Č. B u d ě j o v i c e - Těsnou prohru utrpěli ústečtí hokejisté na ledě Českých Budějovic ve 34. kole extraligy juniorů. Přestože na jih Čech odjeli bez sedmi hráčů základní sestavy, dobrou obrannou hrou si až do konce utkání udržovali naději na body. Největší šance Slovanu ale Kentoš ani Pojezný ve třetí třetině neproměnili, a tak se domů vraceli s prázdnou.
pá 9. 1. 2009
HC Mountfield ČB
2:1 0:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 27. Ťoupal (Rezek, Ježek), 43. Rezek (Polodna) - 40. Brož (Žák, Wegert). Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 130. Střely na branku: 40:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Mountfield ČB: Klestil - Klement, Semrád, Jank, Dietz, Vráblík, Jáchym - Polodna, Heřman, Zich - Ťoupal, Rezek, Ježek - Vaniš, Seidl, Marek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Jurčák, Stejskal, Říha, Zákoutský, Grin, Šulc, Brož - Kočí, Kentoš, Janíček, Šaršok, Baránek, Březa, Bříza, Žák, Pojezný, Řídel, Sveikauskas, Drahorád.

Domácí tým nastoupil poprvé pod vedením nového trenéra Karla Soudka. První třetina se jim přiliš nevyvedla. Po celou první třetiny si sice drželi mírnou převahu, ale nevytvořili si žádnou vyloženou šanci. Do zápasu nenastoupil Roman Horák, který hrál za první mužstvo v Liberci a možná právě tento hráč v ofenzívě domácích chyběl. Větší rozruch byl před oběma brankami pouze při přesilových hrách. Nejdříve ji hráli hosté a zahrozil útočník Kentoš, jehož střelu vytěsnil brankář Klestil vedle branky. Domácí největší šanci prováhal Aleš Ježek, když nevyužil odkryté části branky a místo střely hledal lépe postaveného spoluhráče. Nepříliš atraktivní první třetina tak skončila bez branek.

Druhá třetina už byla po všech stránkách lepší než první a k vidění byly i branky. Lepší vstup do třetiny předvedli domácí, kteří postupně získávali převahu, kterou vyjadřovali tlakem před brankářem a hosté byli nuceni k faulům. Přesilovky pak domácí využívali k ještě většímu tlaku v útočné třetině. Po sedmi munutách druhé třetiny se diváci konečně dočkali branky. Jejím autorem byl domácí Ondřej Ťoupal, který dokázal po skončení jedné z přesilových her dopravit puk za záda hostujícího brankáře - 1:0. Domácí nadále tlačili a hráli přesilové hry. Minutu po brance byl v samostatném nájezdu na branku hostů Seidl, ale netrefil branku. V další šanci Polodna hledal místo střely před brankou lépe postaveného Heřmana a ten byl faulován. Pak začali nenápadně aktivitu přebírat hosté. Ve vlastním oslabení se do nájezdu na brankáře Klestila dostal hostující Kentoš, ale trefil pouze tyčku domácí branky. Začalo období vylučování domácích hráčů, ve kterém se ukázal Josef Rezek, který získal puk a řítil se sám na brankáře Wegerta, ale ten byl na místě. Když už se zdálo, že domácí dohrají třetinu bez obdržené branky tak hosté udeřili. V poslední minutě využil přesilovou hru Vladimír Brož, který obešel obránce Janka a překonal i domácího brankáře - 1:1

Začátek třetí třetiny vyšel lépe domácím. Už v čase 42:19 se trefil po přihrávce Polodny do horního růžku Josef Rezek - 2:1. Zvláště první řada domácích si vytvářela velké brankové příležitosti. V jedné z nich třeba Polodna hledal Heřmana, který byl před odkrytou brankou, ale ústecký obránce ho včas zablokoval. Pak se hra vyrovnala a do šancí se začali dostávat i hosté. V 51. minutě střílel nebezpečně z mezikruží ústecký Kentoš, Klestil ale jeho střelu se štěstím vyrazil. Další šanci měli hosté při přesilové hře o chvíli později. Ústecký kapitán Brož našel najetého Pojezného, který se řítil sám na Klestila, ale svůj únik neproměnil. Velkou šanci hostů neproměnil ani agilní Kentoš, který byl zapomenut na modré čáře a dostal přihrávku od brankáře Werneka. Jeho důraznou střelu ale Klestil vyrazil do ochranné sítě. Hosté se už ale na nic dalšího nezmohli a nepomohla jim ani hra bez brankáře. Konečný výsledek je tedy 2:1 pro domácí České Budějovice.

Karel Soudek, trenér HC České Budějovice: V utkání jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme nedokázali využít šance, které jsme měli. Díky tomu se hrál do konce vyrovnaný zápas. V poslední třetině nás soupeř zatlačil a my jsme se dostali do problémů. To musíme zlepšit.
Vladimír Evan, trenér HC Slovan Ústí nad Labem: Domácí dnes byli lepší a vyhráli zaslouženě. Zachytal nám výborně brankář. Domácí měli více šancí. My jsme se dostávali do šancí spíše sporadicky, z protiútoků.