Ú s t í n/L. - Velmi dramatický souboj zažila Zlatopramen aréna při zápase 7. kola juniorské extraligy. Hokejisté Vsetína v Ústí téměř celý zápas vedli, přesto si odvážejí pouze jediný bod. Osudnými se jim totiž stala vyloučení v závěru zápasu a v prodloužení, ve kterých je hokejisté domácího Slovanu dvěma góly potrestali.
pá 26. 9. 2008
VHK ROBE Vsetín
2:1pp 0:1, 0:0, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 53. Brož (Havlíček, Kentoš), 64. Hanzl (Zákoutský) - 9. Červenka (Vávra). Rozhodčí: Smitka - Šulo, Koskuba. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 100. Střely na branku: 18:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Zákoutský, Drahorád, Brož, Holomek, Říha, Šimanovský - Šrámek, Chládek, Místecký - Kentoš, Hanzl, Havlíček - Šaršok, Drnec, Bříza - Baránek, Řídel, Pojezný - Janíček, Drda.

VHK ROBE Vsetín: Hromada - Fabián, Kocur, Šimurda, Lukeš, Gančarčík, Štindl - Kubo, Červenka, Surovčík, Plachtovič, Martyčák, Pořický, Vávra, Sýs, Valigura.

Hráči domácího Slovanu začali náporem. V 6. minutě se ale do velké šance dostal Surovčík, domácí brankář byl však pozorný. Další chybu domácích v 9. minutě už hosté potrestali. Obraně ujel Červenka a prostřelil Wegerta - 0:1. Hosté byli i dále při chuti a zle na domácí branku dotírali. Domácí hráči byli trochu pod dekou, nedokázali přesně kombinovat a při hře jim chyběla lehkost. Hosté jim i díky výbornému pohybu nedali možnost vytvořit si větší šanci.

Hned zkraje druhé třetiny hráli hosté svoji první přesilovku. Využít ji nedokázali a navíc hned po ní faulovali, takže stejnou výhodu pak měli i domácí. Ti s ní ale naložili stejně jako soupeř. Hra měla poté vysoké tempo, nebezpečné situace se střídaly před oběma brankami. S přibývajícím časem bylo nebezpečněji před brankou Vsetína, ale domácí si situaci zbytečnými fauly zkomplikovali.

Do třetí třetiny vstoupila obě mužstva s úpornou snahou vstřelit branku. Domácím se však na hole lepila nervozita a nedokázali si kloudně nahrát. V 51. minutě hráli domácí další přesilovku a na jejím konci se parádně trefil od modré Brož. Po vyrovnávací brance se hra viditelně zrychlila. Dvě minuty před třetí sirénou měli domácí ještě v závaru velkou šanci, hosté se ale ubránili.

Hned v první minutě prodloužení dostali hosté výhodu přesilové hry. Po několika slibných šancích ale faulovali unikajícího Baránka a role se obrátily. Brzy po vhazování se domácí nakonec dokázali prosadit a kapitán domácích Hanzl vybojoval druhý bod.

Josef Halouzka (VHK Vsetín): Jsem z toho zápasu trochu smutný. Když už jsme konečně potřebovali prorazit tu naši smůlu a venku jsme odehráli vynikající zápas, třeba v Plzni, která do té doby také neztratila ani bod, tak to stejné se opakovalo v Ústí. A to jsme tu odehráli ještě lepší zápas. Celý zápas jsme byli lepší, měli jsme je takřka na lopatě, ale nedokázali jsme proměnit dost gólovek. Ke konci zápasu jsme měli dvě nebo tři. Ústí šest zápasů za sebou vyhrálo a jednou muselo prohrát. Věřili jsme, že dnes to zlomíme. Bohužel, trochu i nezkušeností našich hráčů přišla dvě zbytečná vyloučení a při nich jsme dostali dva góly. Jsme spokojení s bodem, ale jsme smutní, protože jsme mohli mít tři. Že jsme měli jen tři pětky? Ano, byli jsme sice v dost kombinované sestavě, protože máme hráče z prvních dvou pětek zraněné, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Kluci ze čtvrté pětky je plně nahradili.
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): Myslím, že dnes jsme vyhráli s velkým štěstím. Vsetín dnes hrál výborně. My jsme si asi mysleli, že po těch prvních třech střídáních se snad porazí sami. Strašně jsme polevili, tím gólem jsme je pustili do hry a dlouho jsme se z toho nemohli vzpamatovat. S kolegou jsme se shodli, že v prvních dvou třetinách jsme podali zřejmě nejhorší výkon sezóny.