Ú s t í n/L. - Na vysoké vítězství nad Znojmem se ústeckým juniorům podařilo navázat i následující den, kdy porazili Třebíč 5:0. Začátek utkání patřil hostům, ale postupem času se domácí zlepšili a přidali i branky. Domácí hokejisty podpořil svým výborným výkonem i brankář Petrásek, který si navíc připsal už druhý shut-out v sezóně.
so 1. 11. 2008
SK Horácká Slavia Třebíč
5:0 1:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 15. Havlíček (Drnec), 23. Místecký (Hanzl), 28. Hanzl (Místecký, Kentoš), 41. Šrámek (Drnec, Havlíček), 48. Šrámek (Drnec, Havlíček). Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 4:2, navíc Křenek (TRE) 10 min. NESP. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 5:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek Mich. - Brož, Zákoutský, Grin, Holomek, Stejskal, Kočí, Dvořák, Jurčák - Kentoš, Hanzl, Místecký - Šrámek, Havlíček, Drnec - Šaršok, Řídel, Pojezný - Sveikauskas, Drda, Březa.

SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Mečiar, Čtveráček, Dvořák, Mlejnek, Kotrba, Belatka - Vondráček, Křenek, Vítek, Molák, Krutiš, Němec, Kadela, Dočekal, Kesner, Sochor, Burda, Jordan.

Do utkání vstoupili o něco lépe hosté a brzy si vytvořili několik slibných šancí. Domácí se dostali k první střele na branku až v 6. minutě. V 8. minutě se pak do dvou šancí dostal Kentoš, ale neuspěl. Další nepříjemnou situaci musel Petrásek řešit v 11. minutě. Potom se do tlaku dostali i domácí a Havlíček je poslal do vedení - 1:0. Hosté ani poté nesložili zbraně a i dále byli aktivnější. V 18. minutě vyrazil hned po vhazování před modrou čárou Šaršok, ale jeho vyjetí až před branku Wolf zpacifikoval. Vzápětí propadla domácí obrana a hosté byli hodně blízko vyrovnání. Vzápětí ještě obraně ujel kapitán hostí Vítek, ale jeho brejk efektním semaforem Petrásek zastavil.

Hned v úvodu druhé třetiny měli domácí dvě tutovky, ale nedokázali je zužitkovat. Ve 22. minutě se hosté v signalizované výhodě dostali do přečíslení dva na nikoho, ale Petrásek byl opět bezchybný. Ve 23. minutě zavezl v oslabení kotouč do útočného pásma Hanzl, nahrál na volného Místeckého a ten kličkou do bekhendu trefil skulinu mezi Wolfovými betony - 2:0. Brzy nato si oba aktéři role vyměnili a Hanzl nadvakrát poslal domácí do třígólového vedení. Ve 35. minutě vyřešil výborně Petrásek další závar před svou brankou. Po několika dalších šancích odcházeli do kabin spokojenější domácí.

Brzy po začátku třetí třetiny se po přihrávce Drnce trefil Šrámek - 4:0. Poté se domácí nechali trochu ukolébat, polevili a hosté se opět častěji dostávali až před Petráska. Ve 48. minutě se opakovala situace ze začátku třetiny. Havlíáček vyhrál vhazování, Drnec posunul na Šrámka, který rozsvítil červené světlo za Wolfem popáté. V 54. minutě se opět vyznamenal Petrásek, když chytil brejk Třebíče. Vzápětí domácí dvakrát faulovali a hosté měli dvouminutovou výhodu dvojnásobné přesilovky. Při ní se ale podařilo domácím ujet a vynutit si faul soupeře. Pokračovala tak přesilovka hostí 4 proti 3. Do konce zápasu se už nic důležitého nestalo. Lvi si tak mohli připsat připsat další tři body a Petrásek vychytal druhou nulu v sezóně.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): Dnes jsme potvrdili dobrý výkon ze včerejšího zápasu. I když ze začátku bylo vidět, že Třebíč to sem přijela zkusit. Hráli aktivně, ale tak od té 10. minuty první třetiny už jsme byli lepším mužstvem. Pogratulovat musím i Michalu Petráskovi k vychytané nule, protože za stavu 1:0 chytil dva sólové nájezdy a tím hodně podpořil náš výkon. Vítězství bylo zasloužené.