Ú s t í n/L. - Ve 32. kole první ligy zavítali Ústečtí Lvi na berounský led. Domácí odolávali náporu Severočechů pouze první třetinu. Na začátku druhého dějství prolomili Ústečtí bezbrankové skóre a ve 38. minutě odskočili na rozdíl dvou branek zásluhou Hanzla. Ve třetí třetině se sice domácím podařilo snížit, ale dvě minuty poté se opět radovali hráči Slovanu. Pět minut před závěrečnou sirénou pojistil výhru Lvů Šagát. V závěrečných sekundách už jen Berounští korigovali výsledek na konečných 2:4.
so 13. 12. 2008
Medvědi Beroun 1933
2:4 0:0, 0:2, 2:2

Branky a nahrávky: 44. Pavel (Besser, Laš), 60. Nedvěd (Horčička, Novotný) - 25. Zeman (Hanzl), 38. Hanzl (Janků), 46. Janků (Šaffer), 55. Šagát (Mikulík) . Rozhodčí: Lacina – Svoboda, Zavřel . Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 750. Střely na branku: 29:48. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

Medvědi Beroun 1933: Štelmach – Braniš, Šmach, Malý, Vaněček, Nedvěd, Vejvoda – Besser, Kica, Pavel – Horčička, Slížek, Novotný – Kupec, Křesťan, Vlček – Bessonov, Sýkora, Laš

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct – Bolf, Tůma, Němeček, Macháček, Zeman, Klobouček, Gýna – Dragoun, Heřman, Šagát – Mikulík, Sklenička, Janků – Hanzl, Pazourek, Novák – Havlíček, Šaffer

Domácí dokázali držet se soupeřem krok pouze v první třetině a to i díky skvělému Štelmachovi v brance. Ve druhé části poslal hosty do vedení přesilovkovou ranou obránce Zeman a těsně před koncem třetiny zvýšil ze skrumáže na dvougólový náskok Hanzl. Jiskřičku naděje pro Medvědy vykřesal na začátku třetí třetiny Pavel, který zužitkoval Besserovu nahrávku zpoza branky. Jenže Severočeši neponechali nic náhodě a svoje vítězství si nenechali vzít. Za dvě minuty se vymanil z Vlčkova sevření Šaffer a z jeho nahrávky přidal Janků třetí branku Slovanu. Pět minut před koncem vybídl Mikulík ke skórování Šagáta a o vítězi nebylo pochyb. Branka zkušeného Nedvěda osmnáct vteřin před koncem už na výhře hostů nemohla nic změnit.

V úvodní dvacetiminutovce byli aktivnější hosté, ale proti skvělému Štelmachovi v brance Medvědů neuspěli. Do desáté minuty měl berounský gólman osm zásahů a ten nejvážnější si připsal proti dorážce Skleničky. Ve 12. minutě Adam Šaffer nahrál z rohu kluziště Pavlovi Janků, ale jeho bekhendová střela skončila v náruči pozorného Štelmacha. Medvědi spoléhali na rychlé kontry a z nich se snažili ohrozit Orcta. Ve 14. minutě při hře čtyř proti čtyřem berounský kapitán Radek Křesťan nasadil fotbalové „housle“ Němečkovi, ale Orct mu jeho parádní snažení pokazil vytěsněním střely mimo.

Druhou třetinu odstartovalo vyloučení berounského Novotného. V něm nejprve Mikulík s velkou dávkou smůly nastřelil tyčku a od ní se puk odrazil do Štelmachovy brusle a ven do pole. Jenže ještě v přesilovce Štelmach nestačil na střelu Zemana od modré čáry – 0:1. Ve 28. minutě šel ven ústecký Šagát a Orct musel krýt dvě po sobě jdoucí dělovky beka Nedvěda. Skóre se zase měnilo až dvě minuty před druhou sirénou. To po zmatcích před berounskou brankou poslal puk do sítě Hanzl – 0:2.

V poslední třetině se Medvědi marně snažili zvrat v zápase. Dali sice dva góly, ale Severočeši si svoje zasloužené vítězství pohlídali a zaslouženě si odvezli všechny tři body.