Ú s t í n/L. - Poslední srpnový zápas měl v ústecké Zlatopramen aréně pohodový průběh. Lvi si proti Mostu během první třetiny vypracovali tříbrankový náskok a nikoho nenechali pochybovat, že by hosté mohli v Ústí pomýšlet na významnější úspěch. Nakonec v poklidu dokráčeli k výhře 5:1. Dvakrát se na ni brankově podílel Martn Šagát. Poprvé se v v přípravě ústeckému publiku představil jeho krajan a loňský nejproduktivnější ústecký hráč Rastislav Špirko. Nastoupil v centru první formace.
čt 28. 8. 2008
MOSTEČTÍ LVI
5:1 3:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Šagát (Mikulík), 6. Heřman (Čaloun, Špirko), 15. Šagát (Klobouček), 27. Přeučil (Gýna), 58. Sklenička - 22. Martínek (Jan Bauer). Rozhodčí: Novák - Biedermann, Volf. Vyloučení: 3:4, navíc Lomička (MOS) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Zeman, Pojkar, Gýna, Bolf, Němeček, Vágner, Klobouček - Čaloun, Špirko, Heřman - Novák, Pazourek, Kloz - Mikulík, Sklenička, Šagát - Prorok, Hanzl, Přeučil.

MOSTEČTÍ LVI: Horčička - Martínek, Nosek, Hlubuček, Charousek, Schmidt, Poživil, Lomička - Zíma, Heinisch, Jan Bauer - Zaťovič, Vrtek, Salač - Jakub Bauer, Budinský, Nekvinda - Havlůj, Nedrda, Urban.

Ústečtí Lvi vstoupili do zápasu tou správnou nohou, síť za gólmanem Horčičkou se rozvlnila už ve druhé minutě. To když na modré čáře uvolnil Mikulík Šagáta na pravém křídle a ten nezaváhal. I Mostečtí se dostávali ke svým příležitostem, Havlůj získal tolik prostoru, že donutil Salfického zasáhnout, vzápětí poslal Budinský puk před branku, kde ho nepříjemně dorážel. Slovan si na to vybral tu nejlepší odpověď, Špirko vypíchl puk před gólmanem, kotouč se dostal k Čalounovi, jeho střelu ještě zvládl Horčička vyrazit, ale u druhé tyčky byl ještě nikým nehlídán Jan Heřman, který puk pohodlně zasunul za jeho záda. Příštích deset minut se žádný z pokusů neujal, Ústečtí jich vyčarovali více, zatímco Most předvedl jeden vyložený. Vrtek a Zaťovič jeli sami na domácí branku, první přihrál druhému, ale Salfický se zázračně zvládl přesunout. Ústí trestalo tentokráte z přesilové hry. Šagát nejprve přestřelil branku, ale domácí se udrželi v pásmu, vysoký útočník se opět ujal puku a nevinnou střelou zápěstím jej umístil do horního růžku branky.

Druhou třetinu začal Most přesilovou hrou, Heinisch tečoval mimo nahození Jana Bauera, vzápětí už donutil Salfického zasáhnout. Nakonec se ujala Martínkova střela do růžku, při níž měl domácí gólman zakrytý výhled. Ústí reagovalo jasnou šancí Skleničky, jehož střela z první neprošla a vzápětí nepropasíroval ani nadvakrát puk za Horčičkova záda. Ústí přesto využilo další početní výhodu, a to Přeučilovou střelou ze vzdálenější hranice kruhu. Ve zbytku druhé dvacetiminutovky už zůstali brankáři nepokořeni, ačkoliv dobré možnosti měli ústečtí Mikulík a Zeman i mostečtí Havlůj a Zíma.

První polovina poslední třetiny přinesla přeřazení na nižší rychlostní stupeň. Největší šanci zaznamenal Heřman, když orazítkoval tyč Horčičkovi branky. Pátý gól se nekonal ani v režii Špirka a Čalouna. První z nich chtěl oklamat hostujícího brankáře, ale ten mu přesto dostatečně zmenšil střelecký úhel. A nepřekvapila ho ani Klozova pohotová střela k tyči. Poslední změnu skóre přinesla až 58. minuta, v níž se Sklenička dokázal udržet na puku, ačkoliv ho stíhali dva Mostečtí, našel si ještě čas s pukem zamíchat a pohodlně ho dopravil do branky. Po závěrečné siréně se oba týmy dohodly a vyzkoušely si nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté, kteří se trefili třikrát, domácí proměnili pouze jeden pokus.