Ú s t í n/L. - Chrudimští se jako první dostali do vedení zásluhou Tomáše Zohorny. Stav utkání 1:0 drželi domácí až do poloviny utkání. Vyrovnání totiž přišlo z hole Jana Kloboučka a zavzpomínal tím na svůj premiérový gól, který vstřelil právě na ledě Orlů. Třetí třetina začala zostra. Nejprve se zkraje trefil Jan Heřman a poslal Slovan do vedení. Jenže na to domácí Jan Šeda dokázal odpovědět a srovnal stav na 2:2. O 13 vteřin později ale vrátil hostům vedení vítězným gólem Robin Hanzl na konečných 2:3 z pohledu domácích a zpříjemnil tím Vánoční svátky v Ústí nad Labem.
po 22. 12. 2008
HC Chrudim
2:3 1:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 13. Zohorna (Šeda, Valko), 45. Šeda (Zohorna, Valko) - 32. Klobouček (Janků, Pazourek), 42. Heřman (Bolf, Tůma), 45. Hanzl (Klobouček, Zeman). Rozhodčí: Šír - Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1210. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Chrudim: Němec - Daňo, Lojek, Kolář, Kuncl, Suchý, Šafařík, Toužimský, Vyskočil, Vágner - Bělohlávek, Beránek, Bláha - Král, Martinec, Semorád - Šeda J., Valko, Klejna - Zadina, Zohorna, Žák - Horák

Ústecký Slovan s.r.o.: Fiala - Bolf, Tůma, Němeček, Macháček, Klobouček, Zeman, Gýna, Pojkar - Čaloun, Špirko, Heřman - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Hanzl, Pazourek - Dragoun, Hovorka, Šaffer

Do branky Ústí se místo očekávaného Dušana Salfického postavil exlitvínovský Radek Fiala a rozhodně nebylo znát, že by byl brankářskou dvojkou. Zapotil se především při úniku Tomáše Martince, který v šesté minutě obkroužil jeho branku, ale Fialu, který se skokem dokázal včas přemístit, nepřekonal. I následující minuty patřily Zadinově útočné formaci, ale branku vytěžit nedokázala, stejně jako Vágner, který předvedl několik střel na branku svého mateřského klubu. Radost z první branky tak přišla až v minutě třinácté, kdy se v závaru před ústeckou brankou nejlépe zorientoval Tomáš Zohorna a prostřelil puk pod rukou padajícího Fialy - 1:0. První třetina přinesla divákům velmi pohledný a kvalitní hokej, ale další branky se již nedočkali.

Druhá třetina se nesla ve znamení vzrůstající aktivity Slovanu. Hosté byli rychlejší a snažili se odehrávat puk co nejrychleji ze svých holí na najíždějící spoluhráče. V přehršli narážeček a přihrávek na jeden dotek bylo pro domácí stále těžší předvídat záměry soupeře a tak se stále častěji dostávaly ke slovu zákroky Martina Němce, který opět svůj tým podržel. Hlavní devizou Ústeckých Lvů byla téměř dokonalá hra v oslabení. Přesilové hry se Chrudimi nedařily podle představ. Po vypršení trestu Kloboučka ve 31. minutě se vyznamenal opět Němec, který útočníka pádícího v samostatném nájezdu přímo z trestné lavice nadvakrát vychytal. O minutu později se přeci jen Jan Klobouček dočkal, když zcela neobsazen vyrovnal střelou k tyči po přesné nahrávce Pavla Janků z rohu kluziště - 1:1. A protože Chrudimské podržel brankář Němec při nebezpečném výpadu Jana Čalouna a na straně druhé netrefil přihrávku Zohorny Šeda, odcházela obě mužstva po druhém dějství do šaten za smírného stavu.

Pouze minuta a deset vteřin uběhlo z třetí třetiny a stav zápasu se zcela otočil. Hosté vlétli do třetí třetiny s velkým odhodláním a především nezměrnou aktivitou a do prvního vedení je poslal Jan Heřman, který zakončil ukázkově sehranou přesilovkovou kombinaci. Zcela nečekaně vlétl do prostoru před bránou a stačilo jen nastavit hůl do cesty letícímu kotouči, který zapadl do levého růžku - 1:2. Přes tuto obdrženou branku se Chrudimští nepoložili a velice rychle se oklepali a několikrát nepříjemně zahrozili. U vyrovnání byla znovu útočná formace Zohorna, Šeda, Valko. Tomáš Zohorna vybojoval puk a natlačil se z pravé strany přes obránce před Fialu. Jeho střelu ještě ústecký gólman pokryl, ale dorážka Jana Šedy již rozvlnila, k velké radosti fanoušků, síť za jeho zády - 2:2. Ovace a radostné oslavy ale překazil mrazivý zásah Robina Hanzla, který využil zaváhání obránce Kuncla a nabídnutou šanci přetavil ve vítěznou branku zápasu. Zcela sám před Martinem Němcem si pohrál s kotoučem a poslal jej nechytatelnou střelou pod víko - 2:3. Chrudim pak ještě stupňovala, za podpory znovu výborného publika, tempo a nasazení a byla znovu blízko vyrovnání díky dobře sehrané přesilové hře v 55. a 56. minutě utkání, kterou zahráli výborně obránci a nejprve Lojkova bomba otřela levou tyč Fialovy brány a poté Suchý nastřelil břevno. Nápor Chrudimě přerušilo vyloučení Lukáše Valka a poslední necelé tři minuty byly příliš krátké, aby bylo možné výsledek zkorigovat.

Martin Hosták (HC Chrudim): Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. Kluci bojovali, do všeho šli nadoraz, musím je pochválit, protože to byl dobrý výkon. Soupeř byl možná o chloupek lepší, přece jenom hráli velice dobře ve středním pásmu. Špatně se nám tam přecházelo, strašně špatně jsme si vytvářeli šance. Vyrovnávacím gólem jsme se dostali znovu do zápasu a nechalo se s tím ještě něco udělat. Škoda jen obrovské chyby, kterou jsme udělali těsně po vyrovnání na 2:2. Je to ztráta bodů, ale myslím si, že se nemusíme za výkon stydět.
Miloslav Hořava (HC Ústečtí Lvi): Byl to velice těžký zápas. Myslím, že domácí hráli výborně. My jsme měli štěstí v tom, že když jsme dostali vyrovnávací gól na 2:2, tak jsme hned dali na 3:2, což se ukázalo jako rozhodující moment. Já to beru jako vyrovnaný zápas ve kterém se štěstí přiklonilo na naši stranu.