Ú s t í n/L. - Vítěznou sérii Slovanu tentokrát odnesla Havířovská hokejová společnost. Tři body se ale nerodily s takovou lehkostí, jak by se dalo čekat. Hosté dobře bránili a z protiakcí byli nebezpeční, domácí brankář svůj tým v těchto chvílích podržel. O domácí výhře rozhodly dvě branky ve druhé třetině, ta Hovorkova padla v 10. vteřině, Martin Šagát se trefil dvacet osm sekund před sirénou.
st 14. 1. 2009
AZ Heimstaden Havířov
3:1 1:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 7. Heřman (Bolf, Špirko), 21. Hovorka (Heřman), 40. Šagát (Dragoun) - 14. Brynecký (Kolarz). Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:11, navíc Tůma (UNL) a Novák (HAV) TH [RANP] a Sklenička (UNL) 10 min. [NARZ]. Využití: 2:0. Diváci: 2139. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický – Zeman, Bolf, Klobouček, Němeček, Tůma, Pojkar, Bolf – Heřman, Hovorka, Špirko – Sklenička, Dragoun, Šagát – Havlíček, Hanzl, Pazourek - Novák M., Čaloun, Šaffer.

AZ Heimstaden Havířov: Čech - Štefanka, Hegegy, Evan, Lašek, Kolarz, Klimeš, Novák, Lukačovič - Seman, Vala, Kotásek - Pavelek, Piecha, Přeučil - Sikora, Zeliska, Brynecký - Říčka.

Do utkání vstoupili o něco lépe hosté, jako první si připsal několik zásahů Salfický. Ve 4. minutě byli ale blízko gólu domácí, když Špirko přistrčil před Čechem puk Hovorkovi, a ten jen těsně minul branku. V 7.minutě hráli domácí první přesilovku a Heřman byl v závaru před Čechem nejrychlejší - 1:0. Tón zápasu poté udávali domácí, hosté se před ústeckou branku dostávali jen sporadicky. Ve 12. minutě ale mohlo být všechno jinak. Zeman vyrobil na obranné modré minelu, Přeučil ho připravil o kotouč, ale jeho brejk Salfický parádně kryl. Lvi ale i dál hráli až příliš v poklidu, ve 14. minutě nechali dost prostoru před brankou Bryneckému, který se do polodkryté svatyně bez větších potíží trefil - 1:1. Obdržená branka Lvy nabudila a ti sevřeli svého soupeře před jejich brankou. Přestože si domácí hokejisté dokázali vytvořit řadu šancí, skóre se už do první přestávky nezměnilo.

Do druhé třetiny měli domácí raketový vstup. Už po 10 vteřinách se po obrovském zrychlení parádně trefil Hovorka. Brzy nato hráli modrožlutí ještě i přesilovku, ale tak dobře jako ta první jim nevyšla. Vzápětí měli domácí další výhodu, ale tempo hry při ní výrazně upadlo. Až při hře v plném počtu byly k vidění jasné gólové šance, které se střídaly před oběma brankami a oba brankáři museli naplno dokazovat svoje kvality. Chvílemi se zdálo, že se hraje bez obran. Ve 33. minutě zůstal za havířovskou brankou ležet otřesený Dragoun, hra se přesunula na druhou stranu kluziště a před Salfickým bylo hodně horko. Naštěstí pro domácí byl jejich brankář bezchybný. K náporu se ve 36. minutě nadechli i domácí, hosté ale jejich snahu tvrdou hrou na hranici pravidel eliminovali. Ke konci druhé třetiny hráli domácí další přesilovku. Půl minuty před sirénou sebral Šagát ve středním pásmu kotouč, slalomovu jízdou projel až před Čecha a kličkou do forhendu přehodil brankářův beton - 3:1.

Třetí třetina začala šancí Havířova a vzápětí přečíslením Ústeckých. Ve 43. minutě zaujal po nájezdu do Salfického náznak souboje, ale zůstalo jen u přetlačování a rozhodčí Zubzanda ani nevylučoval. Tempo hry nebylo ve třetí třetině nijak závratné, zato tvrdosti bylo na ledě přebytek. Ve 45. minutě hráli hosté svou první přesilovku, ale blízko gólu byl Šaffer. Na druhé straně poté zazvonila tyčka domácí branky. Ve 47. minutě zamotala hostům hlavu "juniorská" pětka a po faulu na nejmladšího hráče Slovanu hráli hosté opět v oslabení. S přibývajícím časem se hlavnímu rozhodčímu začalo utkání vymykat z rukou a led se postupně měnil v rohovnickou arénu. Od 49. minuty hráli hosté více než minutu dvojnásobnou přesilovku, ale Panteři si ji zbytečným faulem o hodně zkrátili. Přestože do konce třetí třetiny zbývalo ještě více než 6 minut v ochozech byla uvolněná atmosféra a diváci se bavili. V exhibičním tempu tak domácí nakonec v poklidu dokráčeli k vítězství.

Jan Votruba (Hc Slovan Ústečtí Lvi): Dneska to nebyl hezký hokej z pohledu diváka. Bylo v tom hodně urputnosti a bojovnosti. Body ale zaslouženě zůstaly doma. Hráči byli hodně frustrovaní některými zákroky soupeře. S tímto se ale musíme vyrovnat a připravit se, že přesně toto bude v play-off. Zápas velice rozhodl rychlý gól ve druhé třetině a krásná inviduální akce Martina Šagáta. Na jejich tvrdé zákroky jsme hráče dopředu připravili. Vyvarovali jsme se příliš velkému počtu vyloučených. Chtěl bych kluky pochválit za skvěle zahrané oslabení 3 na 5.

Trenéra hostujícího celku se nepovedlo zastihnout.