L i b e r e c - Doslova střelnici si otevřeli ústečtí dorostenci na libereckém ledě. Velice mladému a nezkušenému týmu nasázeli hokejisté Slovanu osm branek, když základ úspěchu položili během šesti minut v první třetině, kdy vstřelili pět branek.
pá 26. 9. 2008
Bílí Tygři Liberec B
0:8 0:5, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 5. Hanzl (Kopas), 6. Kopas (Faigl, Kuchynka), 9. Kopas (Kuchynka), 10. Kellner (Racek), 11. Kuchynka (Faigl, Kopas), 31. Kuchynka (Kopas), 44. Skokan (Hanzl), 54. Skokan (Hanzl). Vyloučení: 10:9, navíc Šrejna (LIB) 10 min. NARZ a Beníšek (LIB) 5 + 20 min. VYSH. Využití: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 18:55. Průběh utkání: 0:8.

Bílí Tygři Liberec B: Dulák (od 9. Krkoška) – Najman, Jandejsek, Slavík, Návrat, Valášek, Zet – Beníšek, Pokorný D., Hloušek – Slivka, Šrejma, Nosek – Knap, Vaněk, Langhammer – Vantuch, Pálek. Trenér Jan Šťastný a Václav Lacek, ved. mužstva Martin Jůza.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa (od 31. Habart) - Burkovec, Smetana, Kellner, Racek, Krupička, Novotný, Pinc, Faigl, Kuchynka, Kopas, Med, Černý, Hanzl, Harkabus, Skokan, Váchal, Horáček, Fojt, Kalina. Trenér Jiří Merta, Vlastimil Davídek, ved. mužstva Petr Kuchynka.

Na liberecký led přijel jeden z aspirantů na postup do extraligy dorostu, tým Ústí nad Labem. Hosté zahájili utkání obrovským náporem a domácí nevěděli, kam dřív. Nutno ale říci, že hostům situaci usnadnil fakt, že na straně Liberce bylo v sestavě šest starších žáků a prakticky celý zbytek mužstva byl ročník 1993. Ani brankář Dulák neměl nejlepší den, rychle inkasoval v 5., 7., a 9. minutě a branku opustil. Ani Krkoškovi se nevedlo o moc lépe, inkasoval dva rychlé góly v 10. a v 11. minutě. V této chvíli bylo o výsledku rozhodnuto. Domácí si vzali time, trenéři trochu zamíchali sestavou. Když nic jiného, brankostroj se přeci jen zastavil.

Druhou třetinu už odehráli domácí podstatně lépe, také brankář Krkoška byl úspěšnější. Připsal si 15 úspěšných zákroků a řadou z nich držel výsledek na stále trochu přijatelné výši. Kapituloval pouze jednou, ve 31. minutě.

Ve třetí třetině využili hosté ve 44. minutě přesilovku a zvýšili na 7:0. vytrvale útočili a domácí se jen bránili jejich náporu. Krkoška v brance ale chytal, co se dalo, kapituloval pak ještě jednou v 54. minutě, ale tým podržel. Mladí Bílí Tygři se alespoň ubránili potupné „desítce“. Ohlasy trenérů Jan Šťastný (trenér Bílí Tygři Liberec): Nastoupili jsme s velice mladým týmem. Pro kluky to byla velká, i když dost krutá škola. Ale i takovéhle zápasy patří k hokeji. Hosté byli ve všech směrech lepší, agresivnější, silnější, prakticky neustále stříleli, vždyť oba brankáři dohromady čelili více než 50 střelám. Na vítězství jsme neměli, ale za snahu a bojovnost je musím pochválit.