Ú s t í n/L. - Z dohrávky 4. kola mezi Hradcem Králové a Ústeckými Lvy vyšli lépe Severočeši a připsali si tak další tři body a posun v tabulce na druhou příčku. Utkání ale rozehráli lépe Hradečtí a do kabiny odcházeli s jednobrankovým náskokem. Jenže ve druhém dějství Lvi zabojovali a díky dvěma přesným trefám Jana Čalouna šli do vedení. Náskok Lvů zvyšoval při přesilovce Pazourek a vítězství potvrdil Mikulík. V závěru sice Východočeši snížili, ale na vítězství Lvů se nic nezměnilo.
po 13. 10. 2008
Královští lvi Hradec Králové
2:4 1:0, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 4. Hruška (Volráb), 60. Kadlec (Fořt, Koudelka) - 26. Čaloun (Tůma), 31. Čaloun (Macháček), 42. Pazourek (Novák, Klobouček), 52. Mikulík (Šagát). Rozhodčí: Šír - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:6. Využití: . V oslabení: . Diváci: 1784. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák - Vojta, Karlíček, Seidl, Hendrich, Pazdera, Flašar, Lesák, Březina - Fořt, Roubík, Kadlec, Hruška, Koudelka, Volráb, Luštinec, Filip, Moskal, Nedorost, Ulehla, Suchý

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Pojkar, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Gýna, Macháček, Vágner - Šagát, Mikulík, Sklenička, Janků, Novák, Pazourek, Havlíček, Špirko, Heřman, Čaloun, Přeučil, Kloz

První třetina pondělního utkání přinesla několik zajímavých momentů. Hned ten první skončil gólem. Daniel Volráb vyjel zpoza brány. Jeho střelu Salfický vyrazil, ale proti střele Jana Hrušky už byl hostující gólman krátký. Vzápětí byly k vidění další dvě velké šance domácího celku. Nejprve mohl zvýšit na rozdíl dvou branek Patrik Fořt. Ještě ve stejném střídání šikovně dorážel Jaroslav Roubík, ale kotouč se zastavil jen pár centimetrů od brankové čáry. Ani Ústečtí Lvi ale nezůstali po zadu a postarali se také o nervy drásající momenty. Nejprve si šikovně našel místo pro zakončení David Pazourek. O pět minuty později ho následoval spoluhráč Jan Klobouček, ale ani jeden ze jmenovaných hráčů nedokázal přesně zamířit. Filip Luňák byl v obou případech na správném místě.

Ve druhé části hry byl k vidění o hodně opatrnější hokej. Jedna důležitá skutečnost se ale přece jen udála. Ústečtí dokázali dvěma góly zápas otočit a ve druhé třetině se tak dostali do vedení. V čase 25:36 překonal nezorientovaného brankáře Luňáka Jan Čaloun a v přesilové hře se zasloužil o vyrovnání. O pět minut později vystřelil do chumlu hráčů v předbrankovém prostoru Petr Macháček. Letící kotouč trefil brusli Jana Čalouna, od které se odrazil a doklouzal až za brankovou čáru. Průběh třetiny žádné další akční momenty nepřinesl, a tak se čekalo s jakou taktikou přijdou obě mužstva do poslední třetiny.

Ve druhé minutě závěrečného dějství si hosté pojistili svůj hubený náskok dalším gólem. Opět v přesilové hře se trefil David Pazourek po přečíslení hradecké obrany. Vzápětí mohl Hradec poslat do kolen Petr Přeučil, ale obrovskou šanci neproměnil. Ještě v téže minutě mohl David Nedorost snížit, ale ze samostatného nájezdu vytěžil pouze dvouminutovou přesilovku. Ústečtí Lvi dokonali svůj obrat třetím gólem v přesilové hře. Střelu Milana Mikulíka ještě Luňák vyrazil, ale na jeho dvě dorážky už byl krátký. Ústí tak vedlo 4:1 a o vítězi utkání bylo prakticky rozhodnuto. V 55. minutě se šikovně protlačil před bránu Patrik Moskal, ale neuspěl on ani jeho spoluhráč Patrik Flašar. V poslední minutě ještě korigoval výsledek zápasu Jiří Kadlec, ale na výhře hostů už to nic nezměnilo. Ústečtí zvítězili 4:2 a odvezli si z Hradce Králové tři body.