Ú s t í n/L. - Ve druhém kole se ústečtí hokejisté představili před zaplněnou brněnskou halou Rondo. V úvodní třetině se diváci gólu nedočkali. Na začátku druhého dějství šla Kometa do vedení o dva góly. Ale Lvi se nevzdávali a bojovali – nejdříve snižoval v přesilovce Špirko a vyrovnávací gól zařídil Pazourek. V prodloužení zajistil Ústečanům výhru Němeček.
so 13. 9. 2008
HC Kometa Brno
2:3pp 0:0, 2:0, 0:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 22. Švagrovský (Houdek, Brabenec), 23. Černý (TS) - 41. Špirko (Dragoun), 44. Pazourek (Kloz), 62. Němeček (Pazourek, Novák). Rozhodčí: Minář - Novák, Škach. Vyloučení: 6:6, navíc Bolf (UNL) TS (HAK). Využití: 2:1 (včetně TS). Diváci: 6701. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

HC Kometa Brno: Hylák - Mikel, Houdek, Zubíček ("A"), Kempný ("J"), Kántor, Lhotský, Morava, David - Haluza, Švagrovský, Brabenec - Sedlák, Padělek ("A"), Klimt - Černý, Barus ("C"), Mikšan - Vondráček, Kostourek, Polodna

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Zeman, Tůma, Němeček, Pojkar ("A"), Bolf, Gýna, Klobouček - Čaloun ("C"), Špirko, Heřman - Novák, Pazourek, Prorok - Šagát, Mikulík ("A"), Sklenička - Přeučil, Hanzl ("J"), Kloz - Dragoun.

Oba týmy v úvodním zápase zvítězily, oba patří mezi favority první ligy, proto dnešní duel sliboval zajímavou podívanou. Ovšem úvodní třetina až tolik hokejové krásy nenabídla. Na soupeřích bylo znát, že soutěž je na samém úvodu. Více ze hry mělo v úvodu Ústí, přestože první velkou šanci si paradoxně připsali domácí - Mikšan v úvodu orazítkoval tyč. Postupně se hra vyrovnala a Kometa se díky řadě přesilových her dostala do tempa. Hosté místy nestíhali a pramenily z toho další fauly. Zřejmě největší šanci si připsal Sedlák, nedokázal ale zamést kotouč bekhendem do prázdné klece. Hodně aktivní byl exústecký Houdek, většina jeho pokusů ale končila na výstroji Salfického. Když pak na druhé straně Kloz po akci Dragouna těsně minul, skončila na šance skrovná první třetina bez branek.

Úvod do druhé třetiny měla Kometa snový. Čtvrtou přesilovou hru dokázali domácí bleskově využít. Hned po buly se dostal k puku Brabenec, objel klec a s trochou štěstí naservíroval kotouč přímo na hůl Švagrovskému , který nemohl nedat - 1:0. Salfický v krátkém sledu musel zlikvidovat pokusy Klimta a Padělka, pak však přišel další úder. Polodna nádherným pasem našel rozjetého Kostourka, kterého v tísni potáhl Tůma. Nařízené trestné střílení pak cizelérsky proměnil Černý - 2:0. Kometa byla při chuti, ale Salfický se rozhodl již neinkasovat. Na druhé straně hráli hosté dvě přesilové hry po sobě, čaroval však i Hylák. Ten se vyznamenal hlavně při pokusu Němečka. Neuspěl ani Pazourek či Mikulík s jemnou tečí. Ani Kometa nezahálela, hlavně Padělek byl hodně aktivní, chybělo mu však střelecké štěstí. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0.

Poslední třetina přinesla opět dvě rychlé branky, tentokrát však do sítě Komety. Hosté dohrávali v úvodu přesilovou hru, kterou využili. Hylákem vyražený kotouč s trochou štěstí sklepl do sítě Rastislav Špirko. Kometu branka notně rozhodila a trest přišel o další tři minuty později. Bezmocného Hyláka přehodil po akci Kloze Pazourek - 2:2. Aby toho nebylo málo, skončili chvilku poté na trestné lavici Padělek a po něm Zubíček. Kometa však kritické chvilky přestála a již neinkasovala. Naopak, v pěti začali domácí hrozit. Agilní byl hlavně Černý, za zmínku stojí jeho pokus o napodobení Reichlovy branky z Nagana 1998. Salfický však byl proti, stejně jako ve všech dalších případech. Ani další přesilové hry již na remíze po šedesáti minutách nic nezměnily.

Prodloužení ovšem trvalo jen něco málo přes minutu. Brněnští zahájili nastavení aktivně. Klimt nejprve uvolnil Padělka, tomu chyběl decimetr k tomu, aby poslal kotouč na branku. O chvilku později po parádní akci obou výše jmenovaných útočníků pálil tvrdě Houdek, trefil však jen Salfického masku. Trest přišel vzápětí - domácí obraně ujelo duo Pazourek - Novák a jejich akci zakončil přesnou střelu po ledě najíždějící Němeček. Konec, Ústí vítězí 3:2...

Utkání rozhodně nabídlo slušný náboj, byť místy bylo znát, že jde o úvod soutěže. Oba týmy měly mezery hlavně v přesilovkách. Kometa byla po většinu doby mírně aktivnější, ovšem vyložené šance si vypracovala málokdy, a v tom případě byl většinou na místě zkušený Salfický. Hosté se prezentovali vyzrálým výkonem, je hodně znát, že jim sedí role "třetího vzadu". Dá se říci, že utkání skončilo zaslouženou remízou a k prémiovému bodu pomohlo hostím sportovní štěstí.