Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi potvrdili na kadaňském ledě pozici favorita a zvítězili už počtvrté v řadě. Cestu za třemi body, které by je přiblížily druhé Kometě Brno, zkomplikoval úvodní brankou utkání Patrik Fink. Záhy ale zasáhl Jan Heřman, jenž poslední zápasy odehrává v opravdu vynikající formě. Slovan se dostal do hry a postupně stupňoval svou převahu, tentokráte korunouvanou pěti brankami. V závodu o pořadí ve statistikách se opět vedlo i Šagátovi s Mikulíkem. Po dvu bodech za branku a asistenci brali Roman Němeček a Pavel Janků.
so 11. 10. 2008
SK Trhači Kadaň
2:5 1:2, 0:1, 1:2

Branky: 9. Fink (Derfler), 60. Rybecký (Valský) - 14. Heřman (Němeček, Špirko), 18. Janků (Novák), 27. Pazourek (Janků), 49. Mikulík (Šagát), 58. Němeček (Gýna, Sklenička). Rozhodčí: Smitka - Bertlík, Koskuba . Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 560. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.

SK Trhači Kadaň: Hanuljak - Szakal, Višňák, Kolarz, Kramár, Mašek, Pospíšil, Kloz - Boušek, Fink, Derfler, Zika, Ton, Kajer, Valský, Rybecký, Kadlec, Freiberg, Šíp, Chyba, Indra.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Pojkar, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Gýna, Macháček, Vágner - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Pazourek, Novák - Čaloun, Špirko, Heřman – Kloz, Přeučil.

První třetina v režii hostí

Utkání začalo překvapivě aktivitou domácích, první šanci zápasu propásl Rybecký, kdy se šikovně protáhl mezi obránci, ale kotouč mu sjel z hole. Další dvě šance kadaňských bez problémů kryl exreprezentant Salfický. V 5. minutě měli domácí možnost přesilové hry, jenže po půl minutě byl vyloučen Zika. Hra ve čtyřech spíše vyhovovala hostům, ale Čaloun, Macháček i Tůma si vylámali zuby na spolehlivém Hanuljakovi. V 9.minutě se po Derflerově přihrávce překonal Salfického Patrik FINK - 1:0. Hosté se ihned začali tlačit před Hanuljaka, ten však byl nadále pozorný. Ve 14.minutě využil své dravosti Heřman, když měl spousty času a prostoru před kadaňským brankážem a na třikrát dopravil puk do sítě - 1:1. Hosté byli jak utrženi ze řetězu, jeden útok na domácí branku střídal druhý. V 18.minutě se však po další nedůslednosti obrany dočkali, přes ležícího Hanuljaka rozvlnil síť Pavel JANKŮ - 1:2. Kadaňští nebyli schopni cokoli vymyslet, hrálo se převážně v jejich obranném pásmu. Vyjímkou byla akce Valského, kterého však spacifikoval Salfický. Skóre se v první části i přes velký přesilovkový tlak Lvů nezměnilo.

Lvi navýšili vedení

V úvodu druhé části mohl vyrovnat Patrik Fink, ale Salfický rozklekem vytěsnil jeho střelu mimo klec. Ze strany kadaňských to bylo ovšem na dlouhé minuty vše, Ústí si vytvořilo velký tlak, kterému Hanuljak odolával. Ve 28.minutě zůstal před brankou osamocený Pazourek a bekhendem zvýšil vedení hostů 1:3. Po obdržené brance se kadaňští herně zvedli, pomohla tomu i dvojnásobná přesilovka, tu však nedokázali využít. Ve 31.minutě Freiberg pěkně vybruslil mezi kruhy, vystřelil pěkně zápěstím, puk však ukryl Salfický do lapačky. Ve 37.minutě Kramár zakončoval pěknou akci střelou do boční síťky, někteří diváci se už radovali. Do konce druhé části měl každý z týmu ještě jednu šanci, gólmani však byli úspěšnější.

Kadaňští bojovali, hosté zakončovali

V úvodu třetiny měli jako v každé třetině obrovskou šanci domácí, Derfler však nedokázal zvednou puk přes ležícího strážce ústecké svatyně. Kadaňští měli opticky více ze hry, ale do vyložených šancí se nedostávali. Ve 46.minutě se kadaňští úspěšně ubránili přesilové hře. Kadaň byla i nadále aktivnější, ústečtí ale hrozili nebezpečnými protiútoky. Jeden takový zvládli ve 49.minutě, kdy jako blesk z čistého nebe udeřil Mikulík, když vynetl pavučinu v pravém rohu Hanuljakovi branky - 1:4. V 50.minutě hríli domácí přesilovou hru, v ním měl obrovskou šanci Zika, ale nedokázal přelstít Salfického. Chvíli po něm se do šance dostal Kajer, když už byl Salfický překonán, pomohli mu obránci, skóre se neměnilo. Ústečtí výborně bránili, nikam se netlačili, zkušeně hlídali náskok. V 53.minutě Fink v obrovské šanci neprotalčil puk za výborně chytajícího Salfického. Blížil se konec utkání, kadaňští se usadili v ústeckém obranném pásmu, zapomněli však na zadní vrátka, do samostatného úniku se dostal Němeček a mezi betony prostřelil Hanuljaka - 1:5. Stav byl pro domácí až příliš krutý. V poslední minutě se všal dočkali i domácí fanoušci, Valký našlápl podél mantinelu, na druhé straně jel RYBECKÝ, došlo k přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný krásně zakončil stav utkání - 2:5. Nejlepšími hráči utkání byli vyhodnoceni, domácí Patrik Fink a ústecký Pavel Janků.

Z technických důvodů dnes ohlasy po utkání nebyly uskutečněny.