Ú s t í n/L. - Vstup do nové sezóny se Ústeckým vydařil na výbornou. Hned z první akce zápasu vstřelil po 25 vteřinách první gól Jan Heřman, který byl dnes zároveň i posledním úspěšným střelcem, když v 59. minutě uzavřel skóre na konečných 5:1. Lvi po celou dobu měli zápas pod kontrolou, případná zaváhání řešil svými zákroky gólman Salfický, který nestačil jen na jedinou střelu v přesilovce hostí.
st 10. 9. 2008
HC Rebel Havlíčkův Brod
5:1 2:0, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 1. Heřman (Špirko), 7. Mikulík (Bolf), 45. Hanzl (Přeučil, Kloz), 58. Sklenička (Šagát, Bolf), 59. Heřman (Čaloun, Zeman) – 49. Svoboda (Třetina, Vyhlídal). Rozhodčí: Smitka - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 2532. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický – Bolf, Němeček, Pojkar, Klobouček, Gýna, Zeman, Tůma – Čaloun, Špirko, Heřman – Novák, Pazourek, Prorok – Šagát, Mikulík, Sklenička – Přeučil, Hanzl, Kloz.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan – Vyhlídal, Borůvka, Moščic, Šulc, Pavlík, Soldán, Špelda, Rusnák – Borovanský, Knotek, Svoboda – Endál, Dušátko, Varga – Kraučuk, Stromko, Ondráček – Třetina, Němec, Wurm.

Pouhých dvacet pět vteřin uplynulo od úvodního buly, když si Jan Heřman najel po levém křídle do útočného pásma, napřáhl se a prostřelil gólmana hostí. Takřka vzápětí už si Slovan vysloužil přesilovou hru, v níž nejslibnější příležitostí byla ta Mikulíkova, v těsné blízkosti branky ale puk za čáru nepropasíroval. Havlíčkobrodským byla rovněž nabídnuta výhoda jednoho hráče v poli a s tím i možnost poprvé prověřit Salfického, ujal se ji Němec. Útočný faul hostů ale dostal zpět do sedla Ústecké, kteří neváhali odskočit o dvě branky, když se skvěle na modré čáře uvolnil Mikulík, dostal se přes obránce a bezchybně střílel. O sehranosti prvního útoku domácích nemohlo být pochyb, Heřman vyzval Čalouna k zápisu do listiny střelců, ten ve vyložené šanci nikým nehlídán na Suchana nevyzrál a druhým pokusem orazítkoval tyč. Na opačné straně se vydal na zteč Varga, domácí obrana ho pohlídala natolik dobře, že s ním Salfický neměl žádný problém. Ani při následující skrumáži před brankou nebyli hosté připuštěni k puku. V šestnácté minutě byl ale Kaučuk podstatně nebezpečnější, domácí gólman se musel bleskurychle přemístit k druhé tyči, aby lapil jeho střelu. Na závěr se ještě Špirko proháčkoval až před hostujícího brankáře, ten se ale postaral o to, aby skóre po první třetině zůstalo 2:0.

Začátek druhé třetiny neznamenal žádné velké příležitosti, ale oba týmy znatelně přitvrdily hru. Ve třetí minutě přihrál Mikulík z pozice za brankou Skleničkovi, který se pokusil puk usměrnit bekhendem a k tomu z první, ale obtížný kotouč poslal mimo Suchanovu svatyni. Na druhé straně nepustil Špirko před svou branku Endála a vysloužil si za to dvouminutový trest. V následné přesilové hře došlo k menší roztržce mezi oběma týmy, atmosféru neuklidnilo ani vyloučení na obou stranách, takřka totožná situace nastala i o pár vteřin později. Pak už se ale začalo zase hrát. Přeučil v dobré pozici před Suchanem netrefil Hanzlovu přihrávku. Borovanský se mihl před domácí brankou, ale Salfický mu puk vypíchl dříve, než mohl zakončit. Za povšimnutí stála i Zemanova střela zápěstím hned po buly. Ondráčkovi scházelo pár centimetrů, aby dosáhl na prudkou příhru z druhého křídla a dostal domácího gólmana do problémů. Salfický se zřejmě v brance trochu nudil, proto při rozehrávce vyklepal puk z lapačky rovnou před Vargu, kterého vzápětí nadvakrát vychytal. Na závěr předvedli hezkou kombinaci přes celou šířku kluziště Mikulík se Šagátem, ale Suchan byl na ledě včas. Druhé dějství nepřineslo tolik zajímavých okamžiků jako to úvodní, oba týmy znatelně zvolnili a to se promítlo i na absenci gólů.

Pazourek načal poslední třetinu ostrou střelou z pravého kruhu, která se vznesla těsně nad břevno havlíčkobrodské branky. Heřmanovi pokus z mezikruží nesedl, Špirkovi byla před Suchanem zablokována hokejka. Ve 45. minutě zavezl Přeučil puk do pásma, namazal Klozovi, který poslal kotouč nesobecky dál k připravenému Hanzlovi, jemuž nečinilo sebemenší problémy uklidit puk do odkryté branky. Příliš mnoho místa ale získali v přesilové Třetina se Svobodou, první jmenovaný v pohodě nabruslil do pásma a neomylně našel Svobodovu hůl mezi dvěma příliš rozestoupenými obránci – 3:1. Naději zvýšit náskok nevyužil Václav Novák, který měl sice dost místa, ale málo rychlosti a na bekhendovou střelu byl dostatečně daleko, aby s ní Suchan neměl nejmenší potíže. V domácí přesilovce se dostal do úniku hostující Borovanský, jehož střelu mezi betony Salfický dobře přečetl a puk zkušeně podržel. Dvě minuty před koncem vystřelil Lukáš Bolf od modré, aby si tak připsal druhou asistenci, když Suchan puk pouze vyrazil a Sklenička ho pohodlně doklepl do odkryté brány. Kalich hořkosti si měli hosté z Havlíčkova Brodu dopít až do dna. V čase 58:25 tečoval Jan Heřman Čalounovu střelu od modré – 5:1.

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Ten výsledek trochu zkresluje náš výkon. My jsme nastoupili ustrašeně a s velkým respektem. V prvních deseti minutách jsme dostali dva góly, a pak, si myslím, že jsme byli Ústí rovnocenným soupeřem. Poslední dva góly, které ten výsledek takhle zkreslily, jsme dostali možná i pod dojmem toho, že je to 3:1 a že to ještě můžeme zdramatizovat. Přestali jsme hrát poctivě dozadu a zkušeným hráčům z Ústí se podařilo naše zaváhání potrestat. S tím výkonem, co jsme tu podali jsme spokojení. S tím výsledkem už tolik ne."
Miloslav Hořava (HC Ústečtí Lvi): "Musím hráče pochválit, protože hráli dobře. My jsme čekali, že to bude velice těžký zápas, což se potvrdilo. Oni hráli důrazně a myslím, že je to mužstvo, které se bude ještě lepšit. Náš výkon byl nevyrovnaný a jen díky Dušanu Salfickému jsme neinkasovali už dřív. Myslím, že výsledek neodpovídá úplně té hře a poměru sil na ledě. Jak stále říkám, všechno musíme stále zlepšovat. Viděli jste sami, že jsme tam měli úseky, kdy jsme hráli slušně a potom úseky, kdy nám tam jedou sami dva na bránu. Co se týče návratu marodů, tak u Andreje Novotného je to otázka týdnů a u Pavla Janků je to otázka spíš dnů. Nechceme nic uspěchat."