Ú s t í n/L. - Výborný zápas sehráli ústečtí junioři v předkole play off proti regionálnímu rivalovi z Litvínova. Hosté se sice ujali v první třetině vedení, ale od druhé třetiny domácí přidali a dvěma slepenými góly otočili stav utkání. Zápas plný nervozity, ve kterém rozhodčí rozdal celkem 112 trestných minut, gradoval ve třetí třetině. Po velkém boji nakonec domácí hokejisté vedení udrželi a v sérii, která se teď stěhuje na led favorizovaného Litvínova, mají o něco lepší výchozí pozici.
st 25. 2. 2009
HC Verva Litvínov
2:1 0:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 36. Šrámek (Drnec, Chládek), 39. Pojezný (Bříza, Holomek) - 13. Maxa (Bíza, Majdan). Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:4, navíc Holomek (UNL) 10 min. [ZHK*] a OK [NESP], Kentoš (UNL) 10 min. [NESP], Přeučil (LIT) 5 min. + OK [BŠH**], Weissmann (trenér, LIT) TH*** [NESP]. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 27:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

* - zásah hlavy a krku
** - bodnutí špičkou hole
*** - trest ve hře

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Brož, Jurčák, Grin, Zákoutský, Humpolíček, Drahorád, Stejskal - Kentoš, Bříza, Holomek - Šrámek, Drnec, Chládek - Šaršok, Havlíček, Žák - Kočí, Řídel, Pojezný.

HC Verva Litvínov: Sork - Hora, Stříteský, Kousalík, Havelka, Čejka, Gula - Mackal, Majdan, Pekárik, Zavřel, Bojer, Maxa, Bíza, Přeučil, Kafan, Češka.

Už v 1. minutě se hosté dostali do přečíslení, ale Pekárik Wegerta nepřekonal. Domácí hráli už od 3. minuty v oslabení, ale po minutě se stav hráčů na ledě vyrovnal. V 6. minutě dostal za bodnutí špičkou hole trest 5 minut a do konce utkání Přeučil a domácí hráli půlminutovou dvojnásobnou a poté více než 4 minuty klasickou přesilovku. Hokejisté Litvínova ale dlouhé oslabení odehráli výborně a mnoho toho domácím nedovolili. Ve 13. minutě se hosté dostali opět do přečíslení, Wegert střelu Bízy ztlumil, ale puk mu vypadl a dokutálel se do branky - 0:1. O 2 minuty později měli domácí šanci vyrovnat, ale ze závaru před Sorkem nic nevytěžili. V 18. minutě střílel z kruhu Kentoš, ale Sork vyrazil.

Hned v úvodní minutě druhé třetiny faulovali domácí trochu zbytečně v útočném pásmu a po necelé půlminutě už seděli na trestné lavici ve dvou. Dlouhou dvojnásobnou přesilovku Litvínova ale ubránili. Obrovskou šanci na vyrovnání měli domácí ve 25. minutě, ale litvínovská branka odolala. Při následné přesilovce si také vytvořili velký tlak, ale Sork své spoluhráče podržel. Hra se poté zrychlila a mírnou převahu si udržovali domácí. Přesně v polovině zápasu měl před odkrytou brankou gól na holi Zavřel, ale Wegert se lvím skokem stihl přemístit a šanci zmařil. O 2 minuty později střílel z voleje Bíza, ale domácí brankář včas nastavil beton. Hra pokračovala i nadále ve vysokém tempu a ve 36. minutě se, po dalším velkém závaru před Sorkem, trefil Šrámek. Těsně před koncem druhé třetiny se u pravé tyčky prosadil Pojezný a propasíroval kotouč mezi betonem brankáře a tyčkou - 2:1.

Začátek třetí třetiny zastihl domácí v oslabení, ale hosté domácí branku neohrozili. Ve 44. minutě udělil rozhodčí dvouminutový trest hostující lavičce za nesportovní chování a vzápětí trest ve hře trenéru Weissmannovi. Domácí tak dostali výhodu sedmiminutové přesilové hry, ale po necelé minutě se nechali vyloučit. Při hře 4 proti 4 si zahrál Bříza bez helmy a z přesilovky bylo rázem oslabení 3 proti 4, při kterém Wegert své spoluhráče výrazně podržel. Ve 48. minutě dostal Žák puk do jasné šance před Sorka, ale kotouč do branky nepropasíroval. Následné dlouhé oslabení nakonec hosté přežili bez úhony a hned poté bylo opět nebezpečno před domácí brankou. Tempo se stupňovalo a šance se střídaly před oběma brankami. V 55. minutě hosté sevřeli domácí v jejich obranné třetině a Wegert byl ve stálé permanenci. Od 56. minuty hráli hosté přesilovku, ale domácí hokejisté ji ubránili. Necelé dvě minuty před třetí sirénou si hosté vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře. I přes drtivý nápor litvínovských hokejistů dokázali domácí těsnou výhru udržet.

Další zápas se hraje na Zimním stadioně Ivana Hlinky v pátek 27. února od 17:30. Případný třetí zápas se hraje opět v Litvínově o den později v 16 hodin.