Ú s t í n/L. - Podobný průběh jako v Plzni měl zápas ústeckých dorostenců s plzeňským Béčkem. Celých 50 minut se museli domácí strachovat o výsledek a na začátku třetí třetiny je výrazně podržel brankář Bursa. Hosté se zlomili až v poslední desetiminutovce a výše skóre rozhodně neodpovídá rozložení sil na ledě.
pá 28. 11. 2008
HC Škoda Plzeň B
5:1 0:0, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 28. Harkabus (Smetana), 30. Racek (Krupička), 52. Kuchynka (Hanzl, Faigl), 54. Krupička (Keltner, Racek), 55. Harkabus (Kuchynka) - 38. Němec. Rozhodčí: Vilt - Vitík, Šulo. Vyloučení: 4:4, navíc Horáček (UNL) TS [DRŽP]. Využití: 1:1. Diváci: 70. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Burkovec, Novotný, Herna, Smetana, Žoha, Opava, Horáček, Pinc - Keltner, Racek, Krupička - Faigl, Kuchynka, Harkabus - Kalina, Hanzl, Skokan - Topol, Fojt.

HC Škoda Plzeň B: Šproch - Linhart, Pich, Slavík, Farný, Polívka, Procházka, Fait - Svoboda, Soukup, Kolařík, Tolar, Biskup, Pejchar, Němec, Černý, Švagr, Šindler.

Hned v 1. minutě zahrozili domácí, ale mnohem nebezpečnější situace nastala o 3 minuty později. To domácí zapomněli před brankou volného Tolara, ale Bursa se překvapit nenechal. V 8. minutě přišlo první vyloučení a o necelou minutu později druhé. Bohužel pro domácí obě na jejich straně. Hostům se ale dvojnásobná výhoda příliš nevyvedla. Ve 13. minutě se po brejku vytvořil závar před domácí brankou, nikdo z hostujících hráčů však nedokázal puk doklepnout do branky. Poté se usadili v útočném pásmu domácí, ale své šance také nedokázali proměnit. Hosté byli pod takovým tlakem, že dokázali pouze několikrát vyhodit přes všechny čáry.

Hned na začátku druhé třetiny dostal přihrávku před branku Kuchynka, ale netrefil se mezi tři tyče. Poté domácí svírali svého soupeře před brankou, ale žádný z jejich pokusů se neujal. Až ve 28. minutě svoji převahu zúročili. Do vedení poslal žlutomodré Harkabus. O 2 minuty později projel útočným pásmem Racek a pohodlně zasunul k levé tyči - 2:0. Další více než minutovou dvojnásobnou přesilovku hráli hosté od 37. minuty. Tentokrát si vedli o dost lépe, když po necelé minutě snížil Němec.

Na začátku třetí třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale po hrubé chybě Smetany musel Bursa řešit velmi nebezpečný brejk Plzně. Hostům poté narostla křídla, ale Biskup nejprve před odkrytou brankou netrefil puk, a pak z blízka přestřelil. Tlak hostí pokračoval a domácí mohli jen děkovat svému brankáři, že se stav na ukazateli skóre neměnil. Ve 47. minutě se do brejku dostal Pejchar, Horáček ho fauloval a nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení. Němec ale před brankou škobrtnul a nedokázal ho proměnit. Další přesilovka v 51. minutě a další hrubka Smetany. Ani tentokrát ji ale hosté potrestat nedokázali. V pokračující přesilovce však trestali domácí. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Kuchynka a poslal domácí do dvougólového vedení. Obdržená branka plzeňské hokejisty srazila do kolen a během další minuty se nejprve trefil Krupička a po něm Harkabus, který stanovil konečný stav utkání na 5:1.