Ú s t í n/L. - Téměř po třech měsících okusili ústečtí dorostenci chuť porážky, když nestačili v rámci 34. kola ligy dorostu na hokejisty z Kladna. Poslední prohraný zápas byl shodou okolností také s kladenskými hokejisty. Utkání rozehráli lépe Středočeši, když ihned využili první početní výhodu. I ve druhé přesilovce dokázali hosté skórovat. V samotném závěru úvodní třetiny zvyšoval náskok Kladenských Macenauer. V úvodu druhého dějství odskočili kladenští hokejisté na rozdíl čtyř branek. Domácím se sice podařilo nepříznivý výsledek snížit, ale to bylo z jejich strany vše. V závěrečné třetině si hosté pojistili výhru opět gólem v přesilovce – 1:5.
pá 13. 2. 2009
PZ Kladno
1:5 0:3, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 36. Opava – 8. Kymlička (Tlustý, Vlček), 13. Vogel (Macenauer), 20. Macenauer (Homer), 25. Macenauer (Vogel), 52. Krpelan (Macenauer, Vogel). Rozhodčí: Smitka – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 7:4, navíc Smetana (UNL) 5 min. + OK. Využití: 0:3. Diváci: 75. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa – Burkovec, Procházka, Racek, Keltner, Šetka, Smetana, Novotný, Faigl, Kuchynka, Harkabus, Opava, Andres, Krupička, Hanzl, Skokan, Herna, Žoha, Kalina, Vegner, Tuček.

PZ Kladno: Exner – Tlustý, Hadaš, Volentič, Tejnor, Schovánek, Krpelan, Horáček, Machač, Habrdla, Kymlička, Vesely, Vlček, Vogel, Macenauer, Homer, Pípal, Náprstek, Rajter.

V úvodu první třetiny se do šancí postupně dostali Šetka a Kuchynka, ale oba mířili mimo. V 8. minutě si první přesilovku zahráli hosté, kterou po 37 sekundách dokázali využít – 0:1. Ústecké inkasovaný gól nabudil, ale v koncovce se jim příliš nedařilo. V čase 11:32 si v početní výhodě zahráli opět Středočeši a opět byli úspěšní – krásnou kombinační hru předvedli Macenauer s Vogelem, kdy druhý jmenovaný obdržel přesnou přihrávku a střílel do téměř prázdné brány – 0:2. V čase 19:46 to byli opět hosté, komu se podařilo skórovat – 0:3. Tak Lvíčata odcházela do šaten s tříbrankovou ztrátou.

Ani vstup do prostředního dějství se domácím nepovedl. V čase 24:31 odskočili Kladenští na rozdíl čtyř branek, když se Macenauer prosmýkl ústeckým obráncům a prostřelil domácího brankáře – 0:4. Ve 28. minutě se v obrovské šanci octl Krupička, když zůstal osamocený před bránou, ale mířil mimo. V této třetině se Ústí dočkalo početní výhody – Lvíčata nesehrála přesilovku vůbec špatně, ale chybělo jim štěstí při zakončení. V čase 35:43 se i domácí dočkali vytouženého gólu - Opava sebral ve středním pásmu puk, projel až do útočné třetiny, kde střílel z levého kruhu a puk, k úžasu všech, prošel až za záda hostujícího brankáře.

Závěrečná třetina začala velice opatrně a v úvodních minutách se hra přelévala ze strany na stranu bez větších šancí. Ve 43. minutě se Kladno dostalo do útočné třetiny, ale domácí brankář zůstal pozorný. Ve 48. minutě si Lvíčata zahrála další přesilovku – Faigl dostal přesnou křižnou přihrávku přes celou útočnou třetinu, ale mířil nad branku. V čase 51:42 si i Kladenští zahráli v početní výhodě – tentokrát jim na využití stačilo pouhých 13 sekund, když Krpelan propálil od modré vše, co mu stálo v cestě – 1:5. V 54. minutě se Harkabus zjevil před hostujícím brankářem, ale puk za jeho záda nedostal. V čase 57:39 se strahla menší potyčka mezi domácím Smetanou a hostujícím Macenauerem – domácí hříšník byl vyloučen na 5 minut plus do konce utkání a hostující útočník pouze na dvě minuty. V závěrečných minutách se Kladno usadilo v útočné třetině, ale výsledek zůstal již nezměněn.