Ú s t í n/L. - Ve 29. kole ligy dorostu se Lvíčata střetla na domácím ledě s hráči z Letňan. Utkání začalo velmi opatrně a šance byly k vidění na obou stranách. Prvního gólu se diváci dočkali až tři minuty před koncem úvodního dějství, kdy se z otočky trefil Hanzl. Ve druhé třetině se Letci urputně snažili srovnat stav, ale Lvíčata dobře bránila a jednogólový náskok si pečlivě hlídala. V posledním dějství nejdříve zvyšoval v čase 40:30 Keltner, po něm mířil do černého Kuchynka. Když už to vypadalo, že si Lvíčata „nulu“ pohlídají, prostřelil domácího brankáře, dvě minuty před koncem zápasu, Šramota - 3:1.
ne 18. 1. 2009
HC Letci Letňany
3:1 0:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 17. Hanzl (Harkabus), 41. Keltner (Procházka, Racek), 55. Kuchynka (Harkabus) - 58. Šramota (Valder). Vyloučení: 13:10, navíc Bacovský, Procházka (oba LET) 10 min. NESP. Bez využití. Diváci: 116. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa – Smetana, Novotný, Racek, Keltner, Krupička, Herna, Procházka, Kuchynka, Hanzl, Harkabus, Opava, Pinc, Vegner, Topol, Skokan, Váchal, Žoha, Fojt, Kalina

HC Letci Letňany: Horák - Všetečka, Belinger, Kulich, Kozák, Čeček, Veselý, Hnilica, Šramota, Novák, Bacovský, Valder, Beránek, Koubík, Boček, Procházka, Vrbánek