Ú s t í n/L. - V dalším hokejovém utkání přivítali domácí hráči tým HC Hvězda Praha. První dvě třetiny obě družstva nedokázala vstřelit ani jeden gól. Síly byly velmi vyrovnané a šance se kupily na obou stranách. Teprve ve třetí třetině v rozmezí pěti minut padly dvě branky. Obě byly dílem domácích hráčů. Družstvo Lvíčat tak vyhrálo nad Hvězdou 2:0.
pá 21. 11. 2008
HC Hvězda Praha
2:0 0:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 48. Faigl (Kuchynka), 53. Hanzl (Burkovec). Rozhodčí: Plachý - Kilian, Bohatý. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 80. Průběh utkání: 2:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Habart, Burkovec, Novotný, Keltner, Racek, Krupička, Pinc, Smetana, Faigl, Kuchynka, Harkabus, Žoha, Opava, Hanzl, Skokan, Vegner, Med, Topol, Fojt, Kalina.

HC Hvězda Praha: Brabec - Srb, Mareček, Fejt, Body R., Týbl, Sládek, Malec, Pavlíček, Body J., Volf, Klečka, Němec, Náprstek, Brandejský, Ryzák, Šťastný.

V úvodních vteřinách první třetiny byly síly obou družstev vyrovnané. Šance na obou stranách se střídaly jako na běžícím páse, ale žádná ze střel nenašla vytoužený cíl. Čtvrtá minuta se blýskla akcí pražského hráče, který využil chyby ústeckého obránce - sebral mu puk a ujížděl sám na bránu. Puk mu však sjel z hokejky a hráč tedy nestačil již zakončit. V osmé minutě si pak vytvořili krásnou útočnou akci domácí, ale ani on v situaci dva na jednoho nedokázali vstřelit gól. Přesilová hra hostí také nedokázala zahýbat stavem utkání. Diváci tak v prvním dějství neviděli žádný gól.

Ve druhé třetině žádné z družstev nemělo převahu. Opakoval se tak děj úvodní třetiny. Domácím se však ve 28. minutě naskytla skvělá příležitost - ve hře 5 na 3 padlo mnoho střel, dvě z nich dokonce jen těsně prolétly kolem tyčky, ale ani jedna nezasáhla Brabcovu branku. Hráči obou týmů čím dál tím více tlačili na pilu. Každá strana měla nespočetně mnoho příležitostí. Ale nevyužila je. Světelná tabule tak ukazovala stále stav 0:0.

Závěrečná třetina začala trochu zmateně. Na ledě zavládl na okamžik menší zmatek. Hra byla nepřehledná. Situace se však po několika okamžicích uklidnila. Ve 48. minutě zařídili Faigl společně s Kuchynkou první gól domácímu družstvu. O necelých pět minut později dvojice Hanzl - Burkovec přidává na konto Lvů další branku, v pořadí již druhou. Hosté se snažili pro ně nepříznivý stav utkání ještě změnit. Ale Lvíčata nenechala nic náhodě. Ubránila se. A vyhrála tak 2:0 nad Pražany.