Ú s t í n/L. - I ve druhém utkání letního Tip sport cupu Lvi padli. V úterý nestačili na vlastním ledě na regionálního prvoligového rivala z Chomutova. Po pěti vstřelených brankách v nedělním přátelském utkání s německým Iserlohnem finského brankáře Jana Lundella ve službách Chomutova překonat nedokázali. Hosté se prosadili nejdřív dvakrát v přesilovce. V závěru druhé třetiny i třetí třetiny pak navýšili náskok na konečných 4:0. Ústecký led si poprvé v zápase osahal Radek Fiala.
út 12. 8. 2008
Piráti Chomutov
0:4 0:2, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Charousek (Bombic), 19. Míka (Skořepa), 39. Skořepa (Bombic), 58. Veverka (Malát). Rozhodčí: Turčan - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 0:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Fiala - Zeman, Pojkar, Němeček, Mizera, Klobouček, Vágner, Špila, Gýna - Čaloun, Šagát, V. Novák - Janků, Pazourek, Kloz - Sklenička, Hanzl, Mikulík - Heřman, Přeučil, Brož

Piráti Chomutov: Lundell - Chmelíř, Révay, Lang, Bombic, Všetečka, Pulpán, Trefný, Kloz V. - Gombár, Skořepa, Míka - Hašek, Charousek, Jeslínek - Polanský, Domin, Fábry - Malát, Veverka, Tauš

Už v první minutě hráli domácí hokejisté v oslabení a Charousek toho v čase 0:59 dokázal využít - 0:1. Domácí hráli první přesilovku v 7. minutě, ale z výhody nic vytěžit nedokázali. Tempo hry v úvodní třetině nebylo nijak oslnivé, přesto se několik šancí na obou stranách urodilo. Chomutovští hokejisté dokázali na konci třetiny ještě využít i druhou početní výhodu, když přesně mířil Míka. Do kabin tak odcházeli hosté mnohem spokojenější.

Hned v úvodu druhé třetiny dostali domácí možnost hrát téměř 80 vteřin ve dvojnásobné výhodě, ale Lundella téměř neohrozili. V polovině utkání vyrobila domácí obrana obrovskou minelu a Skořepa rozvlnil síť za Fialovými zády potřetí. Branka však nebyla uznána, pro předchozí faul Trefného. Těsně před koncem druhé třetiny se už ale hosté radovat mohli. Domácí totiž nedokázali vyvézt kotouč z pásma, přišli o něj a Skořepa si mohl dát repete.

Ve třetí třetině hosté stupňovali tempo a viditelně unavení hokejisté Slovanu s nimi často nestíhali bruslit. Postupem času už se zdálo, že utkání se jen dohrává, ale v samém závěru zápasu hosté udeřili počtvrté. V tlačenici před domácí brankou se prosadil Veverka.