Ú s t í n/L. - Další nepovedený zápas si připsali na své konto junioři Ústeckých Lvů. Při neúčasti svých největších opor, které pravidelně nastupují za "A" tým, jim po minulé prohře v Plzni protekl mezi prsty další zápas, ve kterém nebyli horším týmem. Jejich bolestí se ale pravidelně stává nedůraz před svou brankou a chabá střelba na branku soupeře, a to především v přesilovkách.
pá 12. 12. 2008
Bílí Tygři Liberec
2:5 1:3, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Kentoš (Janíček), 60. Holomek (Grin, Kentoš) - 8. Liška, 13. Lemfeld (Filippi), 15. Klíma (Bulíř, Vařecha), 36. Chochola (Diviš), 40. Klíma (Vařecha, Bulíř). Rozhodčí: Turčan - Šulo, Vitík. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. Diváci: 83. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Holomek, Grin, Zákoutský, Stejskal, Jurčák, Říha, Drahorád - Šrámek, Kentoš, Žák - Kočí, Drnec, Janíček - Šaršok, Řídel, Březa - Drda, Baránek, Bříza.

Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Niko, Müller, Hataš, Hobza, Kulda, Diviš, Sobotka, Jánošík - Klíma, Varga, Chochola, Sklalický, Filippi, Vařecha, Jágr, Mulač, Mizerík, Liška, Lemfeld, Bulíř.

Po vzájemném oťukávání a zahřátí obou gólmanů se v 8. minutě prosmýkl mezi obránci Skalický, ale Petrásek jeho pokus zlikvidoval. Hosté se ale udrželi na puku a o několik okamžiků později je do vedení poslal Liška. Domácí hokejisté zvýšili obrátky a o 3 minuty později, po Janíčkově nahození, bekhendem vyrovnal Kentoš. Vední strhli Tygři na svoji stranu ve 13. minutě, když se po chybě Šaršoka prosadil Lemfeld. Brzy nato byl vyloučen Bříza a Liberečtí svou přesilovku dokázali zužitkovat. Brankovištěm poslal puk Klíma a Bulíř se před odkrytou brankou prosadil přes Zákoutského - 1:3.

Už po půlminutě druhé třetiny hráli domácí svoji první přesilovku, ale příliš nebezpeční při ní nebyli. Repete si mohli dát ve 25. a poté i ve 29. minutě, ale tentokrát na branku soupeře téměř nevystřelili. Naopak Petrásek musel řešit brejk Bulíře. Ve 33. minutě se hosté radovali z další branky, ta ale nemohla být uznána, protože byla dosažena nohou. O chvíli později se už ale radovat mohli. V závěru přesilovky se trefil Chochola. Poté si zahráli domácí minutu a půl dvojnásobnou přesilovku, vedli si při ní ale s obvyklou úspěšností. Domácí mizérii podtrhl gól 11 vteřin před druhou sirénou, když se mezi betony Petráska trefil Klíma.

Už v úvodní minutě třetí třetiny zazvonila tyčka Petráskovy svatyně. Ve 46. minutě, v oslabení, pálil v dobré pozici Brož, ale netrefil poloodkrytou branku. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, přibylo vyloučených, ale žádná ze střel do sítě nezamířila. V 55. minutě hráli domácí další, tentokrát třičtvrtěminutovou, dvojnásobnou přesilovku, ale lepším mužstvem se při ní ukázali hosté. Lvi se prakticky nedostali do útočného pásma. Poslední slovo měli sice domácí, z přečíslení se trefil Holomek, ale nic to nezměnilo na tom, že v souboji kočkovitých šelem se radovali Tygři.