P r a h a - Prohra 3:4 v T-mobile aréně přisoudila juniorům Ústeckých Lvů konečnou 15. příčku. Domácí už vedli 3:0, ale hosté dokázali během necelých 3 minut vyrovnat. Dvakrát se trefil Ondřej Havlíček. Poslední slovo měl ale na konci druhé třetiny exústecký Tůma a Sparta už těsné vedení udržela. V play off tak ústecké hokejisty toto umístění poslalo do derby s Litvínovem. První zápas play off se hraje už ve středu 25. února v 18 hodin na ledě Zlatopramen arény.
so 21. 2. 2009, T-Mobile Arena
HC Sparta Praha
4:3 1:0, 3:3, 0:0

Branky a nahrávky: 16. Kutlák (Morkes), 21. Kafka (Chára, Forman), 29. Slaba (Sovík), 39. Tůma (Morkes, Chára) - 31. Havlíček (Humpolíček, Bříza), 31. Bříza (Kentoš), 33. Havlíček (Kentoš, Žák). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

HC Sparta Praha: Novotný - Drvota, Hanzl, Husák, Kořínek, Pohl, Přibyl, Veselý, Vošmik - Antončík, Chára, Feferle, Forman, Kafka, Kutlák, Luňák, Morkes, Slaba, Sovík, Tůma.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Drahorád, Grin, Holomek, Humpolíček, Jurčák, Stejskal, Zákoutský - Bříza, Chládek, Drnec, Havlíček, Kentoš, Pojezný, Řídel, Šaršok, Šrámek, Žák.

Sparta vstoupila do utkání více aktivně, jíž v deváté minutě se naskytla šance, od modré nebezpečně vypálil Pohl, Petrásek však jeho pokus bez větších problémů zneškodnil. Tlak Sparty byl veliký a gólman Lvů měl veliké problémy. Chvilku po 15. minutě se prosadil Štefan Kutlák, kdy od modré vypálil tvrdou střelu a Sparta byla ve vedení. Do konce první třetiny byl tlak soupeře poměrně vyšší, snažili se vyrovnat, ale to se jim již v první třetině nepovedlo.

Neuplynula ani minuta od začátku druhé třetiny a do dvoubrankového vedení poslal domácí Spartu Petr Kafka, když přesnou střelou poslal puk pod víko brány. Ústečtí srovnali se Spartou tempo a zahrozili několika akcemi, jejich tlak byl díky nepromyšlenosti a nedůraznosti domácích beků. Nahození puku vyneslo Spartě další šanci, Jan Slaba byl rychlejší a ve 29. minutě poslal Sparťany do tříbrankového rozdílu. Lvi však po pár minutách dokázali odpovědět Ondřej Havlíček snížil vedení domácích na 3:1 a to nebyl konec, po necelé minutě padla další branka a znovu do branky domácích. Tomáš Bříza zaznamenal druhou branku. Lvi znovu tlačili, chtěli vyrovnat, snažili se a vyplatilo se to. 39. minuta zaznamenala další gól Ondřeje Havlíčka, krásná střela k tyči byla úderem vyrovnání hostů. Radost je však rychle přešla díky krásné akci a kličce Davida Tůmy, který poslal svůj tým opět do vedení.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji svěřenci Davida Volka. První střela domácích přišla od Petra Morkese, lapačka však byla na správném místě. Ke kvalitnější střele se dostal až v 51. minutě Jíří Chára, ale Petrásek jeho krásný pokus opět lapil. Chvilku před koncem poslední sirény mohl zvýšit vedení domácích Petr Morkes, který se dostal před brankaře, bohužel netrefil puk jak chtěl a střela netrefila ani branku soupeře. Sparta si konec utkání pohlídala a zaslouženě vyhrála poslední utkání 4:3.