Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi zakončili základní část výhrou. V domácím souboji přehráli Most 3:0. Po třiceti kolech navršili bodový zisk na devětašedesát a drží malý odstup za vedoucí Kometou Brno. Ve třetím regionálním domácím derby byli konečně úspěšní. Zapomněli na nevydařené mače s Chomtovem a Kadaní. Most je sice trápil do poloviny zápasu, než se ujala střela Davida Pojkara. Obránci byli vůbec produktivní. Vstřelili všechny tři góly.
so 6. 12. 2008
MOSTEČTÍ LVI
3:0 0:0, 2:0, 1:0.

Branky a nahrávky: 25. Pojkar (Kloz, Klobouček), 37. Macháček (Bolf, Šagát), 59. Němeček (Kloz, Pazourek). Rozhodčí: Kočí – Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 2183. Střely na branku: 46:22. Průběh utkání: 3:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Němeček, Pojkar, Bolf, Tůma, Klobouček, Zeman, Macháček, Gýna - Heřman, Špirko, Sklenička - Šagát, Dragoun, Šaffer - Janků, Pazourek, Kloz – Hanzl, M. Novák.

MOSTEČTÍ LVI: Závorka – Charousek, Hlubuček, Černý, Stříteský, Nosek, Poživil – Havlůj, Vrtek, Urban – Bauer Jakub, Budínský, Bauer Jan – Mach, Nedrda, Zíma.

První třetinu načali domácí Lvi zakázaným uvolněním a vyloučením. Most se za dvě minuty výhody nedokázal usídlit v útočném pásmu, ba co víc Zdeněk Orct nemusel čelit ani jedné střele. Zato jakmile se ve čtyřech ocitli hosté, podařilo se Vrtkovi nabruslit do útočného pásma, puk se nakonec zřejmě odrazil mimo od konstrukce branky. Ústečtí se usadili před Závorkou, ale málo jejich pokusů si našlo cestu až k němu. V závěru oslabení musel nastavit betony proti tvrdé střele Němečka. Výměna Janků s Pazourkem dostala do dobré pozice před brankou zakladatele akce, ale usměrnit kotouč už bylo nad jeho síly. V pásmu domácích pro změnu zahrozil Mach, Orct jeho dorážku vleže vykryl. Stříteského střela od mantinelu mu zase lehce poskočila v náruči, ale dokázal puk včas ztlumit. Následně spálili neuvěřitelnou šanci Šagát s Dragounem. Ten nejprve přesprintoval mosteckého brankáře a pak přihrál svému kolegovi z útoku, před nímž zůstala jen prázdná branka a clonící obránce, pro jistotu zvolil možnost vrátit puk Dragounovi k druhé tyči, ale ten jej netrefil přesně, a tak zaplul jen vedle branky. Následovaly další vyložené šance, jež postupně všechny bral z ústeckých holí výborně chytající Závorka. Nezabral ani Zemanův nápřah, ani následná skrumáž před brankou. Šagát ukryl svou střelu mezi nohy obránce, Dragoun obkroužil brankoviště, ale puk přesto zůstal mimo mosteckou klec. Stav po první třetině zůstal tedy 0:0.

V úvodu druhého dějství dostal dobře namazáno mostecký Urban, jenže neposlal puk mezi tyče. Machovi se v ještě lepší pozici vedlo podobně. Pazourek zkusil překvapit Závorku pohybem za brankou, ale ten si jeho vyjetí pohlídal. A přece se domácí dočkali, jednoduchý sprint ve třech do útoku, předávka na střed, kam najel Pojkar, pohotová střela a mostecký brankář nemohl nic dělat – 1:0. Po Pazourkově střele dosáhl na puk ještě Kloz, ale byl příliš blízko na to, aby našel skulinku v Závorkově výstroji. Rovnou z trestné lavice se dostal k puku na druhé straně Poživil, zkusil situaci řešit tvrdou střelou, jež se odrazila od Orctovy výstroje. Hosté ožili, vytvořili si tlak a Havlůj ho mohl zužitkovat, sám před gólmanem ale přestřelil branku. Následná přesilovka se nesla v duchu těch předchozí, bez šancí, bez gólů. Ústí v té své předvedlo dobré akce, Pojkar dokonce trefil jen břevno, žel slušně zaplněný stadión se dalšího gólu nedočkal. To se změnilo se třicátou sedmou minutou, kdy Šagát obkroužil celé pásmo, předal puk Bolfovi, ten učinil další půlkruh a namazal Macháčkovi, jehož pohotová střela doplachtila za Závorkova záda – 2:0. Odskočení na vyšší rozdíl se nekonalo, i když Zeman dostal křižnou přihrávku do prostoru pravého kruhu, rána z první skončila na plexiskle za brankou. Přesto odcházeli před poslední dvacetiminutovkou do kabin spokojeněji domácí.

Hned v jejím začátku opět dostali hosté možnost přesilové hry. Proti Urbanovi, který razantně najel do pásma, zasáhl Orct ramenem. Pak už ale zase hosté naráželi jen na pozornou domácí obranu. Jenže ani domácím nepřálo v přesilovkách štěstí. Špirko obkroužil brankoviště, před kterým bylo ale příliš těsno, aby puk z jeho hole prošel až na místo určení. Z úhlu se neprosadil Pojkar. A zase začal tlačit Most, dobré dvě minuty se hrálo jen na jednu branku, ale téměř bez střel. Až poté se Urban odhodlal zamířit mezi nohy domácího gólmana, ten sklapl betony včas. Ani úbytek jednoho hráče na každé straně nepřinesl otevřenější hru, oba týmy se prosazovaly v útočných pásmech jen obtížně, nikdo se nedostal do vyložené koncovky. Šanci na korekci výsledku přinesla Hlubučkova rána od modré, kterou Orct vyrazil ramenem, k puku se ještě dostával Budínský, jenže nebyl dost rychlý. Když si šel Dragoun podruhé za sebou sednout na trestnou lavici, vzali si Mostečtí oddechový čas. Hned po buly se Slovan osvobodil. Stříteský netrefil u pravé tyče střílenou přihrávku. Zbytek přesilovky už nabral podobný průběh jako ty předchozí. Už v plném počtu hráčů ujel Janků po pravém křídle, bekhendová střela se do branky nevešla, jenže Slovan zůstal v útočném pásmu a puk se dostal až k Němečkovi, který ho neváhal vypálit až do mostecké sítě – 3:0. Rozhodnuté utkání už se dohrálo v poklidu.

Jan Neliba (SK HC Most): Výborně nám zachytal gólman, ale kdybychom proměnili hned první šanci, tak bychom asi dokázali víc zlobit. Momentálně tu sílu máme rozmělněnou, protože ti kluci, co za nás hráli, už teď hrát nemůžou. Myslím, že jsme podali sympatický výkon. Týmu chybí větší zkušenost, projevuje se to hlavně v přesilovkách. Ty jsme nesehráli úplně dobře.
Jan Votruba (HC Slovan Úsetčtí Lvi): Hráli jsme proti kvalitnímu mužstvu s kvalitním brankářem. První třetinu nám scházel pohyb a měli jsme takový laxní přístup v koncovce. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, jak v pohybu, tak důrazu i kombinaci. Dali jsme pěkné dva góly a to samé ve třetí třetině. Tam jsme si to pohlídali. Most se musel trochu tlačit dopředu a my jsme využili brejkovou situaci. Pochválit musím Zdeňka Orcta a obránce, protože všechny góly dali oni.