Ú s t í n/L. - Až překvapivě jednoznačnou výhru si připsali ústečtí dorostenci v rámci 32. kola ligy dorostu, kdy porazili liberecké béčko 8:2. Do utkání vstoupili lépe ústečtí hokejisté, když už po 56 vteřinách rozsvítili světlo za brankou soupeře. Svůj náskok stihla Lvíčata ještě navýšit a stav byl po první třetině 3:1 pro domácí. V prostředním dějství se diváci gólu nedočkali. Ale bezbrankovou druhou třetinu si domácí plně vynahradili v závěrečné dvacetiminutovce – nejdříve se Libereckým podařilo snížit na 3:2, na to ale Lvíčata odpověděla celkem pěti góly, z nichž poslední padnul v čase 59:04. Po dvou gólech si v tomto zápase připsali Fojt, Keltner a Hanzl.
pá 30. 1. 2009
Bílí Tygři Liberec B
8:2 3:1, 0:0, 5:1

Branky a nahrávky: 1. Fojt (Kuchynka), 14. Hanzl (Opava, Skokan), 20. Keltner (Procházka, Burkovec), 47. Kuchynka (Faigl), 49. Tuček (Palán), 54. Fojt (Novotný, Faigl), 59. Keltner (Tuček), 60. Hanzl (Andres) – 15. Pokorný M., 47. Pokorný M. (Pejchal). Vyloučení: 5:7, navíc Burkovec (UNL) a Valášek (LBB) 10 min. [NESP], Skokan (UNL), Beránek (LBB) a Pálek (LBB) 5 min. + OK [HRUB]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 83. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 8:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Palán – Smetana, Novotný, Burkovec, Procházka, Opava, Andres, Pinc, Žoha - Fojt, Kuchynka, Faigl - Tuček, Keltner, Krupička - Vegner, Hanzl, Skokan - Kalina, Topol, Herna.

Bílí Tygři Liberec B: Dulák (20. Krkoška) - Erlebach, Francl, Zedek, Beránek, Valášek, Zet, Knap, Šrejma, Pálek, Pokorný D., Luňák, Pejchal, Langhammer, Pokorný M., Vaněk

Do utkání vstoupili ústečtí hokejisté jak nejlépe mohli. V podstatě z první střely na branku padnul gól, který vstřelil v čase 00:56 Fojt - 1:0. V čase 1:48 ztratili Ústečtí puk ve středním pásmu, tím se dostal liberecký útočník do samostatného nájezdu, ale Palána nepřekonal. Jako první si přesilovku zahráli hosté, ale Lvíčata dobře napadala a Liberečtí se ke střele vůbec nedostali. V čase 13:30 se z důrazu před brankou prosadil Hanzl - 2:0. V 15. minutě se i domácí dočkali přesilovky – ale po chybě ústecké obrany se gólově prosadil Pokorný - 2:1. V samotném závěru úvodní třetiny dokázala Lvíčata svůj náskok opět zvýšit - Keltner střílel z mezikruží a puk proskákal hostujícímu brankáři mezi betony – 3:1.

Ve druhém dějství byli domácí jasně aktivnější, ale gólově se prosadit nedokázali. V největší šanci se Lvíčata octla ve 24. minutě, kdy několik hráčů doráželo puk do brány, ale ani jeden z nich ho nedopravil za brankovou čáru. Ale i hosté dokázali zahrozit – ve 28. minutě ujížděli tři liberečtí hráči na ústeckého brankáře, ale Palán si se střelami poradil. V čase 31:16 nastřelil po krásné kombinaci v útočné třetině Keltner tyč. Ve 33. minutě zvedla diváky ze sedaček potyčka mezi domácím Skokanem a hostujícím Beránkem, kdy byli nakonec oba hříšníci vyloučeni na pět minut plus do konce utkání.

V poslední třetině předvedli hráči brankové hody. Nejdříve se z protiútoku prosadili hosté, kdy snižoval opět Pokorný - 3:2. Na tento gól odpověděl za 20 sekund Kuchynka - 4:2. Poté si domácí zahráli další přesilovku, kterou konečně dokázali využít - Tuček nahodil puk na soupeřovu bránu z téměř nemožného úhlu a puk k úžasu všech proklouzal brankáři mezi bruslemi až do branky – 5:2. V závěrečných deseti minutách přidali domácí další tři góly – v čase 53:55 opět využil přesilovku Fojt - 6:2, po něm se prosadil z akce dva na nikoho Keltner - 7:2 a konečný stav upravil Hanzl, kdy předvedl sólo přes půlku hřiště - 8:2.