Ú s t í n/L. - Po reprezentační přestávce se opět rozjely všechny hokejové soutěže, včetně extraligy juniorů. Ústecké zavedlo 19. kolo na vsetínský Lapač. Proti předposlednímu týmu tabulky se Lvi prosadili už v 5. minutě, kdy hrubku domácí obrany potrestal Šulc. Domácí ještě do přestávky srovnali stav a na začátku třetí části dokonce zápas otočili. Když už se zdálo, že Slovan odjede s prázdnou, vyrovnal při power play 56 vteřin před koncem řádné hrací doby ústecký ostrostřelec Ondřej Havlíček. Ten samý hráč se postraral i bonusový bod, když opět krátce před koncem prodloužení vstřelil po individuální akci svou letošní jedenáctou branku v dresu juniorky.
pá 14. 11. 2008, Zimní stadion Na Lapači
VHK ROBE Vsetín
2:3pp 1:1, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 18. Surovec (Vávra), 45. Pořický (Plachtovič) - 5. Bříza, 60. Havlíček (Holomek), 64. Havlíček. Rozhodčí: Šiška - Dučák, Poláček. Vyloučení: 8:6, navíc Šrámek (UNL) TS [PODR]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Střely na branku: 27:41. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Musil - Sadil, Kocur, Šimurda, Kapr, Farda, Lukeš - Vítek, Szabó, Kubo, Červenka, Surovčík, Plachtovič, Surovec, Martyčák, Pořický, Vávra, Valigura, Jurík.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek Mich. - Zákoutský, Šulc, Grin, Holomek, Stejskal, Drahorád, Říha, Jurčák - Šrámek, Bříza, Místecký - Kentoš, Havlíček, Drnec - Šaršok, Řídel, Janíček - Sveikauskas, Drda, Kočí.

Do utkání vstoupily oba celky aktivně, po úvodních střeleckých pozdravech to ovšem byli hosté z Ústí nad Labem, kdo se ujal vedení. V 5. minutě ztratil Šimurda při rozehrávce kotouč, který následně doputoval až k neobsazenému Šulcovi, jenž zblízka prostřelil Musila (0:1). Domácí mohli odpovědět v přesilové hře, místo toho ale nepřesnou přihrávkou pustili do brejku Havlíčka, tomu se však zakončení nepovedlo. O pár vteřin později pálil na druhé straně z mezikruží nebezpečně Kapr, Petráskovu branku ale těsně minul. Ani hostům se jejich první početní výhoda nepovedla, za zády se jim totiž zjevil Surovec, střelou mezi betony ale Petráska nezaskočil.

Zajímavého hokejového momentu se diváci dočkali až v minutě 15., v obrovské šanci ale Surovec nepřehodil zblízka beton hostujícího brankáře. S blížícím se závěrem třetiny začínali mít Valaši stále zřetelněji navrch a v čase 17:45 svou převahu po zásluze přeměnili v gól: znovu to byl Surovec, jenž sice v přečíslení prováhal vhodný moment pro příhru, jeho následný pas z nulového úhlu si ale přemísťující se gólman hostí srazil zády do sítě (1:1). V poslední dvouminutovce třetiny hráli hosté přesilovku, v níž si vytvořili velký tlak, obětaví Vsetínští však odolali a do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhé dějství příliš hokejové krásy nepobralo. K vidění byla spíše hra plná nasazení a bojovnosti a též četných vyloučení, zejména na straně Vsetína. Přesilové hry hráli hosté dobře, vytvořili si v nich velký tlak, do vyložených brankových příležitostí se ovšem přes obětavě hrající Valachy dostávali jen sporadicky. V té největší se objevil v minutě 26. Šrámek, puk, který předtím vypadl Musilovy z lapačky, ale do sítě nepropasíroval. Při hře 5 na 5 byli mírně nebezpečnější domácí, přes jejich dlouho nevídanou bojovnost se ale proti dobře pracující obraně hostí příliš neprosazovali. Ve 33. minutě střelou z úhlu neprostřelil Petráska Jurík, jinak hostující brankář příliš práce neměl. A protože ani hosté až do konce druhého dějství nic podobného nevymysleli, vyprovázel oba týmy na cestě do šaten nerozhodný stav 1:1.

Do třetí třetiny vtrhli hosté jako velká voda a už po třiceti sekundách hry stáli při ústeckém závaru při Musilovi všichni svatí. Domácí se ale rychlému nástupu hostů dokázali brzy vyrovnat a nejen to. V čase 44:21 předvedli Pořický s Plachtovičem rychlý útočný výpad, který první jmenovaný zakončil snadnou dorážkou za záda dezorientovaného gólmana (2:1). Hosté na inkasovanou branku odpověděli náporem, který ještě znásobila přesilová hra. Havlíček v ní ale nedokázal dostat touš ani přes ležícího Musila. Oba jmenovaní si souboj zopakovali ještě v minutě 51., opět s vítězstvím gólmana v zelenožlutých barvách.

Naopak v 55. minutě mohli domácí svůj náskok v přesilovce pojistit, po velkém závaru však puk skončil mimo Petráskovu klec. Ještě větší šanci rozhodnout měli Valaši v minutě 57., po Pořického akci ale skončila střela Červenky jen na tyči Petráskovy klece. Dvě a čtvrt minuty před koncem třetiny fauloval domácí Surovec, hosté odvolali brankáře a 56 sekund před koncem se po dlouhém obléhání branky přeci jen dočkali vyrovnání: Havlíček napřáhl z pravého kruhu a na jeho přesný pokus k tyči byl výborně chytající Musil krátký (2:2). V posledních vteřinách měly ještě oba týmy šanci strhnout zápas na svou stranu, nepovedlo se jim to ovšem a na řadu tak přišlo prodloužení.

Prodloužení začalo velkou šancí Vsetína. V čase 61:41 byl v brejku faulován ujíždějící Plachtovič a rozhodčí nařídil nekompromisně trestné střílení. Na to se postavil Juraj Jurík, jeho blafák však skončil pouze na Petráskově betonu. Další šanci rozhodnout měli Vsetínští od 63. minuty, kdy jim byla nabídnuta přesilovka 4 na 3. Tu však neproměnili a co víc – v čase 63:15, po chybě Valachů objel branku nejlepší hostující hráč Havlíček a puk zasunul pod Musilem do vsetínské klece. Žlutozelení tak po dobrém výkonu podlehli favorizovanému Ústí 2:3 v prodloužení.