Ú s t í n/L. - Stává se tradicí, že Slovan na ledě soupeřů inkasuje jako první. Ústečí tento zvyk dodrželi i v Mostě. Přesto si v průběhu utkání vypracovali převahu, kterou korunovali vyrovnávací brankou v poslední minutě úvodní třetiny. V aktivní hře pokračovali i v prostředním dějství a tentokrát přehráli domácí, i co se týká skóre. Utkání zdramatizoval Nosek, když snížil na rozdíl jedné branky, jenže Most nedokázal potřetí překonat Salfického, byť hrál v závěru power play umocněnou vyloučením ústeckého Dragouna. Vítěznou branku si připsal Rastislav Špirko.
po 20. 10. 2008
MOSTEČTÍ LVI
2:3 1:1, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Vrtek (Nekvinda), 45. Nosek (Šinkovič) - 20. Sklenička (Tůma, Šagát), 29. Janků (Novák, Pojkar), 39. Špirko (Pojkar, Čaloun). Rozhodčí: Blecha - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 980. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

MOSTEČTÍ LVI: Horčička - Prošek, Poživil, Charousek, Hlubuček, Stříteský, Schmidt, Nosek, Lomička - Bauer Jan, Machulda, Bauer Jakub - Salač, Vrtek, Nekvinda - Zíma, Budínský, Šinkovič - Havlůj, Nedrda, Mach.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Novotný, Tůma, Klobouček, Zeman, Němeček, Vágner, Pojkar - Šagát, Dragoun, Sklenička - Janků, Novák, Pazourek - Čaloun, Špirko, Heřman - Kloz, Havlíček, Šaffer.

Hned zkraje utkání se Lvi museli bránit dvěma přesilovkám. Největší šanci při nich měl ale Čaloun. Oslabení sice přečkali hosté bez úhony, ale hned po návratu hráče z trestné lavice se trefil Vrtek. Pak měli hosté několikero šancí, žádná však úspěchem neskončila. Narůstající tlak ústeckých hokejistů zbrzdilo jejich další vyloučení. Obrovskou šanci promarnili hosté v 15. minutě. Vynutili si alespoň faul, ale v přesilovce nic nevymysleli. Úspěch modrožlutým barvám přinesla až závěrečná minuta první třetiny. Zpoza branky našel Šagát v mezikruží Skleničku, který ranou z voleje vyrovnal.

Hned v první minutě druhé třetiny Dragoun prověřil pozornost Horčičky, ale ten šanci zneškodnil. Ve 24. minutě se osmělili i domácí, Salfický se ale nachytat nenechal. Vzrušení nastalo ve 25. minutě, když v oslabení vyhodil Hlubuček kotouč a Ústečtí Lvi tak mohli hrát minutu a půl ve dvojnásobné výhodě. Bohužel ji promarnili. Ve 28. minutě ujeli do přečíslení Dragoun se Šagátem, ale vracející se obránce jim do přihrávky na poslední chvíli vložil čepel hole. Nakonec se o minutu později ujala lehká střela Janků, který zamířil přesně mezi Horčičkovy betony - 1:2. Přesně v polovině utkání odjel z ledu s krvavým zraněním Adam Šaffer. Přesto ale aktivita zůstala na holích hostí. Ve 34. minutě dostal puk do brejku Nedrda, ale nezpracoval dobře kotouč. I poté několikrát zahrozili domácí, ale Salfický se po delší době alespoň zahřál. Necelou minutu a půl před koncem druhé třetiny se před brankou dostal k puku Špirko a vyhnal všechny pavouky z horního rohu mostecké branky - 1:3.

Na začátku třetí třetiny hráli Lvi přesilovku, ale neurodilo se z ní nic. Vzápětí Novotný trefil horní tyčku mostecké branky, ale udeřilo na druhé straně. Po rychlé akci Mostu se trefil Nosek. Domácím vstřelená branka vlila do žil novou krev a hra úplně změnila tempo. Ve 48. minutě si domácí vynutili přesilovku, ale Ústečtí se ubránili. Hosté byli hokejovější, ale domácí jim toho svým pohybem mnoho nedovolili. Hokejisté Mostu ve snaze vyrovnat stupňovali tempo a hosté měli plné ruce práce. Minutu a půl před koncem třetí třetiny zkusili domácí hru bez brankáře. Hosté navíc faulovali, takže měli dvojnásobnou výhodu v poli. Ústečtí hokejisté už ale těsné vedení udrželi.

Miloslav Hořava (HC Slovan Ústečtí Lvi): Domácí hráli velmi dobře. Dohrávali nás, dobře bránili, chytal jim dobře Horčička. Myslím, že kdybychom odskočili na 4:1 nebo 5:1, tak jsme to dohráli v klidu, ale my jakmile vedeme, tak nás to svádí k nějaké lehkomyslnosti a to nás vždy potrestá. Všechny ty zápasy vypadají úplně stejně.