Ú s t í n/L. - Již čtvrtou porážku v řadě utrpěli domácí junioři v 11. kole extraligy. Hosté z Opavy trpělivě čekali na chyby Lvíčat a dvě z nich dokázali potrestat. Naproti tomu domácí hráči, kromě jasné šance Místeckého, opavskou branku téměř neohrozili.
pá 10. 10. 2008
HC Slezan Opava
0:2 0:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 28. Musial (Koschatský, Božilov), 44. Blaga (Mlýnek). Rozhodčí: Hrubý - Kájínek, Hejl. Vyloučení: 7:7, navíc Holomek (UNL) 10 min. NESP. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 63. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 0:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Brož, Holomek, Sveikauskas, Zákoutský, Dvořák, Jurčák, Říha, Janíček - Místecký, Chládek, Pojezný - Havlíček, Baránek, Šrámek - Drnec, Řízek, Březa - Šaršok, Drda, Bříza.

HC Slezan Opava: Trenčan - Žídek, Kysela, Vitasek, Gulda, Planovský, Dumbrovský, Martínek, Dohnal - Blaga, Veselý, Čavrk, Herman, Vítek, Koschatský, Musial, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.

Už ve 3. nminutě hráli domácí přesilovku, ale spíše se při ní bránili. Brzy na to měli stejnou výhodu i hosté a byli o dost nebezpečnější. I ve hře v plném počtu udávali tempo hry hosté. Ke konci první třetiny domácí hokejisté hru vyrovnali, ale branka do sirény už nepadla.

Úvod druhé třetiny přinesl pouze několik přesilovek na obou stranách. Ve 28. minutě ale domácí zapomněli na hráče vracejícího se z trestné lavice a Musial z přečíslení otevřel skóre. Ve 32. minutě měli hosté více než 70 vteřin výhodu dvou hráčů v poli, domácí se však ubránili. V poslední minutě už byl brankář Opavy překonán, dokonale ho ale zastoupil spoluhráč. Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté.

Hned v úvodu třetí třetiny hráli domácí přesilovku, ale radovali se hosté. Po bully před domácí brankou se trefil Blaga. Poté měli i domácí krátkou dvojnásobnou přesilovku, ale nakonec neproměnili ani čtyřminutovou klasickou přesilovku. Hosté si dobrým pohybem až do konce zápasu vedení pohlídali.

Karel Chládek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Určitě je velmi nepříjemné, že jsme prohráli počtvrté za sebou. Pokud ale jdeme do zápasu pouze s osmdesátiprocentním nasazením a malou koncentrací, tak se nemůžeme divit, že tu Opava vyhrála. V zápase jsme si vytvořili pouze tři nebo čtyři gólové situace, a to je hrozně málo. Opava mohla klidně už dát tři góly v přesilovkách ve druhé třetině. Jediné absolutorium si zaslouží za super výkon v bráně Honza Wegert.