Ú s t í n/L. - Prokletí karlovarského ledu pokračuje. V prvním zápase Tipsport Hockey Cupu se Ústečtí Lvi představili na ledě Karlových Varů. Do zápasu vstoupili lépe ústečtí hráči, když v 11. minutě skóroval Kloz. Do konce první třetiny stihli Karlovarští ještě vyrovnat. Ve druhé třetině se Energie ujala vedení, ale i hosté dokázali stav srovnat zásluhou Pojkara. Závěrečná třetina se nesla ve znamení opatrnosti, a proto se diváci gólu nedočkali. V prodloužení rozhodl přesně mířenou střelou Kristek. K dobrému výkonu Lvů přispěl výbornými zákroky také Dušan Salfický.
út 5. 8. 2008, Zimní stadion Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2pp 1:1, 1:1, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 19. Bílek (Melenovský), 26. Grof (Řezníček), 62. Kristek (Skladaný) - 11. Kloz (Mikulík), 32. Pojkar (Čaloun). Rozhodčí: Jebavý - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1850. Střely na branku: 46:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Grof, Mudroch, Hanzlík, Němec, Prošek, Řezníček - Kumstát, Skuhravý Košťál - Melenovský, Bílek, Hluchý - Skladaný, Kristek, Dej - Zucker, Pech, Procházka.

HC Slovan Ústí nad Labem: Salfický - Gýna, Vágner, Klobouček, Zeman, Pojkar, Němeček, Brož, Mizera - Špila, Janků, Šagát, Čaloun, Mikulík, Pazourek, Sklenička, Přeučil, V. Novák, J. Kloz, Hanzl, J. Heřman.

Komentář

Ústečtí Lvi vlétli ke svému prvnímu přípravnému utkání notně nažhavení a od počátku svým pohybem činili o stupeň pomaleji bruslícím domácím problémy. Hned v úvodních vteřinách se k nebezpečné střele probojoval Šagát a o chvilku později se před Mensatorem zjevil zcela volný Špila. To Dušan Salfický na druhé straně hřiště si na první práci musel počkat až do šesté minuty, kdy se hra opticky vyrovnala a domácí si zásluhou dravého Procházkova průniku a Němcovy rány od modré připsali první vážnější šance. Paradoxně až v těchto chvílích se hostům podařilo skórovat, když se Jan Kloz zmocnil vyraženého puku a z úhlu poslal puk do odkryté horní části branky. Toto varování a zároveň brzké Zemanovo vyloučení dostalo definitivně domácí hokejisty do provozní teploty a Salfický musel čarovat lapačkou při Procházkově samostatném úniku i tvrdém příklepu Dobroně. Šestatřicetiletá posila Slovanu poprvé kapitulovala až v devatenácté minutě, když po hrubé chybě obrany ukořistil Vítězslav Bílek puk v kruhu, udělal dva rychlé kroky a vystřelil přesně k vzdálenější tyči.

Úvod prostřední části obstarala přesilovka Energie, avšak mnohem více vzruchu nastalo až v rovnovážném počtu hráčů na druhé straně, kde se na Mensatora řítil samotný Janků. V souboji generací uspěl karlovarský gólman, jenž se nenechal rozhýbat a střelu zkušeného kanonýra kryl. Odchovancům ze západočeských lázní patřily i chvíle následující. Rychlonohý Zucker při svém úniku podél mantinelu na Salfického ještě nevyzrál a do vedení poslal Energii až obránce Jakub Grof svojí typickou ranou od modré v početní výhodě. O pár minut později byl velice blízko další přesilovkové trefy v pohodě hrající Bílek, svoji teč Řezníčkovy střely však poslal přímo doprostřed branky. Skóre se tak měnilo na druhé straně, kde z druhé vlny najíždějící David Pojkar po zemi prostřelil Mensatora. Radost ani do jednoho z hokejových táborů pak nepřinesla ukázková spolupráce Janků s Klozem ani Hluchého rána z mezikruží.

Třetí třetina již nenechala nikoho na pochybách, které z mužstev je favoritem, Ústečtí hokejisté hnáni hrstkou nejvěrnějších fandů přesto karlovarské ofenzivě úspěšně vzdorovali. V přesilových hrách dokonce mohli dokonce reálně pomýšlet na vedení. Při vyloučení Skladaného musel Mensator předvést všechnu svou mrštnost, aby pochytal Mikulíkovu ránu i množství následných dorážek. Z největších příležitostí domácího mužstva uveďme alespoň Kumstátův typický průnik zakončený nepřesnou bekhendovou střelou, Kristkovu střelu z mezikruží po Skladaného příhře od zadního mantinelu i podobnou situaci se stejným výsledkem v podání dvojice Dej – Hanzlík. Oba celky si tak po 60 minutách zajistily první bod v Tipsport Hockey Cupu. Zasloužený bod navíc nakonec domácím v druhé minutě prodloužení vystřelil Jaroslav Kristek, když bekhendem zamířil přesně k tyči.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže