Ú s t í n/L. - Dramatickou podívanou zažili diváci ve Zlatopramen aréně při utkání 13. kola juniorské extraligy s brněnskou Kometou. Domácí hráči šli do vedení v závěru téměř šestiminutového oslabení a o tři minuty později své vedení ještě dokázali navýšit. Přesto, že hosté měli po zbývající část utkání navrch, ukázalo se, že náskok hokejistů Slovanu byl dostatečný.
pá 17. 10. 2008
HC Kometa Brno
2:1 2:0, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Kentoš (Holomek), 15. Stejskal (Kentoš, Bříza) - 52. Stehlík (Švaňhal). Rozhodčí: Jílek - Krátký, Komárek. Vyloučení: 9:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 21:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Brož, Holomek, Dvořák, Zákoutský, Sveikauskas, Stejskal, Kočí, Jurčák - Drnec, Drda, Místecký - Šrámek, Chládek, Pojezný - Kentoš, Baránek, Bříza - Šaršok, Řídel, Janíček.

HC Kometa Brno: Čiliak - Kempný, Zítka, Sova, Žalud, Pospíšil, Vozdecký, Rosenberg - Juráň, Stehlík, Hnilička - Komínek, Zemánek, Kožár - Brzobohatý, Hájek, Popolanský - Grmela, Štěpánek, Švaňhal.

Už v 5. minutě měli domácí signalizovanou výhodu, ale ze střídačky jich naskočilo o jednoho více, a tak se o výhodu jednoho hráče navíc připravili. Při hře ve čtyřech si přesto vytvořili dvě slibné šance. První opravdová přesilovka tak přišla až v 8. minutě a výhodu měli hosté. Necelou půlminutu před jejím koncem ještě domácí vyhodili kotouč z obranného pásma a hosté tak měli dvojnásobnou výhodu. Dalšího vyloučeného měli domácí ještě když hráli ve čtyřech. V oslabení ale Holomek vysunul do brejku Kentoše a ten svůj nájezd proměnil - 1:0. V 15. minutě bylo domácím ještě veseleji. Stejskal vypálil od modré a jeho projektil se zastavil až za překvapeným Čiliakem - 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili o něco lépe hosté. Usadili se v obranné třetině domácích a Wegert měl plné ruce práce. Hosté svou převahu umocnili ještě dvěma přesilovkami, ale domácí se dokázali ubránit. I poté se hrálo převážně na polovině domácích. Ve 36. minutě už byl Wegert překonán, ale zachránila ho tyčka. Další přesilovkovou výhodu měli hosté v polovině 38. minuty. Během ní Wegert doslova čaroval a svými zákroky musel střelce Komety přivádět na pokraj šílenství. V poslední minutě druhé třetiny zapomněli hosté na Chládka, který naskočil z trestné lavice, ale ten svoje sólo zakončil jen střelou do brankáře.

Další přesilovka Komety přišla hned v úvodní minutě třetí třetiny, domácí se ale opět ubránili. S přibývajícími minutami se na ledě přiostřovalo a ve 48. minutě usedl na trestnou lavici další domácí hráč. Udeřit však mohlo na druhé straně. Místeckého ale dokázal Čiliak vychytat. Hosté stále zle dotírali na domácí branku a v 52. minutě se dočkali zaslouženého snížení, když se trefil Stehlík. Hokejisté Komety si i nadále udržovali trvalý tlak. V 57. minutě, po zmatcích před brankou, Wegert své spoluhráče několikrát podržel. I přes závěrečný drtivý tlak, umocněný hrou hostí bez brankáře, dokázali domácí těsný náskok udržet.

Lubomír Oslizlo (Kometa Brno): Už vloni jsme tu vždycky o gól prohráli. Jsem ale dnes hodně naštvaný. Ústí je kvalitní mužstvo, je na pátém, šestém místě, a my jsme je praklticky k ničemu nepustili. Zápas jsme si prohráli první třetinou, kdy jsme k tomu přistoupili velmi laxně. Soupeř potrestal naše hrubé chyby a tam se rozhodlo celé utkání. První třetina byla z naší strany špatná, ale na druhou stranu potom ty dvě třetiny..., tam jsme udělali vlastně jen jednu chybu, kdy nám tam ujel z trestné lavice. Soupeře jsme dostávali pod tlak, ale to štěstí se odvrátilo. Dali jsme dvě tyčky, netrefili dvakrát prázdnou bránu a prohráli 2:1.
Karel Chládek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Po výborném vstupu do utkání, kdy jsme se ujali vedení 2:0 a odehráli velice dobře první třetinu, jsme byli spokojení. Bohužel jsme trochu usnuli na vavřínech a druhou a třetí třetinu jsme se vyloženě trápili. Jen díky střelecké nemohoucnosti Brna jsme získali tři body. Přesto za to nasazení v závěru musíme klukům poděkovat. Nesmím ale zapomenout na Honzu Wegerta v brance, který předvedl opět výborný výkon.