ale nepřišel, a tak si Ústí odváží z Jihlavy tři body.

Ohlasy trenérů

František Richter (Ústí nad Labem): „Nám už o body nešlo, hráli jsme uvolněně a bylo to vidět, i když někdy jsme byli uvolnění až moc. Spíš bych řekl, že se tentokrát ukázalo, kdo z kluků má ten hokej rád víc a míň. Někteří se totiž chtěli opravdu hrou bavit a někteří hokej pouze předstírali, a to je kolikrát pro trenéra dobré, protože pozná charakter těch kluků."

Petr Buzek (Jihlava): „Je to škoda vzhledem k tomu, že to bylo poslední domácí utkání v této sezoně. I když jsem na kluky apeloval, aby byli připravení, aby nedošlo ke špatnému začátku jako v Ostravě, bohužel se opět ukázala jejich nekoncentrovanost. Po první třetině dostali "kartáč" v kabině, trochu se zvedli, povedlo se nám vyrovnat, pak jsme ale dostali dva hloupé góly a soupeř získal rozhodující náskok. Jsem rád, že se na to pak nevykašlali, dali ještě jeden gól, bohužel pak už nebyl čas na vyrovnání. Myslím si, že kromě začátku se dá utkání hodnotit pozitivně."

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže